Ви стільки сил і натхнення вклали в облаштування житла, але замість очікуваного затишку відчуваєте дискомфорт. І кольори начебто підібрані правильно, і меблі між собою гармонійно поєднуються, й декоративні аксесуари – наймодніші. В чому ж причина?

Якщо уважно оглянути й проаналізувати свій інтер’єр, то може виявитися, що проблема лежить на поверхні. Та й вирішити її не так вже й складно.

Причина 1: меблі, розташовані вздовж стін

Поширена думка, що для економії простору меблі краще розставити по периметру. Але пустка по центру кімнати у поєднанні з перевантаженою площею вздовж стін – не надто радісне видовище.

фото Pinterest

Для створення комфорту та затишку варто раціонально використовувати всю доступну площу. Не бійтеся відійти від усталених прикладів і розташувати меблі “не так, як у людей”.

Причина 2: дискомфорт через захаращеність меблями

фото Pixabay

Діаметрально протилежна ситуація, коли меблі у кімнаті майже не залишають вільного простору для людей та заважають вільно пересуватися. Важливо витримати баланс, не захаращуючи приміщення, й залишити тільки необхідне.

Причина 3: недостатнє освітлення

Якою б не була шикарною люстра, але вона одна не зможе освітити кожен куточок кімнати. Особливо коли ще й денного світла недостатньо. Правильне освітлення створює затишок, розставляє акценти й надає інтер’єру завершеності.

фото Pixabay

Не обмежуйтесь лише центральним освітленням. Правильно підібрані торшери та бра, вбудовані, настінні або настільні світильники додадуть комфорту вашій оселі.

Причина 4: надлишок декору

Здавалось би, що кожна декоративна дрібниця в інтер’єрі вибиралась з урахуванням смаку, наймодніших тенденцій і порад дизайнерів. Але коли декору стає забагато, затишна кімната ризикує перетворитися на подобу строкатого ярмарку. Це мимоволі може викликати не лише дискомфорт, а й роздратування.

фото Pixabay

Вибираючи декоративні аксесуари, керуйтеся помірністю. Кожен елемент мусить гармонійно поєднуватися один з одним, а також з колірною палітрою та загальною стилістикою інтер’єру.

Причина 5: мало місць для зберігання

Коли кількість речей у кімнаті перевищує можливості місць для зберігання, то до безладу, з яким важко впоратися, залишається один крок. Найчастіше подібна проблема виникає в кухні: нестача місця у шафках і на поличках призводить до того, що посуд і побутові прилади поступово відвойовують робочу поверхню, підвіконня тощо. Хоча схожу картину можна спостерігати у спальні чи передпокої.

фото Pinterest

Як цього уникнути? Продумайте необхідну кількість місць для зберігання ще на етапі будівництва або ремонту. Періодично розбирайте все, що накопичилося, й безжально позбувайтеся зайвих речей. Привчіть себе та своїх рідних до порядку, виховуйте звичку повертати на виділене місце кожну дрібничку. 

Розібравшись з причинами дискомфорту в інтер’єрі, ви завжди зможете повернути затишок у свою домівку.