6 грудня відбулася подія, яка впливає на основні тенденції в дизайні: американський Інститут кольору Pantone назвав головний колір 2019 року. Ним став Living Coral (живий корал). Життєрадісний кораловий із золотистим підтоном символізує, на думку компанії, “природну потребу в оптимізмі, прагнення до задоволення”.

Кораловий – дуже непростий відтінок, характер якого розкривається в залежності від оточення, освітлення та типу поверхні. Попри те, що кораловий досить активний колір, відтінок, запропонований Pantone, приємний для ока. А згадуючи, що кілька років тому схожа палітра була досить популярна у повсякденному та святковому одязі, то, на нашу думку, головний колір 2019 має шанс прижитися і в інтер’єрах.

Як використовувати кораловий: глобально чи дозовано?

Тут думки дизайнерів розходяться. Дехто вважає, що кораловий занадто динамічний, тому вводити цей колір в інтер’єр потрібно дуже обережно. Варто зосередитись на акцентах, використовувати новий відтінок як експеримент, який будь-якої миті можна припинити. Наприклад, додати до вже наявного дизайну декоративні аксесуари, текстиль або новий предмет меблів.

Погодьтеся, що як би сильно вам не подобався той чи інший колір, в реальності все може виглядати та відчуватися зовсім інакше, ніж гадалося. Тому, навіть якщо ви себе вважаєте щирим фанатом коралового, краще почніть з малого: оновіть штори, придбайте покривало модного відтінку, додайте в інтер’єр світильник або вазу. Так ви зможете визначитися, чи насправді вам до душі нова тенденція. При незначних змінах, якщо колір набрид або не виправдав сподівань, можна завжди повернутися до звичного дизайну.

Якщо ж ви впевнені в тому, що бажаєте бачити кораловий у своїй оселі, то пофарбуйте в цей колір стіни. І зовсім необов’язково всі чотири. Це може бути одна стіна, що буде виконувати роль акцентної. Чи пара, розташованих поруч або навпроти одна одної. Можна також поширити кораловий колір на всі стіни, але не повністю, а наполовину чи третину, зверху або знизу. Кращий варіант вам підкаже власний інтер’єр і панівні кольори.

Глобальним введенням трендового кольору до інтер’єру може стати й придбання меблів. Зазвичай це диван або крісла. Цікавим варіантом будуть кухонні меблі коралового кольору, стелажі чи кавовий столик у вітальні, шафа у передпокої тощо.

З якими кольорами поєднувати кораловий в інтер’єрі?

Це також дискусійне питання. Хтось готовий відгукнутися на підказки природи й поєднати кораловий з зеленим. Іншим це здасться суперечливим рішенням. Компромісним варіантом може стати оливковий відтінок зеленої палітри.

Класичним більшість дизайнерів вважають поєднання коралового кольору з усіма відтінками синього, особливо з аквамарином. В деяких умовах такий дует може виглядати занадто агресивним. Ці два яскраві акценти нагадують про океан і охоче використовуються в оформленні приміщень у середземноморському стилі.

Компромісним варіантом буде поєднання актуального кольору 2019 з представниками нейтральної палітри. Сірий, білий або бежевий не будуть пригнічувати виразність коралового, дозволять йому максимально розкритися в інтер’єрі.

Модний кораловий відтінок добре поєднується з натуральною деревиною, латунню, акцентами чорного та коричневого кольору. Кожен прихильник зможе знайти свій найкращий варіант додавання коралового в інтер’єр без глобального втручання у звичний порядок.

В яких кімнатах краще задіяти кораловий?

Єдина кімната, в котрій не рекомендується застосовувати кораловий колір для оформлення, – це дитяча. Для неї він занадто яскравий та активний. Хоча для підлітків може стати цілком прийнятним рішенням.

Спальня. В цій кімнаті додати кораловий колір найпростіше: постільна білизна, плед або покривало на ліжко, невеликий килимок, штори тощо. Цікаве рішення – акцентна стіна в узголів’ї ліжка. Знову ж таки, інтер’єр завжди можна освіжити за допомогою стильних світильників та аксесуарів, в дизайні яких використаний трендовий колір 2019 року.

Вітальня. Чудовий простір для експериментів з кольором. Можна змінити оббивку м’яких меблів або накрити їх накидками коралового відтінку. Додати декоративних подушок і підібрати штори. Купити вишуканий килим модного кольору, прикрасити простір декоративними дрібничками. У вітальні кораловими можуть бути і стіни, і навіть підлога.

Обов’язково враховуйте, як будуть виглядати модні деталі при сонячному та електричному освітленні: результат може вас здивувати. Пам’ятайте, що кораловий дає кольорові тіні на сусідні з ним предмети. Тому варто все добре обміркувати, щоб не зіпсувати загальне враження від інтер’єру.

Кухня. Наважившись додати кораловий колір в інтер’єр кухні, звернуть увагу на її площу. В просторих приміщеннях можна сміливо використовувати кухонні меблі та обідні зони, виконані у цьому відтінку. Якщо кухня маленька, краще обмежитися посудом, скатертиною, дрібною побутовою технікою. Не бажано обирати меблі коралового кольору з блискучими глянсовими поверхнями. У матовому виконанні цей відтінок виглядає більш витончено та вишукано.

Ванна кімната. Багато хто з дизайнерів стверджує, що це ідеальне місце для коралового. Життєрадісність, яскравість, активність цього кольору допоможуть остаточно прокинутись під час вранішніх гігієнічних процедур та подарують бадьорість і гарний настрій на цілий день.

Передпокій. Теж чудове місце для застосування головного кольору 2019 року. Особливо ефектно будуть виглядати пофарбовані кораловим вхідні двері.

Якщо ви надумали робити ремонт у 2019 році, то ідеї з кораловим відтінком допоможуть вам наважитися на зміни у звичному оточенні. Експериментуйте – і хай отриманий результат вас радує!