Ви намагаєтесь бути вільними від умовностей в усьому: від поведінки та одягу до облаштування житла? Тоді інтер’єр у стилі лофт – саме те, що вам потрібно! Лофт – це дух свободи, вільне поєднання старих стін та меблів із сучасним освітлення та технікою, найновішими знахідками дизайну – все, що надає можливості для самовираження.

“Лофт” (в перекладі з англійської “горище”) як стиль інтер’єру з’явився приблизно в 40-х роках двадцятого сторіччя у Сполучених Штатах. В той час, коли ціни на землю в центральних районах Нью-Йорка різко пішли вгору, більшість промисловців почали переносити виробництво за межі мегаполіса. В результаті чого й з’явилося багато пустих будівель, в яких раніше були цехи та майстерні.

Просторі, з високими стелями, добре освітлені приміщення доступною орендною платою привабили представників богеми та креативну молодь. Свої галереї та студії модні художники часто поєднували з житлом. Меблі, придбані на розпродажах або подаровані друзями та прихильниками, стіни зі старої цегли без декоративної обробки, залишки промислового устаткування – так викристалізовувався стиль лофт.

Сьогодні частіше можна зустріти інтер’єри, стилізовані під лофт, які розміщуються в новобудовах і не мають індустріального минулого. За якими критеріями можна відрізнити справжній стиль від стилізації?

Інтер’єр у стилі лофт – місце з власною історією

Основною характеристикою, що визначає стиль, є переобладнання промислових приміщень під житло. Зазвичай це фабричні або заводські цехи. Згодом в хід пішли старі школи, гаражі, стайні, дехто облаштовувався навіть у водонапірних вежах.

Тут самі стіни нагадують про минулі часи. Дизайнери кожною деталлю намагаються підкреслити, що це не старе приміщення після ремонту, а обжита територія. Для акцентів залишають частково або повністю непокриті штукатуркою цегляні або бетонні стіни, стельові балки та вентиляційні труби, різноманітні промислові конструкції. Лофт без історії – це стилізація.

Масштабне приміщення – простір для зонування

Індустріальні приміщення вражають своїми масштабами:
– високі стелі, іноді до 8 метрів;
– великі вікна, через які вільно проходить сонячне світло;
– простора площа, де можна розмістити все, на що вистачить фантазії.

Зонування лофту за допомогою міжкімнатних перегородок вбиває всю чарівність цього сучасного інтер’єра. Тому віддається перевага відкритому плануванню. Приміщення розділяють на зони, граючи на контрасті кольорів декоративного оформлення, використовуючи для цієї цілі меблі, світло. Якщо застосовуються ширми та перегородки, то вони не доходять до стелі, щоб уникнути ефекту “колодязя”.

Високі стелі провокують на створення другого поверху. Але при цьому існує ймовірність втратити всю автентичність стилю. Найкращим рішенням стане побудова антресолей, які частково розділяють простір у вертикальному напрямку. Там розміщують приватні куточки, такі як спальня тощо.

Привабливі особливості інтер’єру в стилі лофт

Багатьох власників лофтів приваблює можливість об’єднати те, що у звичайному житловому приміщенні буде видаватися ознакою несмаку.

  • Меблі: в промисловому дизайні органічно поєднуються сучасні та антикварні меблі. Крісла та шафи з історією зовсім не суперечитимуть столикам із скляними стільницями, хромованим металевим полицям тощо. В інтер’єрі лофту знайдеться місце і для меблів ручної роботи з деревини або з палетів.
  • Освітлення: забезпечується природним шляхом через великі вікна. Їх навіть не намагаються прикрити шторами або гардинами, або підбирають для цього легкі, майже невагомі, прозорі тканини. З промисловим дизайном добре гармонують будь-які освітлювальні прибори: від розкішних люстр до точкових світлодіодних ламп та софітів. Головне, кожному з них знайти належне місце, щоб світло підкреслювало задум дизайнера і не вступало в суперечність з іншими зонами інтер’єру.
  • Підкреслення промислового минулого приміщення: одна або декілька стін з бетону чи старої цегли, нічим не прикриті балки та труби вентиляції, залишки заводського обладнання тощо.
  • Побутова техніка: продумуючи інтер’єр у стилі лофт, перевагу віддають сучасним приборам. Краще навіть з підкреслено футуристичним дизайном.
  • Декоративні елементи: вони повинні бути нестандартними, мимоволі привертати увагу. Тут згодяться й картини з несподіваним сюжетом, і колекція яскравих плакатів. Оригінальні скульптури та світильники, незвичайні за формою настінні годинники, строкаті килими підкреслять індивідуальність вашого лофту.

Серед всього цього різнопланового розмаїття творча натура відчуває себе комфортно і невимушено. Простора домівка з підкресленою індивідуальністю стилю надає сил і надихає на нові справи.