Домашні квіти – це не тільки приємне доповнення до інтер’єру та естетичне задоволення. Є багато кімнатних рослин, які також очищають повітря, оздоровлюючи мікроклімат наших осель.   

Епохальне дослідження NASA у 80-х роках минулого століття показало, що багато видів рослин очищають повітря від різних токсинів, таких як бензол, формальдегід, трихлоретилен тощо. Ці канцерогенні хімічні речовини зазвичай містяться у синтетичних матеріалах, які використовують для створення різноманітних предметів інтер’єру: від антипіренів у меблях до токсичних хімікатів у фарбах, лаках і покриттях для підлоги. 

На думку деяких експертів, повітря всередині наших будинків часто може бути більш забрудненим, ніж повітря ззовні. Однак є простий та елегантний спосіб покращити його якість у вашому домі – це кілька кімнатних рослин. 

Плющ звичайний (Hedera helix)

Ефектна витка рослина, яка приживається у будь-якому приміщенні. Плющ звичайний частіше зустрічається на відкритому повітрі в садах, але також добре підходить для вирощування у кімнатах. Він швидко росте й за ним легко доглядати, без особливих проблем розмножується живцями. Не забувайте його вчасно поливати.

фото Pixabay

Плющ ефективно поглинає вуглекислий газ, нейтралізує вплив токсинів, що виділяються з неекологічних меблів, має противірусну, антибактеріальну та протиалергенну дію. Ідеально підходить для ванної кімнати, санвузла та кімнат з підвищеною вологістю. Також бажано його тримати в оселях, де є домашні тварини.

Спатіфілум (Spathiphyllum)

Ця витончена рослина з ніжними білими квітами дуже ефективна для фільтрації летючих органічних сполук, що містять формальдегід, трихлоретилен та бензол. Разом з тим варто враховувати, що потрапляння будь-якої частини спатіфілуму в організм може викликати нудоту, утруднення при ковтанні або відчуття печіння в роті чи на шкірі.

фото Pixabay

Рослина любить велику кількість розсіяного сонячного світла, помірну температуру та регулярний полив відстояною водою. Також спатіфілум потребує високої вологості повітря й постійного обприскування. Варто убезпечити його від протягів, прямого сонячного світла, пересушування ґрунту та надмірного поливу.

Сансевієрія (Sansevieria)

Якщо вам потрібна ідеальна кімнатна рослина для початківців, то це, безумовно, сансевієрія. В народі її ще називають “щучий хвіст”, “тещин язик”, “язик джинів”, “тятива лука” або “зміїна шкіра”. Крім того, це одна з найкращих кімнатних рослин для поглинання токсинів, що потрапляють у повітря, включаючи формальдегід, оксид азоту, бензол, ксилол та трихлоретилен.

фото Pixabay

А ще ця рослина одна з небагатьох, що продовжує перетворювати вуглекислий газ на кисень навіть уночі. Також у народі побутує думка, що сансевієрія допомагає позбутися хропіння, тому її варто тримати у спальні.

Сансев’єрія – невибаглива рослина, яка добре переносить будь-яку кількість світла й любить помірний полив. Не переносить перезволоження, оскільки коріння починає загнивати.

Сциндапсус (Scindapsus)

Сциндапсус, який ще називають “чортів плющ”, усуває формальдегід, ксилол, толуол, бензол та окис вуглецю. Ця рослина може вижити майже скрізь. Просто тримайте його подалі від прямих сонячних променів або повної тіні та не забувайте вчасно поливати.

фото Pixabay

Якщо ви нещодавно робили ремонт приміщення, купували нові меблі або живете на вулиці зі жвавим автомобільним рухом, варто розсадити кілька таких рослин у вашому домі. 

Завдяки своїм витривалим властивостям і низьким вимогам до догляду сциндапсус вважають однією з найкращих кімнатних рослин для початківців. 

Ховея Форстера (Howea forsteriana)

Елегантність пальм, таких як ховея Форстера, нагадує про епоху ар-деко. Це одна з причин відновлення їхньої популярності в сучасних інтер’єрах. 

фото Pixabay

Ховея – одна з найуніверсальніших рослин, а її соковиті високі стебла та довге блискуче зелене листя, що розходиться віялом, справляють незабутнє враження. Ця пальма може витримувати легку тінь і вологість. Рослині подобається, коли її регулярно обприскують, тому душ і ванна поблизу чудово підтримують листя свіжим. Крім того, вона добре видаляє забруднюючі речовини з повітря.

Якщо вам не хочеться морочитися з доглядом за рослинами, розгляньте екологічні варіанти для обробки оселі: глиняну штукатурку стін, дерев’яну підлогу та інші дихаючі або нетоксичні покриття у вашому інтер’єрі.