Що вдіяти, коли гості ось-ось прийдуть, часу обмаль, а на кухні безлад? Не панікувати й не метушитися! Експрес-прибирання кухні можна зробити швидко та без проблем, якщо дотримуватися цього чіткого плану в 6 етапів.

Етап 1: все зайве з кухні геть

Якось воно так стається, що час від часу на кухню потрапляють зайві речі, яким там зовсім не місце. От з них і почнемо!

Беремо місткий кошик або відро й починаємо туди складати непотрібні на кухні предмети. Водночас повертаємо на свої місця посудні рушники, місткості зі спеціями, чистий посуд, прибираємо продукти в холодильник, шафки чи комору. Тобто звільняємо робочі поверхні.

Все, що назбирали, розібрати можна й пізніше.

Етап 2: що робити з брудним посудом

Звичайно, всі ми докладаємо зусилля, щоб брудний посуд не накопичувався, але ситуації бувають різні. Тож збираємо все, що потребує миття. Якщо посуду небагато й забруднення незначні, то відразу й миємо.

У разі ж коли його назбиралася значна кількість, та ще й із засохлими залишками їжі, то краще на деякий час скласти до раковини й замочити у теплій воді з невеликою кількістю мийного засобу. Якщо у вас є посудомийна машина, то простіше скористатися нею. Поки брудний посуд буде відмокати, можна перемкнутися на наступний етап.

Коли ж ви розумієте, що часу на миття все одно не вистачає, то приберіть брудний посуд подалі з очей: в духовку чи шафку, яку ви точно не будете відкривати у присутності інших людей.

Етап 3: видаляємо бруд з поверхонь

Це стосується не лише робочої поверхні, не залишайте поза увагою також фасади та ручки шафок, видимі частини побутової техніки (духовка, холодильник, мікрохвильовка тощо).

Починайте протирати вологою ганчіркою найменш забруднені місця, поступово просуваючись до більш складних ділянок. Якщо якісь з плям не видаляються з першого разу, то обробіть їх мийним засобом і залиште на деякий час.

Етап 4: миємо підлогу

Важливо братися за наведення чистоти на підлозі вже після того, як витерли поверхні. Це не перетворить весь процес на марну витрату часу та зусиль. Бо, погодьтеся, неприємно бачити крихти на щойно чисто вимитій підлозі.

Етап 5: знищуємо неприємні запахи

Як би ми не намагалися підтримувати чистоту та порядок, але з неприємними запахами на кухні іноді доводиться стикатися. Причини різні, але з наслідками реально впоратися. Скористайтеся будь-якою з порад зі статті “Неприємний запах на кухні: 7 геніальних ідей, як його позбутися”.

І не забувайте провітрювати під час прибирання: це допоможе не тільки наповнити кімнату свіжим повітрям, але й уникнути неприємних відчуттів, які можуть викликати деякі засоби для прибирання.

Етап 6: завершення

Коли майже все зроблене, повертаємось до етапів, що розпочали раніше. Домиваємо посуд, витираємо раковину. Остаточно видаляємо плями, з якими не впоралися одразу. Задоволено оглядаємо чистесеньку кухню, робимо собі чашку чаю або кави – й спокійно чекаємо гостей.