Серед інтер’єрних трендів популярним залишається багаторівневе освітлення, яке допомагає ретельно спланувати та розмістити джерела світла на різних рівнях кімнати, аби мати змогу обирати потрібне в залежності від ситуативних потреб. Розумно підібрані лампи, торшери та інші світильники створюють унікальну атмосферу оселі, підкреслюють акцентний дизайн та дозволяють зробити будь-яке рішення стильнішим.

Що таке багаторівневе освітлення інтер’єру?

Багаторівневе освітлення – це набір джерел світла, розташованих на різній висоті. Зазвичай це стельові та підлогові світильники, а також бра. Їхня комбінація дозволяє регулювати інтенсивність і висоту освітлення відповідно до індивідуальних потреб.

фото Pexels

Основні типи освітлення у приміщенні

Гармонійна концепція внутрішнього освітлення у багатьох випадках поєднує в собі пряме та непряме світло. Базове освітлення доповнюється окремими зонами й точковими світильниками, комбінування яких створює затишну атмосферу та впливає на сприйняття простору. 

Читайте також: Темна кімната: 9 порад, як її зробити світлішою

Основне або фонове освітлення

Головною метою фонового освітлення є забезпечення необхідної кількості світла в приміщенні у темну пору доби. Це основне джерело, яке виконує базові функції. Воно може бути втілене у вигляді центрально розташованих люстр або рівномірно розподілених по стелі маленьких точкових світильників.

Читайте також: Освітлення в спальні загальне та локальне

Локальне освітлення

Місцеве (локальне) освітлення потрібне для того, аби доповнити або ж в потрібний час замінити природне освітлення та допомогти вам працювати. Саме тому розміщують його у робочих зонах: біля робочого стола чи на кухні. 

фото Pexels

Таке освітлення має бути яскравим, але при цьому не напружувати очі. Справляться з цим завданням торшери, бра, настільні світильники чи LED-підсвітка.

Читайте також: Торшер в інтер’єрі: затишне світло та стильний декор

Акцентне освітлення

Акцентне або декоративне освітлення допоможе створити потрібну атмосферу, довершити дизайн та підкреслити важливі деталі. Найкраще впораються з цим акцентні асиметричні лампи, підсвітка у правильному місці, яка може виконувати й практичну місію, наприклад, якщо розміщена у шафі.

фото Pexels

Точкові світильники підкреслять за допомогою світла окремі функціональні зони та різні елементи дизайну інтер’єру, наприклад, обідній стіл, куточок для відпочинку або читання. Для цього використовують торшери, настінні лампи та світлодіодні стрічки. 

фото Pexels

Своєю чергою, декоративне освітлення виділить вибрані декори – картину на стіні або колекцію фотографій на полиці.