Якою б привабливою не була ванна, але душ без піддона має набагато більше переваг. Особливо для маленької ванної кімнати. Чому? Читайте у нашій статті!

Безпорогова душова кабіна: переваги

Найбільша проблема маленької ванної кімнати – обмежений простір. Це питання повністю вирішує встановлення душу без піддона: його перегородки з прозорого чи матового скла візуально не зменшують і так недостатні квадратні метри. Перегородку можна з успіхом замінити душовою шторкою, яку можна залишати відкритою в той час, коли душем ніхто не користується.

Про які переваги безбар’єрного душу можна говорити в першу чергу?

Зручність. Відсутність порогів, бортиків та інших перепон значно спрощує користування душем для літніх людей і дітей, для тих, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом. Таку конструкцію оцінять власники собак, яких інколи після прогулянки доводиться купати. Та й будь-яка людина, втомлена й знесилена після активного дня, буде рада, що хоч у душі від неї не потрібно додаткових зусиль.

Ергономічність. Місце для душу без піддона можна знайти навіть у крихітній ванній кімнаті. В залежності від її розміру обладнати його можна з однією чи двома стінами або розташувати у кутку.

Легкий догляд. Стіни та підлогу, оздоблені керамічною плиткою, значно простіше підтримувати у чистоті, ніж піддон. У безпороговому душі менше ймовірності появи цвілі, та й профілактика набагато легша.

Сучасний дизайн. Безбар’єрна душова кабіна з прозорими перегородками органічно підтримує загальний стиль ванної кімнати, не створюючи відчуття вторгнення чогось чужорідного, що порушує задум дизайнера.

Душ без піддона: особливості конструкції

Безбар’єрну душову кабіну краще за все монтувати під час будівництва або капітального ремонту. Цей варіант без будь-яких умов годиться для індивідуальних будинків. Якщо є ідея встановити душ без піддона у квартирі, то варто врахувати купу нюансів, серед яких чи не найважливішим буде товщина міжповерхового перекриття.

У міській квартирі місце для розташування безпорогового душу треба визначати з урахуванням ступеню пошкодження перекриття для підключення до каналізації таким чином, щоб не порушити його міцність. Тут без консультацій фахівця не обійтися. Та й деякі дозволи у відповідних органів доведеться брати. Крім того, варто подбати про гідроізоляцію, щоб запобігти накопиченню вологи під стяжкою та створенню умов для появи цвілевих грибків.

Місце для безпорогової душової кабіни не повинно бути вужчим за 90 см: це забезпечить свободу рухів під час миття.

До питань, які не можна залишати поза увагою входять облаштування відповідного освітлення та вибір неслизької керамічної плитки для підлоги.

Безбар’єрний душ: де ховаються мінуси?

Якщо ви таки надумали встановити собі душ без піддона, пам’ятайте й про мінуси такого рішення. Їх тільки два, але вони досить вагомі.

Вартість. Коли ви підрахуєте вартість усіх необхідних робіт для встановлення безпорогової душової кабіни, то зрозумієте, що це потребує немаленьких витрат. Можливо, після цього етапу таке рішення втратить свою привабливість, і ви віддасте перевагу класичні ванній або душовій кабінці.

Пошук фахівця. Помилка у виборі кваліфікованого фахівця, який зможе якісно зробити всі необхідні роботи, може занадто дорого коштувати. Неприємний запах, пліснява, і навіть підтоплення сусідів знизу, якщо ви живете в багатоповерхівці – це мінімальний перелік проблем, з якими доведеться стикнутися, якщо робота з обладнання душу без піддона виконана неякісно.

Ідея облаштування безбар’єрної душової кабіни – дуже приваблива, але й досить витратна. Тож варто розраховувати свої можливості перед тим, як братися за її втілення.