Зазвичай, штори у кімнату замовляють, коли вже визначений стиль інтер’єру, підібрані меблі, колір стін та підлоги. Тому дизайн штор у вітальні або гармонійно вписується в загальну картину, або грає на контрасті. Головне при цьому, не порушити цілісність задуму.

В сучасному дизайні вітальні переважають скандинавський стиль, мінімалізм та класичні інтер’єрні рішення. Оптимальним варіантом для будь-якого з цих стилів залишаються традиційні однотонні штори в поєднанні з тюлем. Сьогодні популярності набирають і комбінації з римськими шторами або бамбуковими жалюзі, повертаються ламбрекени та драпірування.

Елегантність класичних штор

Одним з найпоширеніших способів оформлення вікон у вітальні є використання однотонних тканинних полотен, що м’якими вертикальними складками спадають до самої підлоги. Штори із щільного текстилю поєднують з напівпрозорим невагомим тюлем. Дизайнери не обмежуються напрацьованими класичними варіантами для сучасних інтер’єрів, у вітальнях вони сміливо комбінують різні типи тканин, використовують нові варіанти декорів та аксесуарів.

Сучасні класичні штори для вітальні можуть бути навіть подвійними або потрійними й складатися з декількох окремих полотен у схожій кольоровій гамі. Але частіше в інтер’єрах зустрічається тільки один колір. Крім звичних пастельних відтінків можна використовувати насичені сині, зелені, жовті тощо. Можна ризикнути та декорувати вікна у вітальні шторами чорного кольору, якщо вони не конфліктують з дизайнерським задумом.

Дуже цікавий ефект в інтер’єрі дає комбінація з різних по щільності тканин, зшитих горизонтальними смугами. Найчастіше так декорують низ штор, це допомагає зафіксувати рівномірні складки основного полотна. Або, навпаки, щільніша смужка розташована зверху.

Інколи можна обмежитися тільки тюлевими гардинами. Якщо під вашими вікнами не пролягає тротуар або відсутні інші близько розташовані житлові будинки, то цей варіант виглядатиме привабливим. Можна зупинитися на одній гардині світлого кольору або комбінації декількох полотен, які створюють красиві драпірування.

Старі знайомі ламбрекени

Ті, кого не влаштовує мінімалізм і відсутність пишного декору, можуть радіти: в моду повертаються ламбрекени. Горизонтальна смуга тканини, розташована у верхній частині шторної композиції, робить інтер’єр більш ошатним та святковим.

Розрізняють два види ламбрекенів

  • Жорсткий, який ще має власну назву “бандо”, виготовляється на флізелиновій основі, що допомагає тримати форму. Такий ламбрекен прийнятний в стильних вітальнях, основою дизайну яких є строгі геометричні лінії.
  • Класичний (м’який) – збирається вертикальними складками або горизонтальними загинами, створює в інтер’єрі романтичний настрій.

Що таке люверси

Штори у вітальні до карниза прикріплюються частіше за допомогою непомітних гачків або струни. Та й тут можна проявити фантазію: декоративні прищіпки та кільця або люверси можуть стати тим акцентом, який перетворить штори на стильну родзинку.

Люверси – металеві або пластикові кільця, які розташовують безпосередньо на полотні штори. Рівномірний розподіл фурнітури по краю полотна сприяє утворенню майже ідеальних складок. І чим більша відстань між люверсами, тим біль глибокими виходять складки.

Сучасний варіант: римські штори та бамбукові жалюзі

Звична для вітальні комбінація штор з гардинами з легких та напівпрозорих тканин поступово здає свої позиції на користь нових варіантів. В поле зору дизайнерів потрапили римські штори, які раніше використовували переважно в офісних приміщеннях і середземноморських інтер’єрах. Сьогодні їх все частіше поєднують з класичними шторами.

Римські штори – це текстильне полотно, ширина якого дорівнює ширині вікна. Їх збирають довільними складками вручну або за допомогою механічних пристосувань. Існує декілька модифікацій цього різновиду штор: класичні, де тканина фіксується на каркас із трубочок, пластин або рейок, та безкаркасні моделі.

Традиційно римські штори поєднують з класичними. Принцип комбінування в цьому випадку мало відрізняється від вибору кольорової гами гардин до штор. У випадку, коли у вітальні є різнорозмірні вікна, то можна спробувати на невеличких вікнах обмежитися тільки римськими шторами, а для великих використовувати шторну композицію.

Не менш цікавим варіантом стане використання бамбукових рулонних жалюзі у комплекті з класичними полотнами. Вони не тільки захистять від палючих сонячних променів і сторонніх поглядів, але й підкреслять прихильність господарів до використання екологічних матеріалів.

Тренд 2017 – штори з принтами

Якщо вас не дуже приваблюють монотонні чисті кольори, то варто звернути увагу на варіант штор для вітальні з принтами. Великі чіткі геометричні малюнки – модна тенденція цього сезону. При цьому варто враховувати, що більш органічно такі інтер’єрні рішення будуть виглядати у вітальнях з великою площею.

Популярними залишаються і штори у вертикальну смужку. Але на відміну від тогорічних трендів, перевага віддається кольорам та відтінкам, які плавно переходять один в інший.

Цікава знахідка для дизайну штор для вітальні – ботанічні, або рослинні, принти. Непогано при цьому доповнити інтер’єр диванними подушками, килимом або доріжками з таким же малюнком.

Сучасна мода пропонує безліч варіантів оновлення інтер’єру, і замінити штори – один з них. Можливо, один із найекономніших. Все залежить від вашої фантазії та смаку.