Важко уявити сучасну оселю, де була б відсутня керамічна плитка хоч у незначній кількості. Її практичність та довговічність активно використовують для оздоблення кухонь і ванних кімнат, подекуди цей матеріал можна зустріти і в дизайні передпокою. Завдяки декоративним властивостям керамічні поверхні можна застосовувати у будь-яких стилях інтер’єру: від стриманого мінімалізму до барвистого етно.

Вибираючи керамічну плитку для облицювання підлоги та стін, не зайве буде замислитися про її поєднання з іншими матеріалами, які ви плануєте використовувати для обробки. Тут варто враховувати як естетичну, так і практичну складову.

Екологічний варіант: керамічна плитка + дерево

Керамічну плитку, як і дерево, відносять до природних, екологічно чистих матеріалів. Таке поєднання буде до вподоби любителям всього натурального. Теплі відтінки деревини з правильно підібраними візерунком і формою керамічної плитки створюють комфортну та затишну атмосферу, надають практичності інтер’єру.

Бюджетний варіант: керамічна плитка + шпалери

Шпалери у ванній кімнаті чи кухні – дуже економний варіант. Тим більше, що існує безліч дизайнів з вологостійкими властивостями. Керамічну плитку при такому поєднанні застосовують у зоні найбільшого контакту з водою: біля мийок, раковин, ванни, душу. Чудово виконують свою функцію з підтримки чистоти також кахлі в районі робочої поверхні та плити.

При поєднанні керамічної плитки зі шпалерами важливо знайти ідеальний баланс, щоб інтер’єр не виглядав неоковирно. Так, до шпалер з виразним квітковим принтом або етнічним орнаментом краще взяти кахельну плитку простої форми у нейтральній колірній гамі. І навпаки, у дуеті зі шпалерами спокійних кольорів можна використовувати фактурні кахлі, плитку незвичних форм або з яскравим забарвленням.

Сучасний варіант: керамічна плитка + фарбована поверхня

Зупинившись на поєднанні керамічної плитки та пофарбованих стін, можна сміливо робити головний акцент на кахлях. Це чудовий шанс поекспериментувати з фактурою плитки, зосередитися на оригінальному дизайні, вибрати кахлі нестандартної форми. У цьому варіанті майже відсутні ризики схибити й зробити неправильний вибір, бо з кольором фарби для інших поверхонь у кімнаті можна визначитися у будь-який момент.

Оскільки керамічну плитку частіше використовують у приміщеннях з підвищеною вологістю, то фарбу для поверхонь вибирають стійку до впливу води, високих температур та інших негативних чинників.

З чим ще можна поєднувати кахлі в дизайні інтер’єру, щоб досягти індивідуальності та практичності? Надійно та шляхетно виглядає дует з керамогранітом, цікаві композиції можна створити із кахлів та мозаїки. У приміщеннях, де вирішено використовувати тільки плитку, можна поєднати різні способи розкладки або ж розбавити суцільну кахельну поверхню вставками з декоративних панелей або панно.

Доречність поєднання керамічної плитки з тим чи іншим матеріалом не в останню чергу залежить від обраного стилю інтер’єру, колірної палітри дизайну та практичності. Шукайте приємні для вашого ока рішення, враховуйте, чи комфортно ви будете почуватися поруч з таким оздобленням.