У приміщеннях з будь-якою площею інколи виникає необхідність відокремити деякі функціональні зони. Декоративні кімнатні перегородки – простий і розумний спосіб вирішити це питання. Вони не тільки розбивають життєвий простір на окремі ділянки, але й змінюють інтер’єр, додають зручності та конфіденційності у повсякденному існуванні.

Роздільники для кімнат можна використовувати для зберігання деяких речей або приховування особистих куточків, таких як робоче місце чи зона відпочинку. Вони прийнятні для будь-яких стилів інтер’єру. У якості кімнатних перегородок застосовують штори та ширми, стелажі та шафи, суцільні панелі та розсувні двері. Дизайнери інтер’єру активно використовують їх у своїх проектах, пропонуючи цікаві візуальні рішення.

Металеві та скляні кімнатні перегородки

Прозорі та напівпрозорі скляні роздільники або ажурні металеві перегородки візуально не обмежують простір. Конструкції зі скла та металу для зонування кімнат виконують не тільки практичну функцію, але й прикрашають інтер’єр.

Скло використовують для створення розсувних або часткових роздільників у будь-яких приміщеннях. Кімнатні перегородки з матового, прозорого або вітражного скла пропускають світло навіть у найдальші куточки, вони стійкі до різного роду шкідливих впливів і легкі у догляді. Естетичний зовнішній вигляд – ще одна перевага скляних конструкцій.

Метал досить часто поєднують зі склом, але й самі по собі ковані перегородки виглядають досить привабливо, вносячи в інтер’єр індивідуальність та оригінальність.

Дерев’яні інтер’єрні перегородки

Дерево як натуральний матеріал викликає найбільше симпатій при оформленні інтер’єру. Багата колірна гама деревини різних порід та широкі можливості для обробки відкривають безліч варіантів застосування.

Дерев’яні кімнатні перегородки вражають тонким різьбленням, оригінальним поєднанням зі скляними елементами або підкресленою фактурою матеріалу. Їх можна органічно вписати до більшості інтер’єрів, незалежно від стилю.

Стелажі та полички для зонування кімнат

Якщо ви звикли раціонально використовувати кожен сантиметр корисної площі, то, безумовно, вам припаде до душі ідея з використанням стелажів або поличок у якості кімнатних перегородок. На них розміщують книжки, колекції, декоративні дрібнички й навіть кімнатні рослини. Виконують такі роздільники як в пересувному, так і в стаціонарному варіантах.

Стелажі – чудове рішення для зонування віталень та дитячих кімнат. Житловий простір при цьому обмежується досить умовно, приховуючи деякі зони від чужих очей, але не обмежуючи циркуляцію повітря та проникнення природного освітлення.

Інші варіанти кімнатних перегородок в інтер’єрі

Існує ще безліч способів розмежувати кімнату на окремі зони. Кожен з них має свої переваги та недоліки, але найголовніше у будь-якому з них – краса, комфорт та відчуття дому.

Текстиль – найпростіший варіант для зонування. Легкі або щільні штори тимчасово закриють окремий куточок, і можуть відкрити доступ до всього приміщення, коли це потрібно.

Двосторонній камін, вбудований у перегородку, підкреслить елегантність та стильність інтер’єру.

Пластикові кімнатні перегородки незвичних форм – чудова знахідка для молоді та творчих особистостей.

Бамбук органічно виглядатиме в інтер’єрах зі східним дизайном та в кімнатах, орієнтованих на еко-стиль.

Гіпсокартон дозволяє втілити найсміливіші фантазії. Навіть простий пересувний стенд з цього матеріалу, прикрашений плакатами або малюнками, надасть інтер’єру індивідуальності, продемонструє характер та захоплення господарів.

Як бачите, варіантів зонування кімнати від простих до фінансово затратних та трудомістких існує багато. Можливо якийсь із запропонованих – саме ваш.