Головний колір року – ультрафіолет – не міг не заінтригувати дизайнерів інтер’єру. Адже цікаво, як такий провокаційний відтінок буде виглядати в реальному житлі.

Ультрафіолетовий відносять до темних кольорів, тому використовувати його при оформленні інтер’єру важливо з урахуванням усіх нюансів. Візуальне сприйняття цього відтінку досить важке. Значна кількість фіолетового може впливати гнітюче та здатна перетворити кімнату у похмуре приміщення, особливо при відсутності сонячного світла.

Які відтінки фіолетового обрати для дизайну інтер’єрів

Найкраще чистий фіолетовий колір сприймається у вигляді акцентів, в незначних пропорціях він виглядає розкішніше та багатше. Тому при намірі створити модний інтер’єр варто звернути увагу на широку колірну палітру відтінків: пурпурний, сливовий, лавандовий, ліловий, баклажан, фуксія, бузковий, флокс, чорничний, ожиновий, аметист.

Відтінки фіолетового кольору – просто знахідка для сучасних стильних інтер’єрів! Вони допомагають проявити ексцентричність стилів ф’южн та футуризм, додають виразності кімнатам у стилях поп-арт, модерн та арт-деко, підкреслюють нереальну атмосферу хай-теку. Глибокі насичені тони фіолетового, такі як баклажан, індиго, пурпур або сливовий, властиві й розкішним інтер’єрам у класичному та вікторіанському стилях.

Навіть у стриманих мінімалістичних та скандинавських дизайнах знайдеться місце для головного кольору року. Простоту та комфорт доповнять пастельні, майже прозорі відтінки лаванди, геліотропа, аметиста, ніжного бузку.

Поєднання фіолетових відтінків з іншими кольорами

Вводити фіолетовий та його відтінки в інтер’єр варто дуже обережно, щоб не перетнути ту тонку межу, яка перетворить задум у вульгарність та несмак. Уникнути цього допоможе поєднання з іншими палітрами та акцентне використання кольору. Грамотний підхід до підбору партнерів для фіолетових відтінків гарантує чудовий результат.

Гармонійне поєднання фіолетового з білим

Застосування білого кольору разом з фіолетовим робить вплив останнього на загальне сприйняття інтер’єру зовсім незначним. Вони бездоганно доповнюють та відтіняють один одного. Білий делікатно згладжує яскравість фіолетового, дозволяючи йому розкритися новими витонченими гранями.

У цьому випадку відтінки фіолетового виступають у ролі декоративних елементів. Наприклад, можна пофарбувати одну зі стін, зробивши її акцентною, або підібрати килимове покриття для підлоги. Чи відтінити один з рівнів підвісної стелі, створюючи об’єм.

Лавандові, бузкові, фіолетові штори або світильники, пледи або подушки допоможуть вам визначитися у власних уподобаннях. Їх завжди можна замінити на речі більш прийнятного кольору, якщо любові з фіолетовими відтінками так і не станеться.

Головний колір року та сіра палітра

Сіра колірна палітра ненав’язливо пом’якшує кричущі відтінки фіолетового, створюючи більш спокійну атмосферу в інтер’єрі. Такі поєднання властиві для спальні або вітальні. Обов’язковим доповненням такого дизайну є багаторівневе освітлення, яке не дасть кімнаті перетворитися у сумне темне приміщення.

Додатковою перевагою фіолетово-сірого інтер’єру стане наявність великих вікон. Кришталеві люстри, скляні предмети меблів та інтер’єру (столики, полички, вази тощо) або тендітні декоративні рослини (наприклад, орхідеї) чудово доповнюють незвичне колірне сполучення.

Теплі кольори у тандемі з фіолетовим

Ультрафіолетовий та його відтінки чудово уживаються з представниками теплої колірної палітри. Червоний, помаранчевий чи жовтий зроблять інтер’єр більш життєрадісним та затишним. Чудовий результат від такого тандему можна отримати в кухні, вітальні й навіть у спальні.

У ролі партнера до фіолетового кольору багато дизайнерів бачать дерево. Шляхетні відтінки натуральної деревини стримують пронизливий характер насиченого фіолету, трохи приглушаючи та пом’якшуючи його. Виходячи з цього, непоганою ідеєю буде поєднання кольору року з бежевим, медовим, пісочним, кольорами кориці та шоколаду.

Фіолетовий та золото

Глибину та розкіш фіолетового фантастично розкриває золоте оздоблення інтер’єру. Тепле світло позолоти на старовинних дзеркалах з декоративним обрамленням, ліпнині або різьблених дерев’яних меблях створює неповторну атмосферу самодостатності, елегантності та шику. Золото з успіхом можна замінити на мідь, а ось срібло та сталевий блиск ризикують перетворити інтер’єр у холодний.

І на завершення, фіолетовий колір – не настільки поширений в оформленні житла, як білий або бежевий. Тому, наважившись на створення такого незвичного інтер’єру, зважте все до найменших дрібниць. Визначтесь, чи насправді цей колір настільки до душі, що ви готові споглядати його щодня.

Але й не забувайте про вибуховий ефект фіолетового дизайну, який справить враження на ваших гостей. Якщо фіолетовий – це ваш колір, то жодні перешкоди не завадять насолоджуватися унікальним модним інтер’єром.