Кухня – найзатишніший куточок у оселі, місце, де перетинаються шляхи усієї родини. До ремонту та облаштування приміщення, в якому не тільки готують їжу, але й збираються за одним столом родичі та друзі, господарі підходять з ретельністю та прагматизмом. В кухні втілюється уявлення про функціональність та комфорт, її дизайн продумується на тривалий термін.

Але мода – пані непостійна, і кожного року змінюються фаворити в кольорі, матеріалах, плануванні. Що ж пропонують дизайнери інтер’єрів у 2017 році? Можливо настав час щось змінити?

Колір створює настрій

Минули часи, коли білий був домінуючим кольором у дизайні кухонних інтер’єрів. Звичайно, він так просто не здає своїх позицій, і прихильники білого можуть не хвилюватися. Але, щоб кухня виглядала більш сучасною, варто звернути увагу на відтінки:

  • вершковий;
  • молочний;
  • слонова кістка;
  • кремовий;
  • ейворі тощо.

Безпрограшним варіантом стане поєднання білого з натуральним деревом або введення в дизайн контрастних кольорових деталей. Зробіть акцент на яскравому скляному фартусі, поєднайте білі меблі з технікою в пастельних відтінках або оберіть контрастну стільницю.

У 2017 році дизайнери привертають увагу до чорного та сірого кольорів, які мало хто уявляє саме в кухонному інтер’єрі. Та, якщо уважно придивитися, то стає зрозумілим, що така пропозиція має сенс. Мало який колір так підкреслить стильність та витончений смак господарів як чорний. Матові чорні меблі з блискучою золотистою або латунною фурнітурою в стилі ретро нікого не залишать байдужим.

Несподіваним є і вибір сірого кольору для кухні. Але будь-який з його відтінків від брудно-білого до насиченого графітового заграє по-новому, якщо підібрати цікаву фактуру: імітація дерева, каміння, мармура, та навіть просто глянцева поверхня. Нейтральний сірий заспокоює, створює атмосферу затишку, без проблем поєднується з будь-яким декором.

Для любителів виразних кольорових рішень також не все безнадійно. Для дизайну кухні можна сміливо обирати зелену палітру: освіжаючий салатовий, стриманий оливковий, м’який фісташковий або енергійний колір лайму позитивно впливатимуть на настрій, заряджатимуть енергією на весь день.

Цікаві ідеї можуть виникнути, якщо зробити інтер’єр помаранчевим, червоним або небесно-блакитним. І, звичайно ж, поза конкуренцією залишаються всі відтінки дерева.

Безпечні та комфортні природні матеріали

Натуральна сировина в інтер’єрі кухні – беззаперечний тренд 2017 року. Крім всім вже звичного дерева дизайнери пропонують сміливо використовувати для декору каміння та цеглу.

Актуальними залишаються й пробкові поверхні, а також скляна декоративна плитка для кухонних фартухів.

В цьому сезоні у фокусі уваги з’являється такий матеріал як бетон. Поверхні з бетону або його вдала імітація надають інтер’єру сучасності.

 Найпопулярніші стилі оформлення

Почуватися комфортно на власній кухні досить важко, якщо декоративна складова не дає відчуття єдиного стилю. Тому варто визначитися, як об’єднати в одному приміщенні всі матеріали та декоративні знахідки, без яких ви не уявляєте кухню.

В усі часи класика залишається актуальною. Не став виключенням і цей рік. Традиційність і грунтовність, строгі лінії та витончений декор – основні ознаки стилю. Класиці притаманне використання натуральних матеріалів та нейтральна кольорова гамма. Сучасну побутову техніку при оформленні інтер’єру в класичному стилі зазвичай ховають в спеціальних шафах, щоб не порушувати єдності ансамблю.

Якщо бажаєте чогось легкого, витонченого в м’яких пастельних тонах, з використанням квіткових мотивів та текстильних декоративних елементів, варто звернути увагу на стиль прованс. Атмосфера південної Франції надихає на створення кулінарних шедеврів і влітку, і взимку.

Кухня в стилі кантрі передбачає використання тільки природних матеріалів та кольорів. Кантрі навіть в чомусь перегукується з прованським стилем, але меблі та поверхні тут більш грубо оброблені. А палітра кольорів складає враження довготривалого використання.

Ефектним рішенням для невеликих приміщень стане вибір оформлення в стилі мінімалізму, коли відсутні зайві декоративні деталі, а кухонна техніка вбудована так, що не кидається в очі.

Любителі сучасних технологій можуть сміливо оформлювати свою кухню в стилі хай-тек, який є популярним вже не одне десятиріччя.