Поставити біля ліжка дві різні тумбочки – цікава ідея! Її оцінять люди, схильні до експериментів, і ті, хто хоче створити інтер’єр “не як у всіх”. До того ж, це ще одна можливість оновити спальню, не вдаючись до кардинальних змін. Тумбочки – не єдиний варіант приліжкових меблів, їх успішно можуть замінити столики, комоди та різні варіації їхнього поєднання.

Та якщо просто взяти перші-ліпші тумбочки, то результат може бути дуже далеким від очікування. Тому варто враховувати деякі нюанси, щоб не спотворити стилістичну цілісність інтер’єру спальні. Поєднати нетипові предмети меблів з усталеним оформленням допоможуть практичні поради від дизайнерів.

Як правильно вибрати різні тумбочки для спальні

  • Навіть якщо душа просить кардинальних змін, приліжкові столики та тумбочки не повинні виглядати чужорідними тілами поряд з іншими елементами оформлення. Щось спільне у них таки має бути: форма, розмір, пропорції, стиль, споріднені кольори тощо. Виберіть кілька параметрів на свій смак – і перетворюйте інтер’єр.
  • Обираючи колір, орієнтуйтесь на палітру інтер’єру спальні. Це може бути як панівний відтінок дизайну, так і контрастний. Головне, щоб колір не виходив за межі стилю. Безпрограшним варіантом майже для будь-якого інтер’єру будуть кольори натуральної деревини, які можна гармонійно поєднати з іншими деталями відповідною фурнітурою.
  • Можна зосередитись на контрасті, вибравши найяскравіший колір з присутніх в інтер’єрі. Бажано, щоб баланс підтримувався невеликими акцентами, наприклад, вазою чи декоративною подушкою того ж кольору.
  • Якщо тумбочки ви вже вибрали, але вони занадто контрастують з іншими деталями інтер’єру спальні, то об’єднавчим елементом можуть стати однакові світильники. Як варіант, можна спробувати створити баланс розташуванням на різних тумбочках однакових ваз або статуеток.
  • Ефектно виглядатимуть і тумбочки, асиметрію та відмінності яких не намагаються згладжувати, а всіляко підкреслюють. Якщо вдасться це зробити органічно, то ви зможете пишатися власним смаком.
Елегантна тумбочка – з одного боку, брутальний ящик – з іншого
Приліжкові меблі контрастних кольорів не порушують гармонію інтер’єру спальні
Металевий і дерев’яний нічні столики в інтер’єрі сірої спальні
Однакові дзеркала та світильники – об’єднальні елементи для стилістично різних нічних столиків
Однакова фурнітура та колір різних тумбочок доповнюються однаковими світильниками
У класичному інтер’єрі також є можливість використовувати різні тумбочки
Білий комод з тумбочкою у схожому стилі органічно доповнюють інтер’єр спальні
Шляхетні кольори деревини та класична фурнітура різних зовні тумбочок створюють з ліжком єдиний ансамбль

Вибираючи приліжкові тумбочки, не варто зосереджуватися тільки на їхніх декоративних якостях, важливо не забувати й про функціональність. Погодьтеся, що це не тільки елемент оздоблення інтер’єру, але й досить практичні меблі для зберігання тієї невеликої кількості речей, що може знадобитися перед сном або вночі. Тому обов’язково враховуйте і зовнішній ефект, і власні потреби.