Оригінальний декор стін на кухні – річ не обов’язкова, але ефектна. Він допомагає зібрати докупи головні стилістичні елементи, проявити індивідуальність інтер’єру. Прихильники мінімалізму, керуючись гаслом “нічого зайвого!”, можуть не погодитися з цією думкою. Але переважна більшість скористається можливістю продемонструвати свої уподобання та художній смак.

Найкраще місце для декору на стінах кухні

Кухня – суто функціональне приміщення, тому місце для розташування декоративних елементів інколи дуже складно знайти. Найчастіше для цього обирають стіну над робочою поверхнею або обідньою зоною. Якщо ваша кухня без верхніх шаф, то є шанс знайти альтернативу запропонованим рішенням.

Декор стін на кухні умовно можна поділити на практичний та естетичний. До практичного варто віднести полиці з виставленими на них колекціями чаїв або прянощів, чашок чи тарілок та іншого посуду, що час від часу використовується у побуті.

До естетичного входять будь-які прикраси, основна функція яких створювати декоративні акценти. Це можуть бути витвори мистецтва, хенд-мейд вироби, старовинне кухарське приладдя тощо.

Декор стін на кухні: цікаві ідеї

Прикрасити стіну кухні можна колекцією декоративних тарілок, оригінальних чашок або іншим цікавим посудом.

Колекція чашок на полицях прикрашає стіну кухні
Старовинна кераміка прикрашає стіну над робочою поверхнею
Асиметрична композиція з декоративних тарілок на стіні кухні
Різноманітні дерев’яні лодки прикрашають стіну кухні

Для декорування кухонних стін використовують й інші елементи, наприклад, обробні дошки, дерев’яні рами від старих вікон або дзеркала.

Обробні дошки – несподіваний елемент для дизайну стін
Стара віконна рама та дзеркало у потертому обрамлені створюють атмосферу старовинного сільського будинку
Вагомі дерев’яні полиці вже самі є повноцінним декоративним елементом

Ефектний годинник також прикрасить стіну кухні. Це може бути дизайнерська модель або створена власноруч. Цікаво виглядатиме настінний годинник, декором для якого стали столові прилади.

Виразний годинник у поєднанні з іншими аксесуарами – чудовий декор стін для кухні чи їдальні
Декор стін на кухні: годинник,зроблений із столових приладів

Майже безмежні можливості декорування стін у кухні відкриває використання постерів, живопису, фотографій та вишитих картин. Ви можете обмежитись одним зображенням або створити колаж чи навіть цілу галерею, об’єднану однією ідеєю.

Декор стін на кухні: фотогалерея
Декор стін кухні зображеннями, об’єднаними в композицію з декоративним посудом
Графічні написи на кухонну тематику – чудове рішення для декору стін

Найпростіше – прикрасити кухонну стіну графічними написами, виконаними цікавими шрифтами. У цьому вам допоможуть готові трафарети.