Поширена думка, що кактуси виживають у будь-яких умовах, вірна не для всіх видів. Але серед них є три досить популярні рослини, що не тільки чудово почуваються у людських оселях вже не перше десятиліття, але й радують пишним цвітінням і красивими квітами. Про що мова?

Невибагливий та ефектний кактус Шлюмбергера

Рясний рожевий цвіт кактуса Шлюмбергера (Schlumbergera) знайомий, мабуть, з дитинства кожному. Якщо назва вам здається незнайомою, то про “різдвяник” чули всі.

На відміну від пустельних кактусів, вкритих колючками, Шлюмбергера замість них має м’які тонкі, майже непомітні голки. Взимку рослина вкривається великою кількістю квітів, забарвлених у білий, жовтий, рожевий або фіолетовий колір.

“Різдвяник” чудово почувається на підвіконнях західних і північних вікон, оскільки лісові кактуси не звикли до великої кількості сонячного світла. Поливати його потрібно тільки після того, як ґрунт добре висохне. Земляна суміш для гарного розвитку рослини повинна бути пухкою, пересаджувати Шлюмбергера у трошки більший горщик можна навесні один раз на 2 роки.

Неймовірні квіти скромного ехінопсиса

Цей непримітний до цвітіння кактус – теж частий мешканець наших осель. Наприкінці весни і впродовж усього літа ця скромна рослина не втомлюється вражати витонченими білими, жовтими або фіолетово-рожевими квітами.

Для нормального розвитку ехінопсиса (Echinopsis) потрібно достатньо сонця та тепла. А ось поливати занадто часто не варто: влітку рекомендується полив один раз на тиждень, а взимку – ще рідше.

Невибаглива мамілярія

Ще один вид усім знайомих кактусів – мамілярія (Mammillaria). Серед близько 200 видів цих колючих кульок більшість охоче квітне в умовах квартир і будинків. Різноманітні квіти спонукають до колекціонування цих кактусів і створення з них різних композицій.

Мамілярію можна тримати поблизу південних вікон: багато сонця їй ніяк не завадить. Полив взимку скорочують до мінімуму або зовсім припиняють, починаючи поступово зволожувати ґрунт з початком весни. Влітку рослини можна виносити на свіже повітря – балкон, терасу або у сад.