Кому ж не хочеться впоратися з прибиранням швидко та ефективно? Саме тому досить часто ми йдемо на експерименти, намагаючись перевірити вичитані в інтернеті “бабусині секрети” або “народні рецепти”. Значний відсоток подібного контенту у мережі складають насправді шкідливі поради з прибирання, які не зекономлять вам ні сили, ні час. А можуть ще й додати проблем.

Розглянемо найбільш поширені рекомендації й розвіємо міфи разом.

Бабусин секрет 1: використання кави для профілактики засмічень каналізації

Не перший рік побутує переконання, що за допомогою кавової гущі можна очистити каналізаційні труби. Насправді попри м’яку консистенцію, кавова гуща не вимивається водою, а прилипає до жирових відкладень у трубах. Поступово цей шар стає все щільнішим і утворює засмічення. 

фото Pixabay

За словами фахівців, ділянку труби з таким кавовим “тромбом” простіше вирізати та викинути, ніж прочистити. Тому краще відправте залишки звареної кави у відро для сміття або в компост. А для прочищення труб варто використовувати спеціально призначені засоби.

Бабусин секрет 2: застосовувати оцет для видалення будь-яких забруднень

Оцет доволі часто позиціюють як екологічний засіб для прибирання, яким можна очистити будь-які забруднення без шкоди для довкілля. Вважається, що достатньо нанести його на потрібну поверхню й через деякий час змити водою. Іноді оцет використовують у парі з харчовою содою.

Такий натуральний очищувач і справді добре видаляє легкий бруд і дезінфікує, але, на жаль, це зовсім не панацея. Річ у тому, що оцет має високу кислотність, а тому здатний знебарвити або змінити колір деяких матеріалів. Наприклад, натурального каменю чи дерева. А для шкіряних меблів оцет – один із найнебезпечніших ворогів. До того ж він залишає після себе неприємний різкий запах. 

Найкращою альтернативою оцту стане тепла вода та невелика кількість засобу для миття посуду.

Читайте також: Шкідливі поради з прибирання, що зустрічаються в інтернеті

Бабусин секрет 3: мити вікна з газетами

Ще пару десятиліть тому старі газети використовували для миття скла через відсутність альтернативи. Вважалось, що газетний папір не залишає патьоків і видаляє забруднення так, що шибки стають кришталево чистими. А ще це економно, екологічно та практично. 

фото Pixabay

Як показує сучасний досвід, у процесі миття вікон розумніше використовувати м’які серветки з мікрофібри або спеціальний скребок. Якщо придивитися, то видно що на скляних поверхнях зім’ятий газетний папір залишає мікроподряпини, а друкарське чорнило – темні сліди. До того ж за допомогою паперу повністю видалити бруд зі скла не вийде, а до складу газетної фарби зазвичай входять токсичні речовини, які при намоканні починають активно виділятися.

Бабусин секрет 4: полірувати меблі чаєм

Коли не існувало спеціальних поліролей, для чищення паркетної підлоги та полірування дерев’яних меблів використовували чай. Поширювалася думка, нібито він допомагає зробити подряпини менш помітними. Достатньо протерти необхідну поверхню використаним чайним пакетиком або ватним диском, змоченим у слабкому настої чаю. Зараз, коли асортимент побутової хімії здатний задовольнити найвибагливішого споживача, чай для полірування продовжують використовувати прихильники екологічного підходу до прибирання.

фото Pixabay

Також інколи можна зустріти рекомендації чистити чаєм килими з темним ворсом. Для цього заварку відтискають і рівномірно розподіляють по поверхні, а через 15 хвилин змітають віником. Вважається, що це посилює колір ворсу і надає йому приємного запаху. 

Але на практиці таких рекомендацій краще уникати, оскільки чай ​​не допомагає прибрати забруднення, зате може змінювати відтінок матеріалів. До того ж він залишає плями від води.

Бабусин секрет 5: чистити килими снігом

Багатьом з дитинства відомий ритуал чищення килимів першим снігом. Їх виносять на двір і щедро посипають снігом, який розтирають, а потім змітають віником разом з пилом, що накопичився. 

Однак і у цього старовинного методу є мінуси. По-перше, снігом неможливо усунути забруднення повністю. По-друге, не всі волокна та нитки, з яких виробляються килими, можна чистити снігом. Наприклад, перепади температур негативно відбиваються на стані килимів із натуральної вовни. По-третє, під час чищення сніг неминуче забивається у ворсинки, а потрапляючи до квартири, тане. Через це бруд ще глибше вбирається в килим. Крім того, сніг може містити патогенні бактерії чи реагенти – і шкода від них не компенсується запахом свіжості, на жаль.