Досить часто доводиться миритися з тим, що зрізані квіти радують нас аж надто короткий час. Але є й довготривалі букети. І мова зовсім не про штучні рослини.

Давайте разом згадаємо, які з квітів зберігають свою красу у букетах хоча б пару тижнів.

Орхідея (Orchidea)

Цю екзотичну квітку можна вважати рекордсменом за тривалістю цвітіння після того, як її зрізали. Цвітіння орхідеї як кімнатної рослини може тривати тижнями, а у деяких видів навіть місяцями. Але й в букетах вони простоять щонайменше 2 тижні, а іноді – й більше ніж місяць. Найбільш стійкими вважаються цимбідіуми.

Гвоздика (Dianthus)

Гарантовано до 3 тижнів у вазі збережуть свою свіжість і привабливість гвоздики. Ця невибаглива квітка має безліч розмірів і кольорів суцвіття, тому підібрати букет, що стилістично підтримає дизайн вашої оселі, неважко. Тримайте їх подалі від прямих сонячних променів і регулярно оновлюйте воду – і вони будуть радувати вас тривалий час.

Хризантема (Chrysanthemum)

Найпопулярніша осіння квітка – чудовий вибір для букетів, що збережуть свою привабливість не один день. Цвітіння у зрізаних хризантем продовжується до 2 тижнів. Найрізноманітніші кольори та форми пелюсток, великі й дрібні квіти зберігають виразність як у монобукетах, так і в композиціях з іншими декоративними рослинами. 

Павукоподібні, анемоноподібні, помпонні, кулеподібні, махрові й немахрові, прості й променеподібні – різновидів хризантем стільки, що всю осінь можна тішити себе різними букетами, які не будуть повторюватися.

Цинія (Zinnia)

Пишні квіти всіх відтінків червоного знайомі багатьом українцям як “майорці”. Зустрічаються навіть білі та фіолетові сорти. Їх нескладно виростити у власному саду. Цинії зберігають свіжість у букетах до 12 днів. Вони настільки самодостатні, що не потребують додаткового декору, і будуть яскравою плямою прикрашати ваш інтер’єр.

Альстромерія (Alstroemeria)

Ця квітка багатьом відома також під назвою “перуанська лілія”. Букети з неї популярні протягом року. На стеблі альстромерії зазвичай розташовано кілька квіток, цвітіння кожної з яких триває близько тижня. Тож букет з перуанських лілій збереже свою привабливість як мінімум 14 днів.

Лілія (Lilium)

Тендітні лілії – розкішні квіти з тонким ароматом – виявилися доволі стійкими. Особливо азіатські гібриди. Вони, так само як альстромерії, мають по кілька квіток на одному стеблі, які квітнуть не одночасно. Букет з лілій протримається після зрізки до двох тижнів. Обираючи квіти для букета, віддавайте перевагу тим, де на гілках багато бутонів, що ледь почали розкриватися.

Декоративна цибуля або Алліум (Allium)

Скоріш за все, ви ніколи не розглядали цибулю як декоративну квітку. Але є деякі сорти, суцвіття яких розташовані на високих цупких стеблах. Фіолетові, білі або блакитні квіти можуть простояти у букетах майже два тижні. Такі незвичайні квіткові композиції гармонійно впишуться в інтер’єри в стилі кантрі, та й для деяких сучасних дизайнів стануть відмінним декором.

Важливо пам’ятати, що стебло може мати ледь помітний цибулевий запах, який стане виразнішим, якщо забувати міняти воду у вазі.