На що тільки не йдуть люди, щоб підкреслити особливість власної оселі. Наприклад, цегляна підлога в інтер’єрі залишає незабутнє враження. Мабуть, ще більше, ніж акцентна стіна з цегли.

Чи доречне використання цього матеріалу для підлоги? Давайте подивимось на його переваги та недоліки.

Цегляна підлога в житловому приміщенні: плюси та мінуси

Властивість цегли повільно нагріватися й так само повільно віддавати тепло може бути як позитивним моментом, так і негативним. Все залежить від клімату, в якому ви мешкаєте.

Переваги підлоги з цегли

  • Екологічність: цегла не містить шкідливих компонентів у своєму складі, вона безпечна для здоров’я людини. Досить часто для підлоги використовують вже вживану цеглу, а це позитивно впливає на використання ресурсів.
  • Оригінальність: мало хто наважується використовувати цей матеріал. Поєднання цегли з деревиною – дуже цікавий варіант. Крім того, можна зробити підлогу зі старовинної цегли.
  • Надійність: цеглини стійко переносять вплив різних природних чинників, а в захищеному від сонця, дощу та вітру приміщенні зможуть прослужити ще довше.

Недоліки цегляних підлог

  • Вага: це досить важкий матеріал, тому про використання його у квартирах або на другому поверсі будинку не може бути й мови.
  • Твердість: підлога з цегли виходить занадто твердою, що може спричиняти дискомфорт мешканцям, які змушені в такій кімнаті активно пересуватися.
  • Нерівність: на жаль, ідеально рівних цегляних підлог не існує. Непомітні нерівності можуть негативно впливати на ноги навіть через підошви взуття.

Щоб уникнути потрапляння вологи та підвищити зносостійкість цегли, підлогу обробляють спеціальним захисним засобом.

Де краще робити цегляну підлогу

Інтер’єрні стилі, де підлога з цегли виглядатиме органічно, обмежуються деякими напрямками кантрі та лофтом. Кімнат, де вся краса і фактурність матеріалу будуть підкріплені функціональністю, теж не дуже багато.

Але краще скласти про це свою думку. Тому ми підготували для вас колекцію світлин, де цегляну підлогу можна розглянути в різних приміщеннях та інтер’єрах.

Підлога з цегли на веранді

Цегляна підлога – гарний вибір для веранди або тераси.

Цегла на підлозі у передпокої

Підлога з цегли у передпокої приваблює своєю стійкістю та легкістю прибирання.

Цегляна підлога у приміщенні для прання

Якщо у вашому будинку є окреме приміщення, розраховане на прання, то підлога з цегли там буде доречною.

Підлога з цегли у ванній кімнаті

Цегляна підлога у ванній кімнаті може бути досить практичною, при умові хорошого опалення у холодну пору.

Цегляна підлога в інтер’єрі кухні

Ідея підлоги з цегли органічно втілюється в кухонних інтер’єрах з оформленням в стилі американського кантрі. Цегла чудово поєднується з дерев’яними меблями та елементами дизайну, створюючи особливу домашню атмосферу.

Підлога з цегли для вітальні

В інтер’єрі вітальні цегляна підлога виглядатиме незвично й екзотично. Іноді її частково прикривають килимами.

Якщо ідея вас привабила, але залишилися сумніви у практичності цегли, то можна пошукати керамічну плитку, що імітує цеглини.