Актуальні колірні тренди у дизайні визначаються щороку. Ґрунтуючись на цих тенденціях, дизайнери інтер’єрів пропонують своє бачення оформлення різних кімнат. Як, на їхню думку, має виглядати вітальня 2018?

Оголошений головним цього року – ультрафіолет – та похідні від нього відтінки для когось можуть здатися занадто екзотичними. Тому інститут PANTONE пропонує варіанти основних складових палітри та чотири базові нейтральні кольори, які можуть стати фоном або створювати цікаві комбінації. Цією весною такими відтінками стали темно-синій Sailor Blue, бежевий Warm Sand, сірий Harbor Mist і білий Coconut Milk.

Яким би не був дизайн вітальні, не останню роль в його сприйнятті відіграє колір. Давайте поглянемо, як це виглядає в інтер’єрі.

Чорний

Чорний з кожним роком все сміливіше використовується в дизайні інтер’єрів. Елегантний темний колір присутній не тільки в якості меблів та акцентів, він займає все більше місця в приміщеннях. Чорним фарбують стіни – одну або декілька. Ефектно виглядає чорна підлога, відтінена світлим килимом.

Вражає популярний цього року прийом “чорне на чорному”. Стильне сполучення чорного з натуральним деревом, контраст з жовтим або поєднання з м’якими сірими відтінками – чудові знахідки для вітальні.

Жовтий

Кому не вистачає сонячного світла, варто звернути увагу на жовту палітру, котра поступово тіснить трендові вже декілька сезонів зелену та рожеву. У 2018 році вона не обмежується спокійним гірчичним відтінком, а пропонує більш яскраві та насичені кольори лимону, майже кислотні зелено-жовті відтінки лайму.

Також доречними будуть пісочний колір і складні пастельно-жовті відтінки, які добре поєднуються з чорним, синіми та сірими кольорами. Щоб привнести в інтер’єр трохи світла, достатньо додати декілька жовтих акцентів, якщо ви не ризикуєте використовувати цей колір більш масштабно.

Зелений

Бажанням поєднати в інтер’єрі як можна більше рис, властивих природі, пояснюється зацікавленість в зеленій палітрі. Зелені кольори роблять інтер’єр більш благородним та респектабельним. Фаворит сезону 2017 – яскравий трав’янистий відтінок – трансформується у приглушений колір листя.

Темно-зелений залишиться затребуваним і у 2018, але його доповнять більш живі та природні тони: свіжої зелені, авокадо, лайма, оливи, зелені селери тощо.

Синій

Дивовижно красиві відтінки синьої палітри сьогодні стають дуже популярними. Воно й не дивно: кольори моря та неба сприяють розслабленню, створюють атмосферу затишку та захищеності. Залишається популярним глибокий синій, але до нього додадуться нові синьо-сіро-зелені відтінки.

Привертає увагу до себе й бірюзовий колір, який додасть частку життєрадісності та свіжості. Він також прекрасно поєднується з фіолетовими тонами.

Рожевий

М’які вишукані рожеві відтінки поступово знаходять визнання не тільки у дизайнерів. Складні рожеві тони прекрасно виглядають в м’яких градієнтах, надаючи інтер’єру динамічності та простору.

Разом з тим, рожевий колір освіжає вітальню. Він може створювати гармонію у будь-якому просторі та поєднуватися з різними матеріалами.

Червоний

Червона палітра представлена у сезоні 2018 насиченими ягідними тонами, які можуть виступати як основним забарвленням, так і акцентними деталями. Червоний колір настільки багатий відтінками, що потрібний серед них можуть знайти прихильники і яскравих інтер’єрів, і спокійних.

Поза модою, як завжди, залишаються білий, сірий та бежевий. Ці кольори можуть стати фоном для більш актуальних відтінків або гармонічним доповненням, що допомагає створити цілісне сприйняття окремих деталей.

Воно наче й необов’язково гнатися за трендами… Але раптом у цьому сезоні стане популярним саме той колір, який ви так довго шукали, але не могли сформулювати, чого саме не вистачає вам для створення ідеального інтер’єру.