Здавалося б, що поява у домашньому господарстві пралки-автомата вирішує питання про якість прання раз і назавжди. Але ж чому дехто залишається невдоволеним? Можливо, річ у тому, що люди припускаються цих поширених помилок під час прання.

Помилка 1: використовувати забагато прального порошку

Вважати, що більша кількість порошку або прального засобу зробить вашу білизну чистішою – одна з найпоширеніших помилок. Варто враховувати, що кожна програма прання розрахована на визначену кількість прального засобу й використовує відповідну кількість води для полоскання. Якщо порошку забагато, то частина його не виполіскується й залишається у тканині одягу, що може сприяти як швидшому забрудненню, так і появі алергічних реакцій.

Тому уважно читайте рекомендації з використання пральних засобів і дотримуйтесь їх, щоб уникнути подібних проблем.

Помилка 2: не сортувати одяг за матеріалом

Те що білину перед завантаженням до пральної машини важливо сортувати за кольором, знають вже всі. Особливо, коли в необхідності цього пересвідчився на власному досвіді. Але далеко не кожен сортує речі за матеріалом: випрати разом джинси з шифоновою блузою та кухонним рушником – для когось не проблема. Нащо ж тоді дивуватися, що одяг після прання може бути ще в гіршому стані, ніж до нього?

Тому обов’язково сортуйте речі перед пранням не тільки на біле й кольорове. Не рекомендується прати разом одяг з легких і щільних тканин, змішувати в одному циклі прання вовняні та бавовняні речі. Окремо перуть постільну білизну. Також варто прати окремими партіями махрові та кухонні рушники.

Помилка 3: не застібати блискавку перед пранням

Щоб уникнути пошкодження матеріалу одягу та інших речей, що мають “блискавки”, необхідно обов’язково застібати такий тип застібок. “Блискавки” мають зубчасті краї, які під час прання можуть зачепитися за тканину та пошкодити її цілісність. Крім того, це правило стосується й застібок у вигляді гачків на бюстгальтерах.

Помилка 4: застібати ґудзики

А ось ґудзики на сорочках, блузах або наволочках варто, навпаки, залишати розстібнутими. Це вберігає петлі від розривів і розтягнення, не розхитує нитки, якими пришиті ґудзики. 

Помилка 5: залишати зачиненими дверцята пралки з фронтальним завантаженням

Не закривайте дверцята пральної машини з фронтальним завантаженням після її використання. Дайте можливість випаруватися вологі, що залишається після прання у барабані та на ущільнювачі дверцят. У противному випадку це призведе до розмноження цвілі та мікроорганізмів, що сприяють появі неприємних запахів.

Це також негативно вплине на якість прання, коли замість свіжості від ваших речей буде тхнути.

Читайте також: Цвіль у пральній машині: як позбавитися

Помилка 6: забувати чистити пральну машину

Ваша пралка старанно повертає чистоту вашим речам. Але й про догляд за нею не варто забувати. Жорстка вода залишає накип, що може стати причиною поломки домашнього агрегату. Залишки пральних засобів можуть стати чудовим середовищем для розмноження шкідливих бактерій, а не повністю висушена місткість після прання сприяє появі цвілевих грибків.

Час від часу користуйтеся функцією самоочищення, якщо вона передбачена у вашому побутовому приладі. Можна очистити та продезінфікувати пралку, запустивши цикл прання з найвищою температурою та додавши оцту. Не забудьте також вимити контейнер для пральних засобів і очистити від бруду дверцята та ущільнювач.