6 грудня відбулася подія, яка впливає на основні тенденції в дизайні: американський Інститут кольору Pantone назвав головний колір 2019 року. Ним став Living Coral (живий корал). Життєрадісний кораловий із золотистим підтоном символізує, на думку компанії, “природну потребу в оптимізмі, прагнення до задоволення”.

Кораловий – дуже непростий відтінок, характер якого розкривається в залежності від оточення, освітлення та типу поверхні. Попри те, що кораловий досить активний колір, відтінок, запропонований Pantone, приємний для ока. А згадуючи, що кілька років тому схожа палітра була досить популярна у повсякденному та святковому одязі, то, на нашу думку, головний колір 2019 має шанс прижитися і в інтер’єрах.

Як використовувати кораловий: глобально чи дозовано?

Тут думки дизайнерів розходяться. Дехто вважає, що кораловий занадто динамічний, тому вводити цей колір в інтер’єр потрібно дуже обережно. Варто зосередитись на акцентах, використовувати новий відтінок як експеримент, який будь-якої миті можна припинити. Наприклад, додати до вже наявного дизайну декоративні аксесуари, текстиль або новий предмет меблів.

Акцент коралового кольору на стіні у вітальні

Погодьтеся, що як би сильно вам не подобався той чи інший колір, в реальності все може виглядати та відчуватися зовсім інакше, ніж гадалося. Тому, навіть якщо ви себе вважаєте щирим фанатом коралового, краще почніть з малого: оновіть штори, придбайте покривало модного відтінку, додайте в інтер’єр світильник або вазу. Так ви зможете визначитися, чи насправді вам до душі нова тенденція. При незначних змінах, якщо колір набрид або не виправдав сподівань, можна завжди повернутися до звичного дизайну.

Кораловий світильник як акцент в інтер'єрі

Якщо ж ви впевнені в тому, що бажаєте бачити кораловий у своїй оселі, то пофарбуйте в цей колір стіни. І зовсім необов’язково всі чотири. Це може бути одна стіна, що буде виконувати роль акцентної. Чи пара, розташованих поруч або навпроти одна одної. Можна також поширити кораловий колір на всі стіни, але не повністю, а наполовину чи третину, зверху або знизу. Кращий варіант вам підкаже власний інтер’єр і панівні кольори.

Комод коралового кольору в інтер'єрі

Глобальним введенням трендового кольору до інтер’єру може стати й придбання меблів. Зазвичай це диван або крісла. Цікавим варіантом будуть кухонні меблі коралового кольору, стелажі чи кавовий столик у вітальні, шафа у передпокої тощо.

З якими кольорами поєднувати кораловий в інтер’єрі?

Це також дискусійне питання. Хтось готовий відгукнутися на підказки природи й поєднати кораловий з зеленим. Іншим це здасться суперечливим рішенням. Компромісним варіантом може стати оливковий відтінок зеленої палітри.

Поєднання коралового кольору із зеленим в дизайні інтер'єру

Класичним більшість дизайнерів вважають поєднання коралового кольору з усіма відтінками синього, особливо з аквамарином. В деяких умовах такий дует може виглядати занадто агресивним. Ці два яскраві акценти нагадують про океан і охоче використовуються в оформленні приміщень у середземноморському стилі.

Синій і кораловий кольори в дизайні обідньої зони

Компромісним варіантом буде поєднання актуального кольору 2019 з представниками нейтральної палітри. Сірий, білий або бежевий не будуть пригнічувати виразність коралового, дозволять йому максимально розкритися в інтер’єрі.

Нейтральна палітра підкреслює красу та насиченість коралового кольору

Модний кораловий відтінок добре поєднується з натуральною деревиною, латунню, акцентами чорного та коричневого кольору. Кожен прихильник зможе знайти свій найкращий варіант додавання коралового в інтер’єр без глобального втручання у звичний порядок.

В яких кімнатах краще задіяти кораловий?

Єдина кімната, в котрій не рекомендується застосовувати кораловий колір для оформлення, – це дитяча. Для неї він занадто яскравий та активний. Хоча для підлітків може стати цілком прийнятним рішенням.

Спальня з кораловими аксесуарами

Спальня. В цій кімнаті додати кораловий колір найпростіше: постільна білизна, плед або покривало на ліжко, невеликий килимок, штори тощо. Цікаве рішення – акцентна стіна в узголів’ї ліжка. Знову ж таки, інтер’єр завжди можна освіжити за допомогою стильних світильників та аксесуарів, в дизайні яких використаний трендовий колір 2019 року.

Акцентна стіна коралового кольору в узголів'ї ліжка

Вітальня. Чудовий простір для експериментів з кольором. Можна змінити оббивку м’яких меблів або накрити їх накидками коралового відтінку. Додати декоративних подушок і підібрати штори. Купити вишуканий килим модного кольору, прикрасити простір декоративними дрібничками. У вітальні кораловими можуть бути і стіни, і навіть підлога.

Столик коралового кольору в інтер'єрі вітальні

Обов’язково враховуйте, як будуть виглядати модні деталі при сонячному та електричному освітленні: результат може вас здивувати. Пам’ятайте, що кораловий дає кольорові тіні на сусідні з ним предмети. Тому варто все добре обміркувати, щоб не зіпсувати загальне враження від інтер’єру.

Інтер'єр вітальні в коралових відтінках

Кухня. Наважившись додати кораловий колір в інтер’єр кухні, звернуть увагу на її площу. В просторих приміщеннях можна сміливо використовувати кухонні меблі та обідні зони, виконані у цьому відтінку. Якщо кухня маленька, краще обмежитися посудом, скатертиною, дрібною побутовою технікою. Не бажано обирати меблі коралового кольору з блискучими глянсовими поверхнями. У матовому виконанні цей відтінок виглядає більш витончено та вишукано.

Колір 2019 року в інтер'єрі кухні
Посуд коралового кольору у поєднанні з нейтральною палітрою інтер'єру кухні
Побутова техніка модного кольору

Ванна кімната. Багато хто з дизайнерів стверджує, що це ідеальне місце для коралового. Життєрадісність, яскравість, активність цього кольору допоможуть остаточно прокинутись під час вранішніх гігієнічних процедур та подарують бадьорість і гарний настрій на цілий день.

Кораловий дизайн ванної кімнати
Аксесуари трендового кольору 2019 для ванної кімнати

Передпокій. Теж чудове місце для застосування головного кольору 2019 року. Особливо ефектно будуть виглядати пофарбовані кораловим вхідні двері.

Вхідні двері актуального коралового кольору

Якщо ви надумали робити ремонт у 2019 році, то ідеї з кораловим відтінком допоможуть вам наважитися на зміни у звичному оточенні. Експериментуйте – і хай отриманий результат вас радує!