Гарбузи вже давно стали популярним елементом для прикрашання оселі восени. Для цього використовують як справжні декоративні плоди, так і вироби з пластику, кераміки, тканини. Але найбільш привабливими залишаються гарбузики, створені власноруч. У тих, хто володіє спицями чи гачком, не має виникнути проблем з тим, як зв’язати гарбузи для осіннього декору.

Як зв’язати гарбузи для оздоблення дому спицями: найпростіший варіант

Якщо ви вмієте в’язати спицями хоч трохи, то для вас не складе значних зусиль створити декоративні гарбузики. Починаємо!

Фото Love Crafts

Пряжа. Для того, щоб зв’язати декоративний інтер’єрний гарбуз, згодиться будь-яка пряжа. Підійдуть і натуральні нитки, такі як бавовна чи вовна, так і різні види акрилу або віскози. Можна використати й змішані варіанти пряжі, де натуральні волокна поєднані зі штучними.

Кольори. Класичний варіант для гарбузового декору – помаранчевий колір. Однак варто згадати, якого забарвлення ці плоди ви зустрічали у житті: серед них будуть і різні відтінки жовтого, й зелені та сірі. Крім того, деякі гарбузи мають смужки, крапочки та цяточки, тому для в’язання декору можна сміливо використовувати пряжу секційного фарбування та меланжеву.

Фото Drops Design

У виборі кольору для в’язаного гарбузика краще орієнтуватися на загальний стиль вашого інтер’єру або ж на колірну палітру декоративної композиції, яку ви плануєте зробити. Якщо достовірне відтворення натуральності не є вашим завданням, то чому б не створити прикрасу якогось незвичного кольору: чорного, синього чи бузкового.

Інструменти. Щоб зв’язати гарбузи вам знадобляться спиці того номеру, яким буде зручно плести з обраної пряжі. Також підготуйте голку та ножиці.

Читайте також: Осінні віночки – сезонна прикраса для оселі

Починаємо в’язати гарбузи: покрокова інструкція

  1. В’яжемо нерегулярною резинкою прямокутне або квадратне полотно. Обираємо варіанти, наприклад, 5 лицьових петель на 2 виворотні, 7х3 тощо. Орієнтуйтеся на товщину своєї пряжі та власний задум. Лицьові петлі створять випуклі ребра гарбуза, тому наскільки вони мають бути широкими – вирішувати саме вам.
  2. Інший варіант – в’язати гарбузик резинкою по колу. Тоді не потрібно буде зшивати полотно.
  3. Коли ви вже зв’язали заготовку потрібного розміру, квадратне чи прямокутне полотно потрібно буде зшити у трубу.
  4. Наступним етапом формуємо нижню частину гарбуза. Для цього стягніть голкою нижній край і зашийте, щоб не було дірки.
  5. Набийте в’язаний гарбуз наповнювачем. Можна використовувати холофайбер, синтепон, силікон. Потім стягніть верхівку гарбузика аналогічним чином, як і низ.
  6. Для більшої рельєфності та привабливості частини гарбуза, зв’язані виворотними петлями, можна перетягнути ниткою в тон.
  7. Хвостик для декору можна обрати з кількох варіантів: зв’язати його спицями чи гачком або ж використати для цього гілочку чи паличку кориці.

Ви можете створити не один, а кілька гарбузів різних кольорів і розмірів. Їх розміщують на полицях і кавових столиках, доповнюють букетами з осінніх квітів і листя або композиціями з сухоцвітів.

Читайте також: Осінній декор із доступних матеріалів в інтер’єрі

Як зв’язати гарбузи гачком або спицями: покрокові відеоінструкції від української майстрині

В’язані гарбузи, так само як і справжні, можуть бути досить різноманітними. Пропонуємо спробувати ще кілька цікавих варіантів, про які детально розповіла у своїх майстер-класах українська майстриня Марина з ютуб-каналу “Калейдоскоп в’язання”.

У першому відео Марина пропонує зв’язати гарбуз спицями. Для виконання цієї роботи потрібно мати навички з в’язання укорочених рядів. А якщо ви цього ще не вмієте, то завдяки докладному майстер-класу є шанс навчитися.

У другому відео Марина розкаже й покаже, як зв’язати чарівний гарбузик з шишечками гачком.

Фотоідеї для в’язання інтер’єрних декоративних гарбузів

Пропонуємо вам також для натхнення підбірку цікавих варіантів в’язаних гарбузів.

фотоPinterest

Цікавий варіант в’язаного гарбузика з рельєфними джгутами.

Фото Love Crafts

В’язані гарбузики у пастельних кольорах з витягнутими петлями.

Фото Love Crafts

Натуральні відтінки в’язаного декору ідеальні для інтер’єрів у скандинавському та еко стилях.

Фото Drops Design

Ще один варіант в’язаних гарбузів з витягнутими петлями. Невеликий декор можна використовувати для осіннього сервірування родинної вечері.

Фото Pinterest

Резинка 2х2 також підійде для створення лаконічного, але милого осіннього декору.

Фото Love Crafts

А ці гарбузики, зв’язані гачком. Як створити подібні, дивіться у відео, розміщеному у статті вище.

Всім гарного настрою та вдалого втілення ідей!

А якщо захочете додати ще чогось смачного до осінньої домашньої атмосфери, то приготуйте солодку гарбузову кашу від пані Богдани.