Поговоримо про двоколірні кухні саме як про меблевий гарнітур, коли верхні та нижні шафки пофарбовані по-різному. Ми не будемо зачіпати питання палітри для оформлення усього інтер’єру, а зосередимось тільки на меблях.

Монохромні меблі – класичне рішення, особливо для такого консервативного приміщення, як кухня. Але й тут іноді хочеться щось нового, чогось ефектного та несподіваного. Якщо ви вже налаштовані на зміни, то новітні тренди з використання двоколірних кухонь, саме для вас.

Аргументи “за” використання двоколірних кухонь в інтер’єрі

Коли залишаються хоч якісь сумніви у доцільності змін, то варто звернутися до аргументів. Можливо якусь дрібничку, яка зможе остаточно переконати у правильності прийнятого рішення, ви не взяли до уваги.

Найбільш органічно двоколірні кухні виглядають в стилях мінімалізм, хай-тек і модерн. Можна спробувати два контрастні відтінки на кухнях у класичному стилі. А от сучасні дизайни більш схильні до монохроматичних рішень.

1. Можливість поекспериментувати з кольорами

Інколи колір, який подобається, здається занадто зухвалим для кухонного простору, і не вистачає рішучості, щоб перевірити, чи так воно і є. Двоколірні кухні стануть чудовим експериментом, щоб підтвердити ваш вибір.

Такий варіант не буде надто кричущим, колір-партнер згладить інтенсивний вплив головного відтінку. Колірний баланс створить затишок у приміщенні, двобарвна кухня буде виглядати стримано та ефектно одночасно.

Компромісним варіантом для обережних людей, які не люблять різких змін, стане поєднання у меблевому гарнітурі світлих та темних відтінків одного кольору. Приємні для ока сполучення дають кольори пастельної та нейтральної палітри. Такий підхід зробить стриманий класичний інтер’єр цікавішим і виразнішим.

2. Ефектне поєднання різних фактур

Верхні та нижні елементи кухонного гарнітура можуть відрізнятися не тільки кольором, але й фактурами використаних матеріалів. Цікавого ефекту можна досягти, поєднуючи глянсові та матові поверхні. Елегантно та стильно будуть виглядати фасади з натуральної деревини у композиції з кольоровими шафками. Прозорі або напівпрозорі дверцята із загартованого скла верхніх шаф ефектно поєднуються із закритими фасадами нижньої секції.

3. Візуальне розширення простору

Двоколірний гарнітур – просто знахідка для маленької кухні. Верхні шафки нейтральних та світлих кольорів у сполученні з темним низом візуально розширять простір. Кухня буде здаватися світлішою та просторішою, приміщення не буде перевантаженим.

4. Прибирання стане легшим

Нижня частина кухонного гарнітура більше схильна до забруднення. Тут дається взнаки регулярний контакт із взуттям мешканців дому, домашніми тваринами чи маленькими дітьми. Тож плям та патьоків уникнути дуже важко.

Саме тому темні або яскраві кольори для нижніх секцій двоколірної кухні – це більш практичне рішення, на них не так помітні незначні забруднення. А це значить, що вам не доведеться щохвилини хапатися за ганчірку, щоб навести чистоту.

Щоб прибирання не додавало багато клопоту, має сенс зробити вибір на користь матових поверхонь. На них не так, як на глянсових, залишаються відбитки пальців і розводи від води.

5. Оновлення старих меблів

Ще одним вагомим аргументом “за” двоколірні кухні може стати можливість оновлення старих меблів. Якщо ваш старий гарнітур ще у доброму стані, й викинути його рука не підніметься, то можна спробувати перефарбувати. Таким чином, ви отримаєте нову кухню з мінімальними витратами.

Можна вчинити радикально й перефарбувати нижню та верхню секцію кожну у свій колір. А можна зекономити: обрати фарбу, близьку по тональності до основного кольору кухонного гарнітура, і оновити тільки верх чи низ.

І тільки один аргумент “проти” двоколірних кухонь

Єдиним аргументом “проти”, на який варто зважати, є тільки ваше уявлення про красу, комфорт і доречність використання тих чи інших прийомів оформлення інтер’єру. Якщо вам миліші монохромні меблі, то найактуальніші тенденції не мають жодного значення. Бо на цій кухні постійно будете готувати ви, а не модні дизайнери.