Чистота у передпокої – головний біль у міжсезоння, особливо якщо оселя знаходиться на першому поверсі, або ви маєте власний будинок. Багнюка та сльота після довготривалих дощів мають всі шанси опинитися у вашому житлі. Але все буде виглядати не так трагічно, якщо вчасно підготуватися до осінньої негоди.

Запобігти розповсюдженню бруду по всьому дому можна. Варто лише дотримуватися деяких правил.

Килимок перед дверима захистить від вуличного бруду

Привчіть свою родину знімати брудне взуття відразу на килимку біля дверей, так підлога у передпокої залишиться максимально чистою. Врахуйте, що чим якісніший ворс, тим більше бруду залишиться на ньому, а не рознесеться підошвами по оселі. Якщо ваше житло знаходиться у місцевості, де з асфальтованими доріжками проблема, то поверх килима можна класти мокру ганчірку. Для брудного взуття також варто виділити у передпокої спеціальну поличку чи куток з пластиковими піддонами або простеленою клейонкою.

Знайдіть місце для парасольок

Дощі – невід’ємна складова осінньої негоди, тому парасолька супроводжує нас кожного дня. Щоб не шукати цей потрібний предмет кожного разу, коли синоптики обіцяють опади, виділіть окреме місце для парасольок. Придбайте спеціальні підставки для них: це не тільки практично, але й красиво. Туди можна ставити навіть мокрі від дощу парасолі, щоб вода стекла перед тим як розмістити їх для просушування в розкритому вигляді.

Куди подіти вологий одяг

Повернувшись додому у мокрому від дощу одягу, не варто його чіпляти на одну вішалку з сухим. Скупчення курток, дощовиків та пальт не дає можливості висохнути вологим речам, ще й розповсюджує вогкість на сухі. На період міжсезоння краще знайти місце для окремої відкритої вішалки, під якою можна постелити вологовбираючу ганчірку.

Якщо в домі є тварини

Зрозуміло, що улюбленого песика ви не можете залишити без прогулянок, незалежно від погоди. Та й деякі з котів не відмовляються від моціону на свіжому повітрі. І якщо з котами простіше: варто лише вчасно підхопити на руки, щоб донести до ванної, де можна протерти лапки, то собаку великої породи не кожен здатен навіть підняти. Щоб домашній улюбленець не встиг забруднити всю підлогу на шляху від вхідних дверей до ванної кімнати, спробуйте привчити його очікувати на килимку, поки не витрете йому хоч трохи лапи. Або майте на такий випадок якесь рядно чи стару доріжку, які можна швидко кинути перед брудною твариною.

Тримайте засоби для прибирання у передпокої

Як би сумлінно не ставилася ваша родина до підтримання чистоти, все одно осіння сльота проникне до вашої оселі. Тож не менш важливо, щоб інструменти для прибирання завжди були поруч: ганчірка чи швабра, віник з совком, мийні засоби допоможуть оперативно впоратися з експансією бруду на вашу територію. Якщо у передпокої немає можливості сховати прибиральний інвентар до шафи або ніші, заведіть спеціально для нього контейнер, ящик чи кошик. Такі пристосування можуть стояти в одному з кутів або бути прихованими під лавою чи тумбою.

Осінні дощі та мряка розводять бруд на вулиці, який чіпляється до підошов, просочують вологою верхній одяг, завдають купу незручностей та псують настрій. Але ваша готовність до міжсезоння мінімізує неприємні наслідки, і ви кожен раз будете повертатися до чистої та затишної оселі.