Вважається, що догляд за глянсовими меблями аж занадто клопіткий та часовитратний. Тому привабливий блиск глянцю нерідко програє практичності матових поверхонь. Хоча достатньо знати деякі секрети, щоб необхідність регулярно прибирати плями від води, сліди від пальців або ледь помітний бруд і подряпини не жахала.

Хоча глянсові меблі останніми роками не вважаються модним елементом інтер’єру, все ж їхню користь для маленьких кімнат і приміщень з недостатнім природним освітленням не варто недооцінювати. Вони візуально розширюють простір, роблять його світлішим. Та й виглядають красиво.

Що може зашкодити глянсовим поверхням

Загрозою для збереження цілісності глянсових меблів крім механічних пошкоджень є також природні чинники: надмірна волога та пряме сонячне проміння.

Волога. Надмірна вологість на глянсових поверхнях може призвести до відшарування ПВХ-плівки. Тому слід своєчасно витирати воду та пролиті рідини. Крім того, під час прибирання не використовуйте аж занадто багато води: догляд за глянсовими меблями передбачає витирання поверхонь насухо після миття.

Сонячні промені. Плануючи розставляння глянсових меблів у кімнаті, обов’язково враховуйте, чи потраплять вони під пряме сонячне світло. Постійний вплив сонячних променів на такі поверхні призводить до зникнення блиску та потьмяніння.

Догляд за глянсовими меблями: які засоби не варто застосовувати

Деякі засоби та предмети допомагають усунути сильне забруднення, але абсолютно непридатні для догляду за глянсовими поверхнями. Серед них – жорсткі щітки та скребки й агресивні засоби для прибирання.

Щітки, скребки тощо. Щітки з грубими щетинками, металеві скребки або йоржики зможуть видалити будь-який бруд, але й шкоду нанесуть непоправну. Добре, якщо обійдеться незначними подряпинами глянсового покриття.

фото Pixabay

Агресивна побутова хімія. Серед засобів для миття та чищення варто уникати таких, які можуть пошкодити блискучу поверхню глянсових меблів. У жодному разі не використовуйте побутову хімію з абразивними частками – подряпини після такого догляду гарантовані. 

Також варто відкласти у бік ті засоби, до складу яких входять кислоти, хлоровмісні складники та спирт. Наслідком їхнього застосування може бути зміна кольору, відшарування ПВХ-плівки або потьмяніння поверхні.

Найкращі засоби для догляду за глянсовими меблями

Як саме правильно організувати догляд за глянсовими меблями, які використовувати засоби?

фото Pixabay

Ганчірки. Для видалення плям з блискучих поверхонь підійдуть ганчірки з м’яких матеріалів. Найкращий варіант – серветки з мікрофібри. Але можна взяти й ганчірки з байки.

Мийні засоби. Можна пошукати спеціальні засоби для догляду за глянсовими меблями: ринок зараз задовольняє будь-які потреби. А можна скористатися тим, що під рукою, суттєво зекономивши на побутовій хімії. Для видалення забруднень згодиться звичайний засіб для миття посуду: він не містить агресивних складових, оскільки розрахований на контакт зі шкірою рук. Також можна використати рідке мило, розвівши невелику кількість з водою.

фото Pixabay

Засоби для очищення скла або дзеркальних поверхонь. Це ще одне практичне рішення для догляду за глянсовими меблями. Такі засоби легко впораються з плямами жиру та брудом і не залишають розводів і патьоків на поверхні. Головне, щоб до їхнього складу не входив спирт.

Поліроль для меблів. Можна використовувати рідкий засіб, спрей або спеціальні серветки для прибирання з полірувальним ефектом. Досить часто такі засоби мають ще й антистатичний ефект, що запобігає швидкій появі пилу на меблях.

Як бачите, нічого складного. Ці нехитрі секрети збережуть ваші сили, нерви та час. Перетворіть догляд за глянсовими меблями на регулярну звичку – і прибирання не буде у вас викликати негативні почуття.