Не завжди регулярний догляд за холодильником дає 100% результат. Буває й таке, що після розморожування та миття залишається неприємний запах. Причини тому можуть бути різні: від сиру чи фруктів зі специфічним ароматом до зіпсованої їжі. Продукти можуть псуватися, бо вже минув термін придатності, або ж деякий час була відсутня електрика й порушився температурний режим.

Щоб усунути неприємні запахи у холодильнику, інколи достатньо викинути з нього зіпсовані продукти й ретельно вимити теплою водою. А що робити, коли такі дії не допомагають? Скористайтеся цими доступними домашніми засобами – і ви забудете про сморід.

Столовий оцет

9% столовий оцет – доступний бюджетний продукт. Це багатофункціональний засіб, який є на будь-якій кухні. Його можна використовувати для приготування їжі, чищення та дезінфекції.

фото Pinterest

Налийте приблизно 20 мл столового оцту в стійку чашку або склянку й поставте на полицю в холодильнику. Він досить ефективний проти певних стійких запахів, таких як риба, сир або м’ясо. Оцет варто замінювати на свіжу порцію приблизно кожні 2 тижні.

Харчова сода

Ще один корисний засіб для щоденного прибирання – харчова сода. Вона дійсно є продуктом з поглинальними властивостями, тому ідеально підходить для позбавлення від найстійкіших запахів.

фото Pinterest

Помістіть 3 столових ложки харчової соди в чашку або невелику тарілку в холодильнику. Не забудьте оновлювати харчову соду щомісяця або навіть частіше, якщо запахи дуже сильні.

Читайте також: Сода – універсальний засіб для прибирання

Ще один спосіб: розведіть соду в невеликій кількості води й використовуйте, щоб ретельно очистити холодильник.

Кавова гуща

Кавова гуща також здатна усувати неприємні запахи в холодильнику. Наповніть невелику місткість кавовою гущею, поставте її на полицю в холодильнику – через деякий час неприємний запах зникне.

Щоб цей прийом був ефективним, бажано оновлювати кавову гущу приблизно кожні 2 тижні або тоді, коли вона висохне.

Коркова пробка

Ще один економний спосіб, щоб попрощатися з неприємними запахами у холодильнику, – використання коркових пробок від вина.

фото Unsplash

Помістіть одну або дві пробки в чашку прямо в холодильник. Пробка має абсорбуючі властивості. Через тиждень неприємний запах зникне. Як і більшість продуктів, варто оновлювати пробки приблизно кожні 15 днів.

Лимон

Одним з екологічних способів, щоб дезодорувати ваш холодильник, є використання лимона. Помістіть чверть або половину цитруса у дверцята холодильника. Повторіть операцію через кілька днів, щоб відчути трохи свіжості.

фото Unsplash

Ви можете змішати лимонний сік з харчовою содою, щоб очистити холодильник. Також для надання приємного запаху можна використовувати апельсин або грейпфрут.

Читайте також: Лимон у домашньому господарстві: корисні поради

Глина

Біла або зелена глина теж допомагає усунути неприємні запахи. Просто покладіть її у чашку в холодильник і не забудьте замінити на свіжу, коли сморід повертається.

Активоване вугілля

фото Pinterest

Ефективний мінеральний матеріал проти неприємних запахів – активоване вугілля. Його можна придбати в аптеках або зоомагазинах.

Вівсяні висівки

Їх можна використовувати не тільки для дієтичного харчування або випічки. Вівсяні висівки мають такі ж властивості, як і активоване вугілля. Вони ефективно поглинають запахи, не виділяючи їх. 

Покладіть трохи висівок в контейнер у холодильник і не забудьте оновлювати його кожні 2 тижні або близько того.