Як зробити практичним дизайн маленької кухні? Це завжди головоломка, яку не відразу можна оптимально вирішити. Поміркуйте самі: потрібно розташувати робочі поверхні, необхідну техніку та безліч шафок для зберігання так, щоб ще й залишилось місце для вільного пересування під час приготування їжі. А ще ж хочеться викроїти куточок для обідньої зони!

Чи є з цієї ситуації розумний вихід? Безумовно! Існує декілька варіантів облаштування обідньої зони у маленькій кухні. Кожен з них має свої переваги та недоліки, але остаточне рішення – за господарями.

Кухонний куточок на малій площі

Кухонний куточок – для багатьох найбажаніший варіант. Зручний диван та практичний столик роблять сніданки та вечері комфортними. Найчастіше такий гарнітур розташовують у кутку кухні або в ніші (при наявності), рідше – під вікном.

В інтер’єрі невеликої кухні складно знайти місце для додаткових меблів. Але якщо правильно підібрати модель, то кухонний куток стане найулюбленішим місцем для чаювання. Перевагу краще віддати компактним варіантам.

Як оформити маленьку кухню з кухонним кутком

  • Вибираючи кухонний куточок для невеликої кухні, зверніть увагу на кути меблів: краще щоб вони були закругленими. Це допоможе уникнути травмування при раптовому зіткненні.
  • Розташовуйте куточок подалі від мийки та плити: бризки води або розігрітих жирів здатні погіршити настрій під час обіду будь-кому.
  • Намагайтеся знайти таке місце для кухонного куточка, щоб відстань до шаф та робочих поверхонь складала хоча б 90-100 см.
  • Не забудьте врахувати розташування вхідних дверей та холодильника: меблі не повинні заважати відчиняти дверцята.

З яких матеріалів виробляють кухонні куточки

Як і для будь-яких інших меблів, у виробництві кухонних куточків можливі різні варіанти. Вибір залежить від ваших уподобань, модних тенденцій та фінансових можливостей.

Бюджетні моделі роблять з ДСП або МДФ. До цього ж сегменту зараховують і меблі з масиву хвойних порід деревини (найчастіше зустрічається сосна). Недорогі куточки досить різноманітні за забарвленням, і це дає шанс знайти саме ту модель, що ідеально впишеться в дизайн маленької кухні.

Більш дорогі кухонні куточки можуть бути виконані з масиву дуба, бука або берези. Оригінально виглядають ковані моделі: у цьому випадку стільниця може бути дерев’яною або скляною.

Найпрактичнішою оббивкою для кухонного дивану є штучна шкіра (еко-шкіра, як її позиціонують сьогодні виробники). Цей матеріал легко доглядати, він не боїться плям та не накопичує пил на поверхні. Схожі властивості й у натуральної шкіри.

Текстильна оббивка – це більше можливостей для дизайну. Але від натуральних тканин у цьому випадку краще утриматися: бо, попри вагомі переваги, вони досить швидко забруднюються. Та й масні плями, що з’являються з часом, з них дуже складно видалити. Хоча знімні чохли, котрі можна прати, допоможуть вирішити проблему чистоти. Серед тканин, які використовують для оббивки, також популярні практична мікрофібра, м’який велюр, барвистий жакард тощо.

Дизайн маленької кухні: столи-трансформери для обідньої зони

Стіл, який змінює свій розмір шляхом розкладання або складання, оптимально підійде до інтер’єру маленької кухні. Меблі-трансформери в сучасних домівках дозволяють ефективно використовувати простір, не захаращуючи приміщення.

Головні властивості стола-трансформера, які дозволяють його ефективно використовувати в дизайні невеликої кухні, – це компактність та практичність. Вони досягаються за рахунок наявності додаткових стільниць та спеціальних вкладок для розширення столу, висувних частин та механізмів для регулювання висоти.

Вибираючи складаний стіл для обідньої зони в малій кухні, віддавайте перевагу моделям овальної або круглої форми. Для прямокутних столів бажані закруглені кути. Щоб не перетворити елегантне рішення на нову проблему, обов’язково враховуйте його розміри у розкладеному вигляді.

Настінний відкидний стіл для обідньої зони

Стіл, прикріплений до стіни, який можна скласти, – ще одна чудова ідея для маленької кухні. Цей бюджетний варіант не розрахований на довгі застілля з купою страв. Розміри настінного відкидного столу дозволяють комфортно пообідати максимум двом людям одночасно.

Площа стільниці приблизно 80х120 см: це максимальні габарити, які дозволяють без перешкод складати та розкладати таку модель. Оптимальна форма стільниці: прямокутник, квадрат або півколо. Для виготовлення настінних моделей намагаються використовувати не дуже важкі матеріали, щоб не створювати зайве навантаження на стіни. Популярними є столики з МДФ, ДВП, ДСП або пластику.

Як обладнати підвіконня для обідньої зони на малій кухні

А що робити, коли кухня настільки мала, що неможливо знайти місце для обіднього куточка? Зверніть увагу на підвіконня. Замість нього можна встановити стільницю, яка у комплекті зі зручними стільцями або табуретами утворить комфортну зону для споживання їжі.

Інший варіант – облаштувати диван біля вікна, а вже біля нього поставити невеликий столик. Диванчик може бути м’яким або у вигляді лавки, на яку для зручності вкладають подушки або спеціальний матрац.

Обідня зона замість підвіконня стане родзинкою вашої кухні, дорослі та діти із задоволенням збиратимуться там для сімейних трапез.

А що ще?

Дизайн маленької кухні буде стильним та практичним, якщо використати деякі ідеї для створення обідньої зони. Наприклад, вбудувати висувні стільниці прямо в кухонний гарнітур. У разі потреби таку поверхню можна застосовувати не тільки для сніданків та обідів, але й використовувати як робочу поверхню під час готування.

Спокусливою виглядає також ідея зробити балкон частиною кухні. Якщо вас не влаштовує тільки літній варіант, то варто подумати про додаткове утеплення та теплу підлогу. Так ви зможете милуватися краєвидами під час обіду не тільки в теплу пору року.

Отже, навіть дизайн маленької кухні можна чудово спланувати, врахувавши всі нагальні потреби господарів. І тоді знайдеться місце не тільки для плити та мийки, але й для затишного обіднього куточка.