Під час кип’ятіння мінеральні речовини, які містяться у воді, випадають в осад. На стінках та нагрівальному елементі чайника утворюється наліт білого або жовтуватого кольору. Щоб ефективно очистити чайник від накипу, достатньо вибрати один з трьох доступних способів, про які ми зараз розповімо.

Навіщо потрібно очищати чайник від осаду?

Через накип сповільнюється процес кип’ятіння та нагрівання води, що збільшує витрату електроенергії. Таким чином термін служби чайника значно скорочується, з якого б матеріалу він не був виготовлений.

Три прості способи, як прибрати накип з чайника

Звичайно ж, можна придбати спеціальний фірмовий засіб для видалення накипу з чайників та інших електричних приладів. А можна використати ті засоби, які є у кожній домівці.

Як очистити чайник за допомогою лимонної кислоти або лимону

Позбутися накипу в чайнику можна за допомогою лимонної кислоти. Для цього потрібно додати до одного літра води 2 ложки лимонної кислоти. Отриману суміш влийте в чайник та прокип’ятіть. Тоді залиште на деякий час, щоб вода охолола, а лимонна кислота “роз’їла” наліт.

Якщо у вас є свіжий лимон, тоді замість кислоти можна додати його четверту частину.

Читайте також: Лимон у домашньому господарстві: корисні поради

Використання оцту для видалення накипу

Оцет також може допомогти очистити чайник від накипу. Для цього потрібно 200 міліграмів столового оцту змішати з одним літром води. Речовину влити в чайник та довести до кипіння.

Таким чином наліт має відшаровуватися від стінок приладу. За потреби процедуру варто повторити декілька разів, поки чайник повністю не очиститься.

Якщо накипу в чайнику багато, тоді допоможе розчин із соди та оцту. Така суміш є більш дієвою та краще очищує від нальоту.

Як прибрати накип з чайника за допомогою соди

Спочатку залийте воду в чайник і закип’ятіть. Тоді додайте 4-5 столових ложок соди та перемішайте до повного розчинення.

У такому стані залиште чайник на 30 хвилин для того, щоб вода вистигла, а сода подіяла. У разі потреби повторіть процедуру ще раз.

Варто зауважити, що після будь-якого із запропонованих способів необхідно прополоскати чайник. А ще краще прокип’ятити у ньому пару разів чисту воду, яку потім зливають.

Читайте також: Сода – універсальний засіб для прибирання

Як запобігти утворенню накипу у чайнику

Найкращою профілактикою утворення осаду в чайнику є використання очищеної бутельованої води або зі спеціальних автоматів для її продажу. (Перевірено на власному досвіді, що накип у таких випадках не утворюється).

Також не варто кип’ятити за один раз більшу кількість води, ніж ви плануєте відразу використати.

Крім того, не забувайте час від часу споліскувати або мити чайник у залежності від його стану.