Чому скандинавський стиль інтер’єру має так багато шанувальників? Започаткований у середині ХХ століття у Швеції, Данії, Фінляндії та Норвегії він залишається привабливим і досі, крім того, мінімалістичний дизайн своїми затишністю та функціональністю захоплює все більше людей. Особливо це стало актуальним в нашу епоху еко-трендів.

Переважне використання природних матеріалів, м’яка, приємна для ока кольорова гама, відсутність зайвих меблів та багато світла – основні прийоми при створенні скандинавського інтер’єру. На що варто звернути увагу, облаштовуючи житло в цьому стилі?

1.Основні кольори скандинавського дизайну

Домінування чистого білого кольору дарує відчуття свободи, налаштовує на спокій та відпочинок. Але занадто багато білого може створювати дискомфорт, тому його можна розбавити кольоровими аксесуарами: червоними, синіми або зеленими. Навіть деякі деталі чорного кольору будуть доречними.

Якщо вас не приваблює білий колір, компромісним варіантом стане використання пастельних відтінків, близьких до природних: сірого, світло-коричневого, блакитного, бежевого та зеленого. Тобто палітри, яка позитивно впливає на психіку.

2. Натуральні матеріали в оздобленні

Для стін, підлоги і навіть стелі використовують переважно деревину: теплі відтінки сосни та дубу, чітка текстура створюють атмосферу близьку до природи. З деревом чудово поєднується натуральне каміння. В оздоблені обирають бавовняний та льняний текстиль, керамічні та скляні аксесуари.

3. Багато світла

Північна природа Скандинавії скупа на сонячні дні, тому житло намагаються максимально наповнити світлом. Великі вікна взагалі без штор або із шторами із легких прозорих тканин, що пропускають кожен промінчик сонця. У скандинавському дизайні використовується багато освітлювальних приладів: світильники й настільні лампи, торшери та свічки. При цьому відсутні будь-які обмеження щодо форм та стилю, прийнятно все, що створює затишок.

4. Функціональність і чіткість ліній

Меблі скандинавського стилю мають прості форми та чіткі або трохи закруглені лінії, вони створені для комфорту проживання. Для виготовлення використовується деревина світлих порід: берези, сосни та буку. Іноді дерево фарбують в світлі кольори: білий, сіруватий, бежевий тощо. В інтер’єрі часто використовують модульні системи з великою кількістю відкритих та закритих поличок, різноманітних шухляд. Органічно в обстановку кімнат вписуються шафи й стелажі.

Для м’яких меблів оббивку обирають із шкіри, замші або натуральних тканин з легким непомітним візерунком. Стільці та крісла вирізняються ергономічністю форм, зручністю для людини.

5. Декор та аксесуари

Яскраві аксесуари та декоративні елементи оживляють дещо аскетичний стиль. Це можуть бути строкаті пледи або килимові домоткані доріжки, картини морської тематики на стінах, різнокольорові постери. Скандинави обожнюють прикрашати своє житло сімейними світлинами.

Гармонійно в скандинавському інтер’єрі виглядають керамічні та порцелянові вази з живими квітами або композиціями із сухоцвітів, плетені кошики з різними дрібничками, свічники з металу або кераміки. Кімнатні рослини підкреслюють близькість до природи, а дзеркальні поверхні візуально розширюють простір кімнат.

Кожен предмет, кожна деталь скандинавського стилю демонструє, що такий інтер’єр створений для комфортного відчуття проживаючих тут людей, для їхнього затишку. В теплій та спокійній атмосфері буде впевнено почуватися і велика родина з дітьми, й молода пара, й одинока людина.