Зберігання громіздких предметів першої необхідності, таких як посуд, може перетворитися на значну проблему для невеликої кухні. Постає питання не лише виділення окремого простору, але й створення умов, щоб не пошкодити покриття сковорідок і каструль. 

Як знайти оптимальне рішення у цій ситуації? Британське видання Homes & Gardens звернулося до професіоналів, які порекомендували кілька ідей для зберігання сковорідок і каструль на маленькій кухні.

Ідея 1: зробіть ревізію у кухонних шафах

Проінспектувати свої кухонні шафки та викинути з них усе зайве й непотрібне – чудова ідея! Уважно перегляньте посуд і приладдя, яким ви вже не користуєтеся: пошкоджені каструлі з подряпаним дном чи надбитою емаллю, тарілки та салатники з тріщинами тощо.

фото Unsplash

Серед непотрібних речей можуть виявитись збережені про всяк випадок пластикові пакування від продуктів, електричні прилади, які вже немає сенсу ремонтувати або якими ви не збираєтесь більше користуватися. Дивись, так і знайдеться достатньо місця для зберігання сковорідок і каструль, потрібних вам для щоденного приготування їжі.

Ідея 2: поставити каструлі одна на одну

Це найочевидніший варіант. Але тут може виникнути проблема зі збереженням цілісності внутрішніх поверхонь посуду, бо навіть незначні подряпини можуть ускладнити приготування.

Фото з відкритих джерел

Однак ця ідея залишається робочою, завдяки деяким хитрощам. Між каструлями можна покласти перевернуті кришки, або захистити внутрішній простір рушником, чистою тканиною чи сплетеними з бавовняної пряжі підкладками під розмір дна.

Читайте також: Рейлінги (рейлінгові системи) в інтер’єрі кухні

Ідея 3: зберігайте кришки на внутрішній поверхні дверцят кухонних шаф

Фото з відкритих джерел

Ідея не нова. У деяких кухонних шафках вже під час виробництва передбачене спеціальне пристосування для зберігання кришок. Якщо ж у вас такого ще немає, то в інтернеті можна знайти безліч пропозицій тримачів, які легко можна встановити власноруч.

Ідея 4: підвісні стійки для зберігання сковорідок і каструль

Якщо ваша кухня не настільки маленька, як вам здається, то каструлі та сковорідки можна зберігати на спеціальному пристосуванні, яке кріпиться до стелі. Таке рішення ідеальне для інтер’єру у стилі кантрі. Ще один варіант – це кріплення для громіздкого посуду на стіні.

фото Pixabay

Подібна ідея підходить тим, кого не дратує розташування посуду на виду. Також не забудьте перевірити, наскільки надійне кріплення й чи витримає воно вагу вашого посуду.

Ідея 5: зберігання посуду на висувній полиці у кутовій шафі

Кутові шафи на кухні досить часто даремно займають простір, оскільки до них незручно дотягнутися та витягнути звідти речі. Однак просте додавання висувної полиці може стати саме тим рішенням, щоб зробити це місце ідеальним для зберігання каструль на маленькій кухні.

фото Homes & Gardens

Такі блоки напрочуд легко встановити у нижні шафи, вони допоможуть подвоїти доступний простір.

Ідея 6: використовуйте для зберігання сковорідок і каструль духовку

Якщо місця на кухні дійсно обмаль, то каструлі та сковорідки можна сховати у духовці. Зрозуміло, що зберігати їх там під час використання цього приладу не варто. Тому доведеться трохи поморочитися, щоб знайти тимчасове місце для громіздкого посуду, поки в духовці випікається смачний пляцок або запікається м’ясна страва.

фото Pexels

Хтось може замислитися над питанням, а скільки ж потрібно тих сковорідок і каструль, щоб не виникало проблеми з їхнім зберіганням. Єдиної правильної відповіді на це, на жаль, немає. Все залежить від того, скільки людей живе з вами під одним дахом, як часто та наскільки різноманітно ви готуєте.