Незважаючи на деяку стерильність та прохолодність, білий колір залишається популярним у сучасних інтер’єрах. Кухня – це перше, що спадає на думку при згадці про нього. Дизайн кухні білого кольору підкорює своєю спокійною елегантністю. Класична світла колірна схема – функціональне рішення для маленьких та затемнених приміщень.

Звичайно, доведеться виділяти трошки більше часу для підтримання чистоти та порядку, прискіпливіше обирати засоби для прибирання, але ж воно того варте. Хоча, кухня чорного, та й будь-якого іншого, кольору вимагатиме не менше зусиль.

Переваги дизайну кухні в білому кольорі

Упереджень до білого кольору в кухні можна позбутися, якщо ближче познайомитися з його перевагами.

Почнемо з того, що білий – майже ідеальна основа для будь-якого інтер’єру. Ви зможете обирати серед найпопулярніших стилів дизайну: виразна класика, модерн чи практичний мінімалізм, затишний кантрі або комфортний скандинавський стиль, сучасний хай-тек і навіть лофт. Білий колір гармонійно підкреслить особливості кожного стилю.

Багата колірна палітра відтінків – ще один безперечний плюс білого. Якщо вас бентежить думка, що це занадто простий колір, можна знайти цікавіші рішення. Фонові білі відтінки здатні розставити акценти на потрібних деталях, додати об’єму або підкреслити форми та фактури. Тим більше, що обирати є з чого:

  • вершковий;
  • перлинний;
  • колір слонової кістки;
  • лляний;
  • кремовий тощо.

Здатність білого кольору відбивати світло – справжня знахідка для кухонь, які розташовані з північного або західного боку будинку, куди сонячні промені потрапляють в обмеженій кількості. Найбільшого ефекту можна досягти, використовуючи глянсові або скляні поверхні. Але й матові чи фарбовані в білий дерев’яні меблі сприятимуть тому, що кухня виглядатиме світліше та просторіше.

Позбутися сумнівів щодо білого дизайну кухні допоможе той факт, що для оновлення інтер’єру не потрібно багато зусиль. Додати нових декоративних елементів або оновити штори, замінити дрібну кухонну техніку на іншу з цікавими формами або яскравими кольорами, знайти куточок для кімнатних рослин або прикрасити букетом із сезонних квітів – це просто та майже миттєво. Спробуйте, й ви самі у цьому переконаєтесь.

Біла кухня з чорними акцентами


Якщо дизайн кухні білого кольору приваблює й лякає одночасно, можна підшукати колір-партнер. І перше, що спадає на думку, це чорний. Чорно-біла композиція вже є самодостатньою і не потребує додаткових кольорів. Разом з тим, цей класичний дует органічно сприйме декоративні деталі насиченого червоного, яскравого жовтого або помаранчевого.

В інтер’єрі світлої кухні чорний відіграватиме роль другого плану, акцентуючи увагу на деталях. Його варто застосовувати для стільниць, меблевої фурнітури та кухонної техніки. Стильно виглядатиме й підлога чорного кольору. Чорно-біле колірне сполучення буде ідеальним і в глянсовому, і в матовому варіантах. Металеві деталі чудово доповнять такий дизайн.

Натуральне дерево в дизайні кухні білого кольору


Дизайнери всього світу все частіше поєднують в інтер’єрах нефарбоване дерево з білим кольором. Так створюються затишні кухні, в яких почуваєшся спокійно та впевнено. Світлі відтінки деревини природно гармонують з білими фарбами, підкреслюють домашню атмосферу.

Теплі відтінки підлоги зі світлих порід дерева, таких як береза, ясен, граб, клен, вибілений дуб, додадуть нотки екологічності інтер’єру білої кухні. Якщо хочеться екзотичності та виразної текстури, у нагоді стане бамбук – не такий вже й рідкісний у наш час матеріал для підлогового покриття.

Дерев’яними акцентами у дизайні світлої кухні можуть бути столи та стільниці, стільці та лавки, відкриті полички або фасади меблів. Таким чином розбавляється чисто білий колір, зникає холодність, додається тепло та затишок.

Поєднання кольорів в інтер’єрі білої кухні


Нейтральний білий колір – чудовий фон для яскравих аксесуарів та оздоблювальних матеріалів. Червоний, зелений, бузковий чи жовтий кольори тільки підкреслять тендітність і витонченість основної композиції. Яскравий посуд, чайник і тостер, світильники або деякі елементи фасаду меблів оживлять білий дизайн кухні.

Спокійним натурам більше до смаку буде поєднання з пастельними відтінками. Вони доречні й у традиційному інтер’єрі кухні, і в стилі прованс, кантрі або скандинавському дизайні. Використовуючи декілька напівтонів, що плавно перетікають один в один, можна домогтися вражаючого ефекту.

Якщо ви вже зробили вибір на користь білого дизайну для своєї кухні, то вас очікує ще один приємний бонус. Білий – базовий колір, тому більшість матеріалів та меблів, освітлювальних приборів та кухонної техніки будуть коштувати значно дешевше, ніж схожі кольорові варіанти.