Облаштовуючи оселю, люди намагаються поєднати красу та затишок. І далеко не всі та не завжди замислюються, наскільки складно доглядати за тим чи іншим предметом інтер’єру. Поговоримо про речі, які ускладнюють прибирання й відбирають ваш особистий час?

Горизонтальні жалюзі на кухні

Всюдисущий пил накопичуються у будинках і квартирах з космічною швидкістю. А якщо до нього додаються краплі жиру та продукти згоряння газу, то відмити цю пекельну суміш з поверхонь – величезний труд. Що вже говорити про кілька десятків ламел горизонтальних жалюзі?

фото Pinterest

Чим їх можна замінити, щоб не витрачати час на складний догляд? Зверніть увагу на римські штори. Сучасні виробники шиють їх з тканин, які не так сильно накопичують пил і кухонний жир. Та й прання – набагато легша процедура, ніж миття цілої купи дрібних елементів.

Фактурний кухонний фартух

Ще однією деталлю дизайну кухні, що може ускладнити прибирання, є фартухи з фактурних матеріалів над робочою зоною. Пил, бризки жиру та води забиваються між рельєфними складками й додають мороки під час миття. 

фото Pinterest

Оберіть для кухонного фартуха матеріали, за якими легко доглядати. Зверніть увагу на гладеньку плитку, керамограніт, скло або водостійку фарбу.

Матові кольорові фасади

Серед кухонних трендів 2021-2022 року дизайнери просувають кольорові матові фасади. Красиво й стильно, але не дуже практично. Адже на таких поверхнях (особливо чорного кольору) видно найменші забруднення: від відбитків пальців до висохлих крапель води та жиру.

фото Pinterest

Яка може бути цьому альтернатива? Фасади з дерева, текстура яких приховує бруд й не потребує щоденного ритуалу протирання від плям.

Плінтус для підлоги

Безумовно, це естетичний та практичний елемент інтер’єру, що приховує щілини між підлогою та стіною. Але через свою конфігурацію він також збирає пил, який одним порухом віника або ганчірки відразу не видалиш. 

фото Pinterest

Плінтус потребує ретельного миття. Тому дизайнери інтер’єрів від них починають відмовлятися, що створює нові тенденції в оздобленні стін і підлог.

Читайте також: Прибирання пилу: 5 місць, де він непомітно накопичується

Паперові китайські ліхтарики

Абажури з рисового паперу для торшерів та інших світильників популярні не лише в етнічних інтер’єрах. Але з підтриманням чистоти таких декоративних елементів виникають проблеми: пил накопичується – й ліхтарик втрачає свою естетичну привабливість. 

фото Pinterest

Краще вже обрати плафони з металу або скла: їх значно простіше вимити.

Легкий ажурний тюль

Занавіски з тюлю забруднюються непомітно. Наскільки легко їх відіпрати від бруду, залежить від матеріалу, з якого тюль зроблено. Іноді пил настільки в’їдається у волокна тканини, що занавіски втрачають свій первісний колір.

фото Pinterest

Якщо дозволяє розташування вікон, то від тюлю краще відмовитися. Серед плюсів, які ви отримаєте, не тільки зменшення кількості прання, але й більше природного світла у кімнаті.

Душова кабінка

Ще недавно суперпопулярні душові кабінки відходять у минуле. Вони займають багато місця, часто ламаються, в них утворюються тріщини й застоюється вода.

фото Pinterest

На заміну приходять душові відсіки з простішою конструкцією й лише однією перегородкою. Відгороджувати їх від простору ванної кімнати можна перегородками зі скла або спеціально побудованими невеликими стінами. Погодьтеся, що тримати у чистоті рівні поверхні набагато простіше, ніж перемити купу елементів, що складають конструкцію душової кабіни.