Килим в інтер’єрі в епоху паркету, ламінату та теплої підлоги здається анахронізмом. Килими вже давно перестали вважатися показником статку, як це було у давні часи. Сьогодні для більшості це просто ще один з різновидів підлогового покриття, можливість завершити дизайнерську композицію або просто надати трохи затишку своїй оселі.

Європейські та американські дизайнери інтер’єрів підтримують відродження моди на східні килими ручної роботи. Не відстає від них і промисловість, пропонуючи широкий асортимент від брудовідштовхуючих та вологонепроникних килимків для передпокою до комфортних довговорсових у спальню.

Як вибрати килим на підлогу? На що орієнтуватися? Що оцінювати в першу чергу? Давайте разом розберемося.

Сучасні килими на підлогу: матеріали, розміри, кольори

Якщо вам дістався у спадок шикарний антикварний килим, то питання вибору перед вами не стоїть. У випадку, коли додати килим в оформлення кімнати – для вас свіжа думка, то варто детально проаналізувати кожен параметр.

Натуральний чи штучний: з яких матеріалів роблять килими

Сучасні виробники не обмежені тільки сировиною, властивою конкретному регіону. До їхніх послуг будь-які природні матеріали, що вирощуються по всьому світу, а також найсучасніші досягнення промисловості. Килими з натуральних або штучних волокон мають свої переваги та недоліки. Які кращі?

Натуральні килими на хвилі всесвітнього захоплення екологічністю виглядають привабливішими. Найчастіше у цьому випадку говорять про вироби з овечої вовни, інколи до їхнього складу входить також козяча або верблюжа шерсть. Такі килими теплі та красиві, мають звукоізоляційні властивості й при належному догляді можуть служити тривалий час.

Але, якщо в родині є алергіки, то потрібно звертати увагу на наявність протиалергійної обробки килимового виробу. Або краще відмовитися від вовняного килима на користь покриття з рослинних або штучних волокон.

Бавовна, льон, джут, бамбук, коноплі – вибір рослинної сировини великий. Сюди ж відносять килими з віскози, яка не є природно вирощеним волокном, але створена з рослинних матеріалів.

Розкішно виглядає шовковий килим, котрий, не зважаючи на незначну товщину, стійкий до стирання та іншого фізичного впливу. Оригінальним дизайном приваблюють килими зі шкіри або хутра. Вони органічно доповнюють будь-який стиль інтер’єру та втілюють уяву господарів про затишок та добробут.

Штучні килими з синтетичних волокон, таких як акрил, нейлон, поліестер та поліпропілен, мають високі характеристики зносостійкості, на них не розмножуються мікроорганізми та цвіль, вони роками зберігають яскравість фарб. За ними не потрібно особливого догляду, і на додачу – вони легші, ніж вовняні килими.

Оптимальний розмір для килима в інтер’єрі

Наскільки великим має бути килим в інтер’єрі, залежить від площі кімнати та функцій, які ви на нього покладаєте. В якості акцентного декора підійдуть і невеликі вироби. Якщо ж ви маєте намір не тільки прикрасити кімнату, але й утеплити підлогу, то краще обрати великий килим.

За розмірами можна виділити

  • Маленькі килимки, площа яких не перевищує 3 м². Їх використовують у передпокоях, на невеликих кухнях і для зонування у вітальнях або дитячих кімнатах.
  • Середні килими найчастіше прикрашають центр приміщення (вітальні або спальні), їхня площа варіюється від 3 до 6 м².
  • Великі килими, площею від 6 м², вкривають всю підлогу. Вони можуть зовсім незначно відступати від стін.

Врахуйте також, що великі килими більш складні у догляді. Особливо, якщо вони складаються із 100% вовни. Можливо для їхнього чищення доведеться вдатися до послуг спеціалістів.

Найкращий колір для килима в інтер’єрі: який він?

Колір – один з ключових моментів, який впливає на вибір килима. При цьому враховується і розмір, і стиль інтер’єру, і функції, які буде виконувати підлогове покриття. Визначаючись з кольором килима, не забувайте про гармонійне поєднання із забарвленням стін, підлоги, меблів та текстилю.

Однотонні килими нейтральних та теплих відтінків найвигідніше виглядають в невеликих кімнатах та сучасних стилях, таких як хай-тек та мінімалізм. Бежевий, кремовий, кавовий, відтінки сірого та коричневого зливаються з основним фоном приміщення, стають невіддільною частиною дизайну. Такі кольори також вигідно відтіняють темну підлогу, роблячи кімнату не такою похмурою.

Яскраві різнобарвні килими можуть стати акцентною деталлю інтер’єру, фокусною точкою дизайнерської композиції. Але барвистих килимів варто уникати у щедро заставлених меблями кімнатах, щоб не створювати відчуття безладу та хаосу. Обираючи покриття з орнаментом або малюнком, обов’язково враховуйте основну колірну палітру оформлення: так не виникне дисонансу між головними предметами обстановки.

Якщо ви не впевнені, що яскравий килим підійде до вашого інтер’єру, віддайте перевагу нейтральній гамі або дрібному ненав’язливому малюнку. В кімнатах, де виразні кольори можуть виглядати занадто кричуще, зробіть ставку на фактуру килима.

Як вибрати килим на підлогу, щоб було стильно та красиво

Серед безлічі різних форм та дизайнів килимів неважко й розгубитися. Навіть, якщо ви визначилися з розміром та кольором, питань не стає менше. Як не помилитися при виборі килима?

Розкішному інтер’єру – розкішний килим

Ви звикли витрачати гроші тільки на оригінальні речі? Тоді саме час познайомитися з дизайнерськими килимами. Ці декоративні вироби вражають своєю досконалістю, сировиною для них служить вовна новозеландських, тібетських та іранських овець або натуральний шовк. Виробництво дизайнерських моделей довіряють відомим мануфактурам та іменитим майстрам-килимарям з Туреччини, Індії або Ірану.

Популярні напрямки сучасного килимарства: стерта класика, мінімалізм, абстракціонізм. Такі килими підкреслять розкіш класичних та англійських інтер’єрів, пожвавлять кімнати у скандинавському та мінімалістському стилях. Та й з сучасними дизайнами досить органічно поєднуються.

Геометричні малюнки – універсальні килими

Смужка, клітинка, кола, абстрактні геометричні фігури досить часто використовуються для декору килимових покриттів. Вироби для різних кімнат та стилів підбирають в залежності від забарвлення та колірної гами.

Смужка завжди доречна в інтер’єрах у стилі кантрі, вона нагадує старовинні строкаті домоткані килимки. Якщо ж смужки близьких відтінків нейтральної палітри, то і застосування такого килима значно ширше.

Яскраві геометричні абстракції чудово поєднуються з обстановкою дитячих та молодіжних кімнат. Килими з таким орнаментом можуть також прикрасити сучасну вітальню, передпокій з відсутнім природним освітленням або кухню спокійних кольорів.

Килими з етнічними орнаментами

Для інтер’єрів кімнат, виконаних у етностилі, і килими потрібні відповідні. Африканські та мексиканські мотиви, мавританські та перські традиційні орнаменти стануть невід’ємною частиною продуманого до подробиць дизайну.

До того ж, килимами з національною колористикою можна доповнювати спокійні інтер’єри в нейтральних відтінках.

Волохаті та фактурні килими

М’які килими з довгим ворсом додають тепла та затишку спальні. Тільки уявіть собі приємні відчуття, коли після сну ноги зустрічаються не з прохолодною підлогою. Такі килими виробляють найчастіше у природних відтінках, що якнайкраще підходить до спокійних інтер’єрів.

Фактурні або скульптурні килими виходять, коли в одному виробі поєднують різні за товщиною матеріали або ділянки з різною висотою ворсу. Це чудова можливість надати індивідуальності інтер’єру, де яскраві кольори та малюнки внесуть дисонанс та порушать весь задум. Найчастіше подібні покриття великих розмірів використовують у вітальнях. Хоча, в залежності від ваших смаків, їх можна застосувати і в інших кімнатах.

Попри те, що сьогодні досить поширена думка про недоречність килимів у сучасному інтер’єрі, варто, в першу чергу, орієнтуватися на свої потреби та свій смак. Тим більше, що килимове покриття може виглядати стильно у будь-якій оселі. Головне – врахувати всі чинники, які впливають на гармонійне поєднання підлогового декору з іншими предметами дизайну.