Сучасна інтер’єрна мода впевнено тримає напрямок на індивідуальність. Цей тренд актуальний вже кілька років поспіль. Він стосується і поєднання кольорів і стилів, і вибору меблів та аксесуарів. Як підібрати штори, дотримуючись сучасних тенденцій, щоб вони виглядали оригінально та стильно в інтер’єрі?

Спальня в індустріальному стилі з панорамним вікном без штор

Спробуйте відійти від класичного канону: на одне вікно – один карниз і дві штори. Поекспериментуйте з матеріалами й фактурами, кількістю тканинних полотен та їхньою довжиною. Результат вас може здивувати й потішити.

Поєднуйте кольори та візерунки

Замість двох шторок з одного матеріалу спробуйте використати кілька різних полотен. Поєднуйте між собою однотонні й барвисті тканини, стримані та яскраві кольори, знаходьте гармонію між різними візерунками та орнаментами.

Як підібрати штори з різних тканин у вітальню: сміливі поєднання кольорів і візерунків
Різнокольорові штори на одному вікні у бохо-інтер'єрі

Такий підхід характерний для стилю бохо, він розсуває межі загально прийнятого й орієнтується виключно на смак та уподобання власника оселі. Крім цього, це слушна нагода нарешті десь застосувати ті відрізи, що вже давно чекають свого часу на ваших полицях.

Одне вікно – одна штора

Якщо у вас вузенькі вікна, то чи варто їх перевантажувати надмірною кількістю штор? Використайте одна полотно: зробіть акцент на кольорі або фактурі. Прикрасьте його декоративними елементами: шнурами, китицями тощо.

Штора одним полотном в інтер'єрі кухні
Як вибрати штори для маленького вікна у спальні
Два вікна, розташовані поруч, на кожному - по одній шторі

Один карниз на кілька вікон

Це правило варто використовувати, якщо в інтер’єрі кілька близько розташованих вікон. Об’єднані одним карнизом вони допомагають візуально збільшити простір. Кількість штор у цьому випадку – на ваш смак. Цікавий варіант вийде, якщо цю віконну конструкцію прикрасити ламбрекеном.

Кілька вікон, що близько розташовані, об'єднані в композицію єдиним карнизом для штор
Велике та маленькі вікна прикрашають яскраві штори, розташовані на одному карнизі
Два вузьких вікна з одним стельовим карнизом

А якщо відмовитись від штор?

Цей варіант особливо привабливий для тих, хто любить багато світла й не любить обмежень. Але, на жаль, не кожен може дозволити собі вікна без штор. Все ж основна їхня функція – це збереження приватності, а декоративність йде як додатковий бонус.

В мінімалістських інтер'єрах вікна можна залишити без штор

Коли можна відмовитися від штор? Якщо ви живете у власному будинку, вікна якого надійно сховані за парканом і зеленими насадженнями, то, можливо, штори вам і не потрібні. У багатоповерхівках від штор можуть відмовитись мешканці верхніх поверхів, якщо найближчий подібний будинок розташований не надто близько до вашого й ви не ризикуєте стати об’єктом для спостережень з боку незнайомих людей.

Інтер'єр у стилі лофт настільки самодостатній, що вікна можуть обійтися без штор

Штори на вікна зазвичай не чіпляють у скандинавських і мінімалістських інтер’єрах, а також якщо для оформлення оселі використаний індустріальний стиль або лофт.

Скандинавський інтер'єр: вікна без штор

Це далеко не всі варіанти, які не відповідають класичним уявленням про штори в інтер’єрі. Можливо, ви зможете винайти щось своє, особливе, характерне саме для вашого інтер’єру.