Інтер’єр кухні без навісних шаф не вкладається у звичні нам стандарти. Виникає безліч питань про зручність використання такої конструкції та достатню кількість місць для зберігання всього необхідного для приготування їжі. Але є все ж у ньому щось привабливе.

Кухня без верхніх шафок – сучасне та стильне рішення, яке останнім часом все частіше зустрічається в інтер’єрах домівок. Одноярусні гарнітури приваблюють тих, хто жадає мати більше простору, кому набридли стереотипи, хто завжди готовий до експериментів.

Тож поміркуємо над перевагами та недоліками такого дизайну кухні.

Що набуває та що втрачає інтер’єр кухні без навісних шаф

Головні вимоги до кухні – це комфорт та практичність. Тож з чим прийдеться стикнутися, якщо ви вирішили відмовитися від верхніх секцій?

Переваги кухонь без верхніх шаф

Простір та світло. Безумовно, кухня без навісних шаф буде просторішою не тільки візуально. Та й тінь від них не падатиме на робочі поверхні, що дасть принаймні незначну, але економію електроенергії.
Вільні стіни можна використовувати для декору або, у разі нестачі місць для зберігання, для більш легких конструкцій.

Легкість прибирання. Погодьтеся, що значно простіше вимити рівну поверхню стіни, ніж забруднену шафку, яка до того ж може потребувати спеціальних засобів для прибирання.

Безпечність. Якщо в кухні відсутній верхній ярус з шаф, то знижується ризик травмування. Вам вже не загрожуватиме ймовірність удару головою об розкриті дверцята шафи або випадкове падіння предметів з верхніх полиць.

Недоліки інтер’єру кухні без навісних шаф

У кожного явища є свої позитивні та негативні сторони. Позитив ми вже розглянули. Тепер звернемо увагу на ті чинники, які можуть похитнути вашу рішучість у прагненні позбавитися від навісних шаф на кухні.

Недостатньо місця для зберігання. Раптово може виявитися, що увесь ваш кухонний арсенал, який ви з такою любов’ю збирали роками, зовсім не вміщається в обмежений простір нижнього ярусу. Це може бути сигналом, що нічого не варто змінювати. А можливо, навпаки, поштовхом до того, аби переглянути свою колекцію каструль чи сковорідок й позбавитися зайвого.

Необхідність нахилятися. Для когось це й справді видасться проблемою. А комусь простіше нахилитися чи присісти, щоб дістати потрібний посуд з полиці. Та й знов таки – гімнастика.

Неможливість приховати дроти або інші комунікації. З одного боку – дроти, труби, газові лічильники чи якесь технологічне приладдя, котре раніше було сховане за навісними модулями або ж всередині них, – тепер відкриті для загального огляду. І з цим потрібно щось робити. Можна сховати їх поміж відкритими поличками або ж задекорувати, щоб не порушувати естетику.

Як вирішити питання зберігання в кухні без верхніх шаф?

Як ми бачимо, найбільшою перепоною у бажанні створити інтер’єр кухні без навісних шаф є зменшення місць для зберігання. Але й ця проблема вирішувана. Які варіанти існують?

Високі підлогові шафи. Так звані шафи-колони, в яких розміщують вбудовану кухонну техніку (холодильник, мікрохвильовку, духовку), або секції-пенали зможуть частково компенсувати необхідність знайти додаткове місце для зберігання.

Буфет або стелаж чудово підійдуть для зберігання столового посуду. Нижня частина буфету може повторювати загальний дизайн кухонного гарнітура, а верхню краще обрати зі скляними дверцятами, щоб залишити відчуття простору.

Відкриті полички займають набагато менше місця, ніж навісні шафи. Але тут потрібно бути обережним, щоб не захопитися й не завісити всю стіну: бо так пропаде весь ефект відкритості, заради якого ви відмовилися від верхнього ярусу. Полиці розташовують над робочою зоною, інколи – над мийкою, й тримають на них той посуд та приладдя, які необхідні щодня. Якщо є бажання, там же можна виділити й куточок для горщиків з квітами або пряними рослинами.

Рейлінги допоможуть зі зберіганням, підвищать функціональність кухні. На них чудово розмістяться баночки зі спеціями, обробні дошки, ножі, пательні та інші кухонні предмети першої необхідності. Рейлінги можна замінити або доповнити решітками.

Для просторих кухонь прийнятним рішенням для розширення площі зберігання є установка острова.

Планування та освітлення кухні без верхнього ярусу

Планування інтер’єру кухні без навісних шаф мало чим відрізняється від планування приміщення, в якому верхній ярус передбачено дизайном, і здебільшого залежить від загальної площі. Для невеликих кухонь кращим рішенням буде лінійне та кутове розташування меблів, яке дозволить зберегти функціональність та простір. У просторих кухнях можна застосувати як попередні варіанти планування, так і паралельне, П-подібне та острівне.

Окрему увагу потрібно приділити функціональному освітленню робочої зони. Може статися, що загального та природного світла буде для цих цілей недостатньо. Якщо за наявності верхнього ярусу це питання вирішувалось шляхом монтажу світлодіодного підсвічування у нижню поверхню шаф, то за їх відсутності існує набагато більше варіантів. Тут не варто стримувати свої фантазії, але важливо опиратися на характерні риси стилю кухонного інтер’єру.

Підсумуємо: інтер’єр кухні без навісних шаф – чудова думка! Він дає шанс зробити приміщення більш просторим та атмосферним. Головна проблема, яка може при цьому виникнути, – зменшення корисної площі для зберігання всього необхідного. Але, як бачимо, її не так вже й складно вирішити.

Гарного вам настрою на комфортній та раціональній кухні!