У приміщеннях з будь-якою площею інколи виникає необхідність відокремити деякі функціональні зони. Декоративні кімнатні перегородки – простий і розумний спосіб вирішити це питання. Вони не тільки розбивають життєвий простір на окремі ділянки, але й змінюють інтер’єр, додають зручності та конфіденційності у повсякденному існуванні.

Кімнатні перегородки в інтер'єрі вітальні

Роздільники для кімнат можна використовувати для зберігання деяких речей або приховування особистих куточків, таких як робоче місце чи зона відпочинку. Вони прийнятні для будь-яких стилів інтер’єру. У якості кімнатних перегородок застосовують штори та ширми, стелажі та шафи, суцільні панелі та розсувні двері. Дизайнери інтер’єру активно використовують їх у своїх проектах, пропонуючи цікаві візуальні рішення.

Металеві та скляні кімнатні перегородки

Прозорі та напівпрозорі скляні роздільники або ажурні металеві перегородки візуально не обмежують простір. Конструкції зі скла та металу для зонування кімнат виконують не тільки практичну функцію, але й прикрашають інтер’єр.

Розсувні скляні кімнатні перегородки

Скляна кімнатна перегородка зеленого кольору

Оригінальна кімнатна перегородка зі скла для інтер'єру в стилі лофт

Скло використовують для створення розсувних або часткових роздільників у будь-яких приміщеннях. Кімнатні перегородки з матового, прозорого або вітражного скла пропускають світло навіть у найдальші куточки, вони стійкі до різного роду шкідливих впливів і легкі у догляді. Естетичний зовнішній вигляд – ще одна перевага скляних конструкцій.

Поєднання металу та скла в перегородці для кімнати

Ажурна кімнатна перегородка з металу

Декоративні металеві кімнатні перегородки

Перегородка з металу у спальні

Метал досить часто поєднують зі склом, але й самі по собі ковані перегородки виглядають досить привабливо, вносячи в інтер’єр індивідуальність та оригінальність.

Дерев’яні інтер’єрні перегородки

Дерево як натуральний матеріал викликає найбільше симпатій при оформленні інтер’єру. Багата колірна гама деревини різних порід та широкі можливості для обробки відкривають безліч варіантів застосування.

Різьбленна дерев'яна кімнатна перегородка

Символічна перегородка з дерева для зонування кімнати

Роздільник для кімнати з дерев'яних рейок

Дерево в кімнатній перегородці

Дерев’яні кімнатні перегородки вражають тонким різьбленням, оригінальним поєднанням зі скляними елементами або підкресленою фактурою матеріалу. Їх можна органічно вписати до більшості інтер’єрів, незалежно від стилю.

Стелажі та полички для зонування кімнат

Якщо ви звикли раціонально використовувати кожен сантиметр корисної площі, то, безумовно, вам припаде до душі ідея з використанням стелажів або поличок у якості кімнатних перегородок. На них розміщують книжки, колекції, декоративні дрібнички й навіть кімнатні рослини. Виконують такі роздільники як в пересувному, так і в стаціонарному варіантах.

Кімнатна перегородка у вигляді стелажу

Книжкова шафа у якості кімнатної перегородки

Декоративні кімнатні перегородками з полицями та колонами

Кімнатна перегородка-стелаж з дерева з кімнатними рослинами

Стелажі – чудове рішення для зонування віталень та дитячих кімнат. Житловий простір при цьому обмежується досить умовно, приховуючи деякі зони від чужих очей, але не обмежуючи циркуляцію повітря та проникнення природного освітлення.

Інші варіанти кімнатних перегородок в інтер’єрі

Існує ще безліч способів розмежувати кімнату на окремі зони. Кожен з них має свої переваги та недоліки, але найголовніше у будь-якому з них – краса, комфорт та відчуття дому.

Зонування кімнати за допомогою штор

Текстиль – найпростіший варіант для зонування. Легкі або щільні штори тимчасово закриють окремий куточок, і можуть відкрити доступ до всього приміщення, коли це потрібно.

Двосторонній камін, вбудований у кімнатну перегородку

Двосторонній камін, вбудований у перегородку, підкреслить елегантність та стильність інтер’єру.

Оригінальна кімнатна перегородка з пластика

Пластикові кімнатні перегородки незвичних форм – чудова знахідка для молоді та творчих особистостей.

Кімнатна перегородка з бамбука у ванній

Бамбук органічно виглядатиме в інтер’єрах зі східним дизайном та в кімнатах, орієнтованих на еко-стиль.

Кімнатна перегородка-стенд з гіпсокартона

Гіпсокартон дозволяє втілити найсміливіші фантазії. Навіть простий пересувний стенд з цього матеріалу, прикрашений плакатами або малюнками, надасть інтер’єру індивідуальності, продемонструє характер та захоплення господарів.

Кімнатний роздільник з ланцюжками

Як бачите, варіантів зонування кімнати від простих до фінансово затратних та трудомістких існує багато. Можливо якийсь із запропонованих – саме ваш.