Якщо весною найдоступніші квіти для букетів це тюльпани та нарциси, то літо складно уявити без ромашок. Букет ромашок – садових чи польових – навіть у похмурий день буде радувати вас вишуканою простотою. Ці невибагливі квіти легко вирощувати, вони самодостатні й не потребують додаткового декору.

Вибираємо ромашки для букета

Садові ромашки (Leucanthemum vulgare– латинською, королиця звичайна – українською) можуть простояти у вазі до 2 тижнів. Для букетів ці квіти краще зрізати тоді, коли вони тільки починають квітнути. Звертайте увагу на наявність розкритих пиляків: на початку квітнення у ромашки вони відсутні, а її серцевина має зеленуватий колір. Такі ознаки гарантують, що букет ромашок простоїть не один день.

Польові, вони ж лікарські або аптечні, ромашки (Matricaria recutita), на жаль, не так довго зберігають свіжість. Квіти для декору також обирають за описаним вище принципом.

Зберігаємо букет ромашок якнайдовше

Щоб квіти радували вас впродовж довгого часу, дотримуйтесь цих нескладних правил.

  • Вода. Вазу краще наповнювати відстояною водою кімнатної температури. Не забувайте час від часу змінювати воду на свіжу.
  • Стебла ромашок, які опиняться у вазі, звільняють від листя, щоб попередити гниття. Для додаткової дезінфекції можна додати трохи активованого вугілля або пігулку аспірину.
  • Місце, де букет з польових або садових ромашок буде почуватися найкраще, повинно бути освітлене, з помірною температурою. Уникайте протягів і прямого сонячного проміння – це може негативно вплинути на стан і привабливість квітів.

Ваза для ромашок

Скромна квітка не потребує занадто яскравого оформлення. Ромашковий букет можна поставити у просту керамічну або порцелянову одноколірну вазу. Підійдуть також і скляні місткості. Або навіть звичайні чашки.

Ромашки у прозорих флаконах
Букет польових ромашок у керамічному глечику в сільському інтер’єрі
Скляний прозорий глечик гармонійно підкреслює красу ромашок
Мініатюрна композиція з ромашок
Ромашковий букет у чашці
Порцеляновий кошик для букету з ромашок
Букет ромашок у скляній прозорій банці, декорованій шпагатом
Зелена чашка у горошок чудово замінить вазу для польових ромашок

Літо надто швидко минає, тож ловіть кожну мить, насолоджуйтеся природною красою, прикрашайте домівку квітами.