Маленька темна й тісна вітальня змушує почуватися незатишно, а то й викликає клаустрофобію. Зробити кімнату візуально просторішою та світлішою можна за допомогою освітлення та правильно підібраних кольорів, які вплинуть не тільки на відчуття простору, але й на загальну естетику.

Популярні кольори, які зроблять вітальню світлішою

Якщо ви хочете освітлити приміщення, потрібно багато чого враховувати – розмір і форму простору, доступне природне освітлення та його напрямок, для кого воно призначене, які відчуття викликає у вас колір тощо. Дизайнери рекомендують використовувати для цього вапняк, білий, землисто-рожевий, жовтий та світлі відтінки зеленого.

Вибір правильних кольорів фарби, щоб зробити вітальню яскравішою, – це ціле мистецтво, якому слід приділяти таку ж увагу, як і будь-якому іншому аспекту дизайну інтер’єру. 

Дизайнери також говорять про інший елемент, коли використовують колір для збільшення простору: контраст. Тому не піддавайтеся спокусі використовувати плавні колірні переходи з однієї палітри – результат буде гармонійним, але йому може бракувати життєвої енергії та світла. 

Вапняна фарба

Вапняна фарба не має рівного кольору, як звичайна фарба, тому світло ніби танцює по стінах, роблячи простір миттєво світлішим. Її популярність ґрунтується не тільки на візуальних ефектах, але й на привабливих екологічних характеристиках.

фото Pexels

Однією з найдивовижніших властивостей вапняної фарби є те, як вона виглядає при різному освітленні. У вітальні, що виходить на північ, ви отримаєте зовсім інший колір, ніж у кімнаті, що виходить на південь.

Землисто-рожеві кольори у вітальні

Тепер рожевий колір вважається нейтральним для інтер’єру. Однак знайти правильний відтінок може виявитися занадто складно. Тому дизайнери рекомендують звернути увагу на землистий рожевий. 

фото Homes & Gardens

Насичений землистий рожевий має глибину, яка надає вітальні вишуканості. Це універсальний відтінок, який може переходити до бордового або яскравішати до темно-коралового. 

Цей універсальний відтінок додає свіжості, якщо використовувати його поряд із класичними меблями, і ефектно впливає на більш сучасну обстановку. Він не тільки наповнює простір яскравістю та життєрадісністю, але також виділяє та підкреслює будь-які акцентні кольори в кімнаті.

Вітальня білого кольору

фото Pexels

Білий вважається найпростішим із кольорів. Але він також один із найскладніших, щоб підібрати правильний відтінок. Особливо якщо ви хочете освітлити темний житловий простір. Білий колір можна використовувати скрізь у домі, але він дуже успішний у мініатюрних вітальнях та будь-якій кімнаті, де потрібно збільшити відчуття простору та яскравості. 

Читайте також: Як створити білий інтер’єр: перші кроки

Жовті відтінки, які додають світла у вітальню

Землистий золотисто-жовтий – це відтінок, який не тільки сяє, але й освітлює та може візуально розширити невелику житлову площу. Жовтий колір підіймає настрій, приносить енергію, впевненість та оптимізм. Особливо ефективний він у кімнатах, що виходять на північ і де не вистачає світла.

фото Pinterest

Читайте також: Жовтий колір в інтер’єрі: сонячно, тепло та позитивно

Для успішного застосування жовтого або охри ви повинні сприймати їх як нейтральні, як тло, щоб відтінити інші кольори, а не домінувати над ними. У вітальні уникайте тих відтінків жовтого, що нагадують про канарейку чи банан, краще вибирайте варіанти, які підкреслюють загальну композицію або зігрівають більш прохолодний простір

Світлі та спокійні відтінки зеленого в інтер’єрі вітальні

Щоб зелені вітальні виглядали яскравіше, важливо врахувати природне освітлення кімнати. Для прохолодного освітлення віталень, вікна яких виходять на схід чи північ, дизайнери рекомендують зовсім інші відтінки, ніж для тих, які розташовані з південного боку будинку. Це допоможе вам вибрати збалансований відтінок – тепліші для прохолодніших кімнат і холодніші для теплих кімнат. 

фото Pinterest

Вибір правильного зеленого кольору – такого, який допоможе максимізувати світло – перетворить вашу темну вітальню на світліший простір. 

Читайте також: Зелений колір в інтер’єрі: складний вибір

Джерело: Homes & Gardens