Спокійну атмосферу спальні зможе пожвавити акцентна стіна. Зазвичай цю роль виконує поверхня, біля якої розташоване узголів’я ліжка, але не менш цікавий варіант вийде, якщо задіяти протилежну або одну з бокових стін. Які матеріали та засоби для цього використати, читайте нижче.

Акцентна стіна в спальні, декорована шпалерами

Шпалери – найпростіший і найдоступніший матеріал для декорування стін. Доступна ціна, неосяжний асортимент, простота застосування стануть важливим чинником для тих, хто сумнівається в доречності такого кроку. Оскільки у разі невдалого експерименту завжди можна все легко переінакшити.

Акцент на шпалери з ботанічним принтом

Рослинні орнаменти вже котрий сезон тримаються серед модних трендів оздоблення інтер’єру. Такі візерунки натякають на близькість до природи, створюють спокій та затишок. Виразні квіти, сплетіння гілок чи орнамент з листя – універсальний варіант для більшості інтер’єрних стилів. Рослинні елементи на шпалерах можуть бути як максимально реалістичні, так і живописні або стилізовані.

 

Геометрична графіка – вічна класика

Якщо ви вважаєте різні квіточки-листячко несумісними з інтер’єром вашої спальні, то варто звернути увагу на класичні геометричні орнаменти. Смужки, клітинка, квадрати чи кола, виконані у близькій до загального дизайну колірній палітрі, створять гармонійну та цілісну атмосферу з легким акцентом на одній зі стін. Крім чітких ліній та фігур можна використати шпалери з геометричними абстракціями: це буде виглядати сміливо та ефектно.

Акцентна стіна в інтер’єрі спальні як фон для декоративних елементів

Пофарбована в контрастний до основної гами колір акцентна стіна в спальні може стати чудовим фоном для витворів мистецтва, постерів або виробів ручної роботи. Вибирайте чисті натуральні (медовий, кобальтовий, кораловий, трав’янистий тощо) чи нейтральні (чорний, білий, бежевий, сірий) кольори, які підкреслять красу живопису чи акварелей, різьблених рам дзеркал або виразність барельєфів.

Фактурна акцентна стіна в спальні

Привернути увагу до якоїсь зі стін в спальні можна не тільки кольором, візерунками чи декором, але й фактурною поверхнею. Мова про обробку деревиною, цеглою, керамічною плиткою або тканиною. Зрозуміло, що цей крок потрібно планувати заздалегідь, адже втілення ідеї потребує і коштів, і часу. Натуральні матеріали дуже добре підтримують тенденцію екологічності оселі, а м’які природні відтінки діють заспокійливо, дарують гарний настрій та впевненість.

Як зробити акцент, не змінюючи стіну

Щоб створити акцентну стіну в інтер’єрі спальні, зовсім не обов’язково її перефарбовувати, клеїти шпалери чи якимось іншим чином змінювати. Можна спробувати інші засоби, які привернуть до неї увагу.

Узголів’я ліжка. Високі, ефектно декоровані узголів’я самі по собі можуть стати акцентом і прикрасити стіну. Фігурна різьблена конструкція з деревини, узголів’я, оброблене натуральною шкірою чи дорогою тканиною, без сумніву, будуть привабливим елементом інтер’єру.

Скульптурне світло. Різноманітні освітлювальні прилади чудернацьких форм також можуть акцентувати увагу на стіні. Для посилення ефекту варто використовувати більше ніж один світильник. Наприклад, до пари настінним бра можна підібрати настільні лампи чи торшери. Цікавим вийде поєднання з підвісними світильниками. Виразний ефект дає спрямоване світло, потоки якого скеровують на стелю чи стіну.

Таким чином, створити акцентну стіну в інтер’єрі спальні можна, використовуючи різні матеріали та декор. Орієнтуватися, перш за все, потрібно на загальну стилістику кімнати та на власну уяву про красу та комфорт.