Можливо, ви вже професіонал у розведенні кімнатних рослин, і всі ваші кімнати схожі на оранжерею. А можливо, з першого погляду можете відрізнити лише кактус. В будь-якому випадку, неможливо не погодитися, що живі рослини роблять житло більш домашнім та затишним. Якщо ж ви вперше наважилися принести в свій дім “зеленого друга”, але сумніви щодо власної здатності забезпечити необхідний догляд рослині не залишають ваші думки, то зверніть увагу на сукуленти. Ці представники земної флори не тільки здатні виживати в екстремальних умовах, але й дивують незвичайними формами. Ними зараз захоплюється увесь світ.

Senecio peregrinus

Сукулент, листя якого схоже на дельфінів

Листочки цього сукулента схожі на маленьких дельфінів, що вистрибнули з води. Представник роду Крестовників дуже популярний серед японців. І це не дивно, бо чим активніше розростається рослина, тим більше її листя нагадує харизматичних представників морських глибин.

Trachyandra

Трахиандра дивує своїм спиралевидним листям
Це не черговий виріб хімічної промисловості – пластикова прикраса, а справжня жива рослина Trachyandra tortilis. Уродженка Південної Африки досить спокійно переносить прямі сонячні промені, але досить негативно сприймає підвищену температуру повітря. Для того, щоб спіралеподібні пагони довго радували ваше око, не забувайте час від часу рослину поливати.

Greenovia Dodrentalis

Сукулент, схожий на троянду
Королева квітів, звичайно ж, троянда. На її першість ніхто не претендує. Але серед сукулентів є велика кількість рослин, які дуже нагадують цю тендітну квітку. Чому б в такому випадку не поселити на своєму підвіконні Greenovia Dodrentalis, яка чудово виглядає у будь-яку пору року?

Crassula Umbella

Цікавий сукулент - родич грошового дерева
Представники роду Товстолистих, які також відносять до сукулентів, відомі у наших будинках завдяки так званому “грошовому дереву”. Але серед них є багато не менш привабливих рослин, які в змозі прикрасити своєю присутністю інтер’єр. Через кругле увігнуте листя Crassula Umbella отримала власну назву “Кубок вина”, у догляді невибаглива, цвіте дрібними квітами рожевого кольору.

Euphorbia

Родина Молочайних теж має чим здивувати: до неї входить стільки несхожих одна на одну рослин, які вражають своїм незвичним виглядом.

Сукулент родини Молочайних
Euphorbia Obesa нагадує м’яч або кактус без колючок. Молочай огрядний, як ще його називають, має запас води в своєму стовбурі та без втрат переживе, якщо ви його забудете вчасно полити.

Голова Медузи також може бути красивою
Euphorbia caput-medusae недарма отримав таку назву. Його стебла нагадують змій, які прикрашали голову міфічної Горгони, до того ж сік цієї рослини отруйний – тож будьте уважні під час догляду.

Молочай для офісу обо мінімалістичного дизайну
Euphorbia tirucalli має багато цікавих назв: “оленячі ріжки”, “червоні палички”, “олівцеве деревце” тощо. Рослина ідеальна для інтер’єрів у стилі мінімалізму, досить затишно почувається в офісах.

Haworthia cooperi

Сукулент хавортія Купера
Це не розсип дорогоцінного каміння, і не дивні пухирці іншопланетного походження. Це рослина-сукулент хавортія Купера. Погодьтеся, що цим витвором природи можна милуватися щодня.

Sedum morganianum

Очиток Моргана - ампельний сукулент
Ви навіть не уявляли, що “хвіст віслюка” може стати прикрасою інтер’єру? Таку назву очитку Моргана дали за його пагони з блакитно-зеленим листям, довжина яких може сягати 1 метра. Чудова ампельна рослина родом з Мексики не розчарує свого власника.