Цікава знахідка для декорування дачної ділянки, саду чи двору – клумба-велосипед. Незвичайна прикраса мимоволі приваблюватиме погляд. І варіантів оздоблення можна вигадати безліч.

З якого велосипеда можна зробити клумбу

Найекономніший варіант – пристосувати велосипед, який вже давно лежить нікому непотрібний в сараї чи гаражі. Згодяться й дитячі триколісні засоби пересування, й велосипеди, котрі вже немає сенсу ремонтувати. Сталеві, алюмінієві чи титанові конструкції непогано протистоять примхам погоди й надійно тримають прилаштовані до них контейнери-квітники.

Іншою можливістю облаштування такої клумби є придбання спеціальної квіткової підставки у вигляді велосипеда. Найчастіше це ковані вироби, але можуть бути плетені з лози, пластикові або дерев’яні.

Як з велосипеда зробити клумбу

Підготуйте велосипед. Якщо ви наважилися зробити клумбу зі старого велосипеда, то в першу чергу видаліть з нього іржу. У разі потреби обробіть антикорозійним засобом та пофарбуйте. Це можна зробити самотужки, використовуючи автомобільні фарби, або звернутися до майстерні, де на велосипед нанесуть більш надійне порошкове покриття.

Зробіть кріплення для квіткових контейнерів. Визначтесь з місцем розташування на велосипеді горщиків, кошиків або ящиків з квітами. Потурбуйтеся, щоб їх можна було надійно закріпити, а при необхідності легко зняти.

Визначте найкраще місце для клумби-велосипеда. Якщо ви плануєте розташувати цю конструкцію стаціонарно, то сам велосипед повинен бути зробленим зі стійких до впливу природних чинників матеріалів. В іншому випадку його доведеться ховати на осінньо-зимовий період у приміщенні.

Клумбу-велосипед можна розмістити серед інших рослин, під деревами, під стіною чи парканом, або навіть закріпити на стіні. Важливо врахувати потреби висаджених у контейнерах рослин: світлолюбні це будуть квіти чи тіньолюбні. Також уникайте протягів.

Які рослини підходять для декорування клумби-велосипеда

Асортимент буде залежати від місця розташування квітників. Для сонячних ділянок підійдуть ампельні квіти-однорічники, такі як петунії, лобелії, алісум, вербена. На добре освітленій ділянці також можна висадити віоли, барвисті колеуси та деякі сорти бегоній.

У напів затінених місцях сміливо висаджуйте чорнобривці, лобелію, незабудки та бальзаміни.

Влітку багато кімнатних рослин добре почуваються на свіжому повітрі. З них також можна створити чудові композиції на клумбі-велосипеді. Ефектно виглядатимуть квітучі пеларгонії та фуксії. Приваблюватиме погляд декоративне листя хлорофітумів і традесканцій, сеткреазій та аспарагусів.

Не забувайте, що всі рослини, які ростуть в обмеженому просторі контейнерів і горщиків, потребують частішого поливу, ніж ті, що висаджені у відкритий ґрунт.

Ефектні приклади клумб на велосипедах

Пропонуємо переглянути цікаві ідеї створення клумб на велосипеді.

Старовинний велосипед, використаний як квіткова підставка в саду
Клумба-велосипед білого кольору з барвистими квітами прикрашає місце відпочинку на дачній ділянці
Садовий декор: триколісна підставка-велосипед
Елегантна кована підставка-велосипед для букетів і квіткових контейнерів
Приклад розумного споживання: старий велосипед і бідон перетворили на квіткові клумби
Клумба-велосипед, закріплена на паркані
Фарбований у жовтий колір старий велосипед складає цікавий дует з рожевими квітами ампельної пеларгонії
Підставка для квітів: велосипед з готовими кріпленнями для вазонів
Старий велосипед біля паркану прикрашають ампельні петунії
Клумба-велосипед зеленого кольору
Контейнери з квітами можна закріплювати не тільки в спеціальних тримачах, але й ставити поруч з велосипедом
Велосипед + пластикові контейнери – мінімум витрат для створення декоративної квіткової композиції
За пишними рослинами велосипед ледь вгадується
Клумба-велосипед прикрасить затишний куточок у дворі
Майже як справжній: кована підставка-велосипед для квітів у саду
Старий велосипед серед ромашок

Навіть якщо ви захочете повторити одну з наведених ідей, у вас все одно вийде щось індивідуальне. Це як приготування борщу з одного набору продуктів різними кухарями: в результаті буде кілька схожих страв з однією назвою, але різними смаками. Тож, якщо вас надихнула якась зі світлин – сміливо втілюйте в життя свій задум! А потім збирайте захоплені відгуки на ваше творіння.