В чужій домівці мимоволі помічаєш, що пахне тут зовсім інакше, ніж вдома. Аромат оселі можна обирати на свій смак. Зробити атмосферу приємнішою та комфортнішою допоможуть різні пристосування, такі як ароматичні свічки, лампи, саше тощо.

Поговоримо про особливості кожного варіанта.

Ароматичний дифузор

Аромадифузор – просте і водночас витончене рішення. Скляні пляшечки, в які наливають ароматичну рідину та вставляють пористі очеретяні палички, можуть бути дуже декоративними. Вибір місткості залежить від того, чи хочете ви зробити дифузор частиною оздоблення інтер’єру, чи залишити його непомітним на тлі інших елементів дизайну.

Запашна рідина піднімається паличками з очерету вгору, ненав’язливо поширюючи аромат по всій площі кімнати. 100 мл рідини вистачає майже на 3 місяці користування. Для роботи дифузора не потрібні жодні додаткові умови. Інтенсивність запаху можна підлаштовувати під свій смак.

Ароматичні свічки: нюанси вибору

Свічки найчастіше пов’язують з романтичним настроєм. Мерехтіння вогників і легкий ненав’язливий запах здатні створити казкову атмосферу. Щоб використання аромасвічок не погіршило приємні спогади, потрібно звертати увагу на їхню якість.

95% ароматичних свічок, що пропонують у торгових закладах, зроблені з парафіну. Ця речовина при довгому горінні може виділяти в повітря шкідливі речовини. Якщо ви стежите за здоров’ям, купуйте свічки, які зроблені з мінерального або ж з рослинного воску, виробленого з сої, карнауба, жожоба або пальмової олії. Оцінюючи якість і безпечність свічок, до складу яких входить мінеральний віск, орієнтуйтесь на американські та європейські стандарти.

Ароматичні лампи

Крім класичних ламп з чашею для олії та місцем для свічки, існують також електричні, ультразвукові та USB-аромалампи у вигляді флешки, що нагрівається від працюючого комп’ютера чи ноутбука. Деякі з таких приладів здатні не тільки поширювати приємні аромати, але й очищувати повітря у кімнаті, збагачуючи його молекулами озону та знищуючи хвороботворних мікробів.

Аромалампи виготовляють з кераміки та каменю, металу та скла. Вони можуть мати зовсім простий дизайн або бути справжнім витвором мистецтва. Якщо в інтер’єрі вашої оселі не переважає східний етнічний стиль, то краще придбати лампу без зайвого декору.

Ароматичні саше

В давні часи тканинні мішечки з травами розміщували тільки у шафах з одягом. Сьогодні їх розкладають у будь-яких місцях: на диванах у вітальні, на полицях в кабінеті, в узголів’ї ліжка у спальні тощо. Мішечки шиють з натурального льону, бавовни або шовку. Існують сплетені гачком чи спицями мереживні варіанти.

Для наповнення використовують суміші сухих запашних рослин, найпопулярніші серед яких лаванда, пелюстки троянд, розмарин, м’ята тощо. Якщо наповнювач втрачає запах, то більшість конструкцій саше дозволяють його замінити на свіжіший. Або можна подовжити термін використання, додавши пару крапель ароматичної олії.

Як вибрати відповідний аромат

Якщо ви вирішили додати ароматів в атмосферу оселі, в першу чергу орієнтуйтесь на свої смаки. Навіть наймодніший і найкорисніший запах викличе тільки головний біль, якщо він для вас неприємний. При цьому варто також врахувати стиль і призначення кімнати, пору року.

Для спальні підійдуть м’які, ледь відчутні аромати, що заспокоюють і розслаблюють. Для вітальні можна придбати більш виразну ароматичну композицію. В робочому кабінеті доречними будуть запахи ментолу або цитрусів: вони бадьорять і підвищують продуктивність.

Осінньо-зимовий сезон асоціюється з теплими й домашніми ароматами деревини, кави, ванілі та шоколаду. Зимові свята доповнять запахи хвої, апельсинів, кориці. Влітку краще уникати надто інтенсивних ароматів, а будь-які пристосування замінити букетами свіжих квітів.