Прикрасити інтер’єр і надати йому індивідуальність допоможе декорування стін. Що може бути простішим, ніж повісити картину над диваном або кілька фотографій на пустій стіні? Але й тут є важливі правила, ігнорування яких може перетворити цікавий задум на казна-що.

фото Pinterest

Що потрібно врахувати до того, як прикрасити стіни? Читайте корисні поради у нашій статті.

Правило 1: декорування стін і планування

фото Pinterest

Предмети для декорування стін та їхнє розташування варто попередньо вибрати, враховуючи те, як вони будуть поєднуватися одне з одним та іншими елементами інтер’єру. До уваги варто брати не тільки розміри, але й колірну гаму, стилістику та відстань між декором і меблями.

Правило 2: настінний декор і меблі

фото Pinterest

Зазвичай декоративні елементи вибирають тоді, коли всі інші роботи з дизайну інтер’єру вже зроблені. Тобто набагато простіше знайти художнє полотно чи дзеркало у красивій рамці, що будуть гармоніювати з меблями чи кольором стін, ніж підганяти загальне оформлення під декор.

Правило 3: дотримуйтесь ідеальної висоти

Ніхто не заперечує вашого права розвішувати декор на стінах так, як підказує власне відчуття. Але професійні дизайнери дотримуються думки, що центр декоративної композиції, картини чи плакату повинен знаходитися на рівні очей: приблизно на висоті 160-170 см від підлоги.

фото Pinterest

Також при цьому варто враховувати габарити. Бо якщо рама художнього полотна чи дзеркала буде знаходитися занадто близько до спинки дивану або узголів’я ліжка, то це викликатиме дискомфорт.

Правило 4: декор для стін має бути пропорційним

фото Pinterest

Погодьтеся, що занадто масивна картина негативно вплине на відчуття простору у маленькій кімнаті. Водночас маленькі плакати або мініатюрні рисунки просто загубляться у просторій вітальні.

Правило 5: не ігноруйте практичність

фото Pinterest

Деякі люди не схильні використовувати в дизайні інтер’єру непрактичні речі. Але це не означає, що у них немає шансу прикрасити свою оселю. Декоративним оздобленням стін можуть бути й полички незвичної форми або яскраві гачки для речей. Так можна поєднати красу та користь.

Правило 6: уникайте надмірності

фото Pinterest

Навіть якщо ви є власником унікальної колекції живопису, не варто її намагатися втиснути на одну стіну чи в одну кімнату (хіба що це буде спеціальне приміщення, виділене під картинну галерею). Розподіліть свої скарби по всій оселі, підкресліть їхню якість і цінність.

Правило 7: не стримуйте себе

фото ELLEDECOR

Як відомо, більшість правил створені для того, щоб їх час від часу порушувати. Особливо це стосується облаштування житла. Коли ваше внутрішнє відчуття прекрасного підказує якийсь варіант декорування стін, що не підпадає під рекомендації фахівців, краще піти йому назустріч. Урешті-решт, саме вам тут жити – і ваш комфорт має бути на першому місці.