Ви мрієте про оновлення інтер’єру, але постійно щось заважає? То часу немає, то кошти обмежені? Ми пропонуємо 11 практичних ідей, втілення яких не потребує усіх грошей та надзусиль. Скористайтеся будь-якою з них – і ваші кімнати постануть перед вами у новому світлі.

1. Додайте в інтер’єр подушок або поновіть на них чохли

Навіть якщо ви палкий прихильник мінімалізму, все одно зможете оцінити позитивний вплив на інтер’єр декоративних подушок. Просто додайте декілька екземплярів на диван у вітальні або на ліжко у спальні: виразний контраст чохлів чи споріднені до основного тону дизайну кольори змусять сприймати по-новому звичну обстановку.

З декоративними подушками дуже просто оновлювати інтер’єр. Можна змінювати їхню кількість, або на деякий час зовсім прибрати чи перенести в іншу кімнату. До того ж знайти нові чохли – не проблема. Їх можна купити, замовити або виготовити власноруч (пошити, зв’язати, вишити тощо).

2. Оновлення інтер’єру за допомогою штор

Ще одна чудова ідея для оновлення інтер’єру – нові штори. Якщо у вас була класична композиція з тюлем, то замініть її на рулонні штори. Або додайте ламбрекен. Замість довгих штор повість короткі, і навпаки.

Передивіться свої запаси, складені в шафі: можливо там вже зачекалися штори, які ідеально підійдуть і до нового інтер’єру. Або прогуляйтеся до найближчого магазину з домашнім текстилем, виробники зараз пропонують багато готових рішень для різних дизайнів та стилів.

3. Змініть освітлення в спальні

Ми не пропонуємо кардинально змінювати розташування освітлювальних приборів та дротів. Почніть з простого: замініть приліжкові світильники на інші. Якщо у вас стояли світильники з прозорими абажурами, виберіть тепер кольорові або з цікавими малюнками. Або зовсім інші за формою. Приберіть світильники з тумбочки, а замість них поставте торшери.

4. Пофарбуйте двері

Змінити колір дверей, зробивши їх акцентною деталлю інтер’єру – що може бути простіше. Обробіть поверхню наждачним папером та покрийте обраною фарбою. Колір дверей може підтримувати основну палітру дизайну або привертати до себе увагу контрастом.

5. Оновлення інтер’єру за допомогою шпалер

Для цього зовсім не потрібно переклеювати усю кімнату. До того ж, рулон шпалер не коштує усі гроші світу. Але ефект від вузької смужки з цікавим малюнком на стіні може бути вражаючим.

Цей прийом можна застосувати для оновлення інтер’єру передпокою або ванної кімнати. Можна зробити акцентну стіну в дитячій кімнаті. Замисліться, наче й роботи небагато, але наскільки змінюється сприйняття оформлення кімнати.

6. А якщо покласти килим?

Ви не уявляєте, навіщо потрібен килим в інтер’єрі кухні або передпокою? Вважаєте, що там він буде тільки заважати? Можна спробувати додати килимок або килимову доріжку до дизайну, а потім вирішити, чи до душі вам подібні зміни.

Погодьтеся, що так інтер’єр виглядає затишнішим. Тим більше, що не обов’язково негайно бігти до магазину за новим килимом, а можна забрати його з іншої кімнати, де він вже набрид.

7. Букет живих квітів

Пожвавити атмосферу у домі можна за допомогою букету зі свіжих квітів. Створюйте композиції із сезонних рослин, щоб підкреслити актуальність дизайну. Дістаньте з полиці свою улюблену вазу, поставте в неї перші весняні квіти або навіть гілочки з зеленим листям. Розмістіть букет на кавовому столику чи на комоді, і насолоджуйтесь присутністю природи у вашій оселі.

8. Нові ручки на кухонних меблях

Інколи для оновлення інтер’єру достатньо малесенької дрібниці, такої, наприклад, як заміна ручок на дверцятах та шухлядах кухонного гарнітура. Хороший вибір подібної фурнітури завжди знайдеться у спеціалізованому магазині або у будівельному супермаркеті. Заміна ручок не займе багато часу, а приємне відчуття новизни залишиться надовго.

9. Сучасна картина в інтер’єрі

Пейзаж, натюрморт або абстрактне полотно впишуться у будь-який інтер’єр. Сучасна картина вдало змістить акценти та надасть актуальності вашому дизайну. І зовсім не обов’язково це повинна бути робота відомого майстра, багато молодих митців запропонують вам не менш цікаві варіанти за доступні гроші. У крайньому випадку можна купити копію, надруковану на полотні (сучасні технології роблять мистецтво доступнішим).

10. Чохли на стільці – свіжа ідея для оновлення інтер’єру

Надати їдальні або обідній зоні на кухні новий вигляд нескладно з новими чохлами на стільці. Ви можете пошити їх самостійно або замовити під свій стиль. Більш яскраві або стримані кольори примусять подивитися на інтер’єр по-іншому. У будь-якому випадку це буде цікавий досвід.

11. Перестановка меблів – найпростіше рішення

Якщо зміни хочеться миттєво втілити у реальність, не витрачаючи час на блукання магазинами або додаткову роботу з перетворення звичних предметів, зробіть перестановку. Ця банальна дія допоможе розкрити новий потенціал оселі. Змінивши розташування меблів, упорядкувавши книжки та колекції, ви отримаєте новий інтер’єр.

Бажаємо цікавих експериментів та задоволення від оновлення інтер’єру!