Фасадні шпалери, хоч і схожі з декоративною штукатуркою, але мають значно більше переваг у порівнянні з нею. Шпалери для зовнішніх стін можна назвати унікальним матеріалом, здатним створити для стін будинку якісне та надійне естетичне покриття. Безумовно, у такої обробки – велике майбутнє.

Що таке фасадні шпалери?

Шпалери для зовнішніх робіт – це декоративне полотно на основі скловолокна, посаджене на особливий клей та оброблене спеціальними смолами (лаком) після висихання.

фото Pinterest

Фасадні шпалери винайшли не так давно, але відразу цей матеріал отримав репутацію одного з найбільш прогресивних і простих у використанні. Їх зазвичай випускають у комплекті зі спеціальним клеєм. Комплект можуть доповнювати профілі з армувальною сіткою та фасадна фарба. Такий набір називають фасадною системою. 

Крім того, вуличні шпалери можна наносити безпосередньо на бетонні та потиньковані стіни, а також на стіни з теплоізоляцією та на гіпсокартон.

Характеристики зовнішніх шпалер

Фасадні шпалери мають відповідати особливим умовам, наприклад, підходити для вологого середовища (за аналогією зі шпалерами для ванних кімнат). На відміну від інтер’єрних, вуличні шпалери ще:

  • не вигоряють і не змінюють колір на сонці;
  • не бояться бруду, 
  • витримують сильні морози;
  • не підтримують горіння (на відміну від більшості сертифікованих фасадних облицювальних матеріалів).

Шпалери для зовнішніх стін мають низку переваг перед іншими облицювальними матеріалами.

фото Pinterest

Розмаїття: друк на шпалерах дає можливість вибрати з безлічі графічних і декоративних рішень або замовити індивідуальний дизайн.

Довговічність: виробник гарантує від 15 до 30 років експлуатації.

Стійкість до зовнішніх чинників: фасадні шпалери не пропускають вологу всередину, не деформуються через механічні впливи й нечутливі до лугів.

фото Pinterest

Гарантія від тріщин: стіни, покриті фасадними шпалерами, мають вигляд звичайної гладкої або рельєфної штукатурки, але на відміну від неї на поверхні ніколи не з’являться тріщини.

Простий монтаж: перед наклеюванням шпалер на поверхню фасаду її не потрібно ретельно вирівнювати – цю роботу зробить клей, що наноситься під шпалери. Єдине, що необхідно зробити, – це закрити тріщини еластичними герметиками.

Фасадні шпалери: особливості монтажу

Процес монтажу відрізняється від звичного наклеювання шпалер. Тому дуже важливо знайти фахівців, які вже працювали з подібним матеріалом і не зіпсують його у процесі укладання.

фото Pinterest

Як і у випадку з інтер’єрними шпалерами, нам знадобиться правильно підготовлена ​​стіна – вирівняна, очищена, знежирена. Поверхню необхідно відшліфувати та проґрунтувати, щоб допомогти полотну приклеїтися.

Після висихання ґрунтовки, на поверхню наноситься дисперсійний клей, основою якого є акрилові полімери. Він має досить щільну текстуру, високу адгезію, еластичний, легко наноситься. Такий клей допоможе вирівняти шорсткості та зафіксувати мікротріщини на стінах.

фото Pinterest

Поверх нього укладається спеціальна технічна тканина. Вона компенсує усадку та неминучі мікротріщини, згладжує нерівності.

Поверх технічного шару вмонтовується декоративний шар, який обробляють захисним складом (смолами). Це захищає поверхню від механічних та атмосферних пошкоджень. Шпалери рекомендується розгладити гумовим валиком.

Незалежно від товщини покриття, догляд за такою стіною буде мінімальним.