Гармонійне поєднання всіх елементів в інтер’єрі – мета, до якої прагнуть усі. Колір дверей і підлоги також не має суперечити загальній концепції. Але чи повинен він бути однаковим?

Що робити, коли з кольором підлоги вже визначилися? Які двері потрібно вибрати? Багато хто дотримується думки, що двері та підлога повинні бути одного кольору. А що з цього приводу рекомендують дизайнери?

Двері та підлога одного кольору

Класичний приклад гармонійного поєднання – двері та підлогове покриття в інтер’єрі одного кольору. Якщо раніше тільки це вважалося за ознаку гарного смаку, то сьогодні в дизайні приміщень можливі й інші варіанти. Обираючи однакові кольори для дуету двері-підлога, не забувайте про спорідненість матеріалів, адже стилістична єдність досягається не тільки однаковим кольором, але й схожістю фактури.

Двері також можна підібрати на декілька тонів світлішими у межах однієї колірної палітри. У цьому випадку вони стануть об’єднавчим елементом між світлою стелею та темною підлогою.

Світлі двері й темна підлога

Світлі кольори дверей, серед яких білий чи не найпоширеніший, – улюблений багатьма варіант, актуальний для цілої низки стилістичних рішень. Таке поєднання з темною дерев’яною підлогою в інтер’єрі дозволяє не акцентуватися на дверях, привертаючи увагу до характеру інтер’єра.

Цей прийом також застосовують в насиченому деталями інтер’єрі, щоб не перетворити приміщення на строкатий ярмарок. Непримітні світлі двері бажано використовувати в маленьких і вузьких кімнатах, щоб візуально збільшити простір. Такий підхід спрацьовує при умові фарбування стін у схожий колір.

Темні двері у компанії зі світлою підлогою

Можливо, таке рішення комусь видасться занадто радикальним. Але якщо дизайном передбачено наявність ще кількох предметів обстановки у темних кольорах, то двері стануть завершальним елементом, щоб зібрати інтер’єр в єдину композицію. До того ж, темні кольори завжди виглядають стильно та елегантно.

Темні кольори підкуповують практичністю: хоча в житловому приміщення важко уникнути різного роду плям, відбитків рук та пилу, все ж на темному тлі бруд не такий помітний, як на світлих кольорах.

Двері яскравих кольорів як акцент в інтер’єрі

Пожвавити монохромний інтер’єр можна дверима несподівано яскравого кольору. Такий підхід буде доречним для сучасних мінімалістських стилів, коли простір кімнати не перевантажений зайвим декором. Яскраві двері стануть модним оздобленням у стриманому дизайні.

Не менш цікаво двері яскравого кольору будуть виглядати у приміщенні, для обробки якого використовується подібна палітра. Тут вони не будуть привертати до себе увагу, а гармонійно доповнять стилістичне рішення.

Гладкі чи рельєфні двері: що вибрати?

Вибір дверної поверхні безпосередньо залежить від стилю інтер’єру. Пофарбовані чи покриті лаком, з декоративним різьбленням, скляними вставками або вітражами – варіантів безліч. Для сучасних інтер’єрів логічно обрати двері без зайвих прикрас, гладка поверхня яких підкреслюється кольором фарби чи фактурою деревини.

Для класичного стилю гармонійним рішенням будуть двері, оздоблені різьбою, або декоративними елементами зі скла. Стиль прованс підкреслить імітація потертості, такі двері можуть бути як з простим гладким фасадом, так і з цікавим рельєфом.

Починаючи ремонт, продумайте декілька варіантів колірного поєднання підлоги та дверей. І виберіть найпривабливіший – такий, що відповідає стилю та вашим уявленням про гармонію.