Які кольори в інтер’єрі кухні у 2023 році будуть модними та популярними? Безумовно, класична палітра якщо й поступиться своїми позиціями новим трендам, то зовсім незначно. Але й незвичні колірні рішення також присутні у поточному сезоні.

Як показують прогнози, на першому місці залишається незмінно популярна біла кухня. Це цілком очевидно, враховуючи її універсальність та адаптивність. Далі в списку ми знаходимо більш авантюрні варіанти, серед яких до першої десятки потрапили червоний, рожевий і жовтий.

Топ-10 актуальних кольорів в інтер’єрі кухні-2023

  1. білий;
  2. чорний;
  3. сірий;
  4. зелений;
  5. синій;
  6. кремовий;
  7. червоний;
  8. рожевий;
  9. жовтий;
  10. коричневий.

Нейтральні кольори, такі як білий та сірий, допоможуть досягти ідеального балансу світла та простору на кухні. Їх використовують для створення стриманих і позачасових дизайнів. Вони підсилюють архітектурні особливості приміщення без потреби у яскравих кольорах. Гармонія нейтральної кухні полягає в поєднанні шаф із контрастними стінами та текстурними елементами, що додає інтер’єру переваги та створює візуальний інтерес.

Популярність чорних кухонь може здатися дивною, але цей колір можна застосовувати не лише для деталей. Темний та драматичний чорний колір додає кухні атмосфери та витонченості. Повністю чорна кухня може мати чудовий ефект.

фото Pinterest

Водночас чорний можна використати більш тонкими способами, щоб змінити відчуття простору. Наприклад, на основній нижній частині меблів і на навісних шафах темний колір матиме розкішний і величний вигляд з позачасовим відтінком. Можна також обрати чорні аксесуари, такі як крани та ручки.

Рожеві кухні – це тренд, який набирає обертів. Цей колір зараз посідає дев’яте місце. Елегантна рожева палітра – більш грайлива альтернатива сірому, вона створює неймовірну теплоту. Рожевий викликає суперечки, однак за останні кілька років популярність цього універсального відтінку різко зросла.

Детальніше про модні кольори кухні у 2023 році

фото Pexels

Білий. Інтер’єр бездоганно білої кухні може виглядати так, ніби зійшов зі сторінок глянцевого журналу. Легкий і повітряний, цей надзвичайно універсальний відтінок ідеально пасує до мінімалістичного стилю дизайну, сповненого чистих ліній і витончених шаф. А більш теплий брудно-білий можна доповнити натуральним деревом, мармуром і великою кількістю аксесуарів.

Читайте також: Дизайн кухні білого кольору: сучасний погляд на класику

фото Pexels

Чорний. Добре продумана чорна кухня чудово поєднується з металевими елементами. Дизайн буде складати враження сміливого та примхливого водночас.

Читайте також: Чорна кухня: сміливо, стильно, модно

фото Pexels

Сірий – один із найбільш вишуканих відтінків для кухні, який підходить як для традиційних кухонь із матовими дерев’яними шафами та теплими дерев’яними поверхнями, так і для більш сучасних та індустріальних стилів із чистими лініями та витонченою металевою фурнітурою. Цей колір гармонійно поєднується з великою кількістю відтінків: від блідо-блакитного до насиченого бордового.

фото Pinterest

Зелений колір символізує міцний зв’язок з природою. Його тони створюють розслаблюючу та неформальну атмосферу, ідеальну для сімейної кухні. Наприклад, м’які шавлієві відтінки комфортно вписуються в обстановку заміського котеджу з шафами у стилі шейкер і класичною дерев’яною підлогою, а колір темно-зеленого лісу створює відчуття більш примхливого та витонченого простору.

фото Pexels

Синій. Темні тони синьої палітри зазвичай поєднують з кольорами світлого дерева та кремовими стільницями, щоб компенсувати будь-яку тяжкість, яка приходить із відтінком темного кольору. Більш зелені варіанти, як-от бірюзовий або сапфіровий, створюють багатші відтінки, які підкреслюють латунні або золотисті металеві конструкції.

фото Pexels

Класичний кремовий колір попри те, що він був символом універсальності, не був таким затребуваним, як можна було б очікувати. Більш спокійний та тепліший відтінок, ніж чистий білий, ідеально поєднується з насиченим металіком (підвісні мідні горщики та фурнітура тут є чудовим вибором) разом із червоними або жовтими дерев’яними поверхнями.

фото Pinterest

Червоний –  чудовий вибір, щоб оживити темні кімнати без достатнього природного освітлення. Поєднання червоних шаф або навіть червоних стін з натуральними матеріалами, як-от дерево та камінь, нівелює будь-який ризик того, що ці кольори виглядатимуть занадто яскравими чи кричущими.

фото Pinterest

Рожеві кухні вимагають пильного ока, щоб уникнути надмірно цукристого результату. Насичені або крейдові відтінки рожевого можуть бути вишуканим вибором, особливо якщо використовувати його на навісних шафах. Цей колір чудово поєднується з глибоким синім і латунною фурнітурою.

фото Pinterest

Жовтий. М’який і сонячний жовтково-жовтий колір додає освітлення у кімнату та забезпечує універсальну основу для відтінків основного синього, насиченого баклажана, небесно-блакитного та навіть темно-помаранчевого.

фото Pinterest

Коричневий – напрочуд універсальний колір з теплими відтінками, які доповнюють чисті та чіткі білі кольори. Ідеально поєднується з натуральним каменем. Коричнева палітра чудово підходить для створення затишної кухні.

За матеріалами Country Living.