Якби там не було, але комфортна спальня – запорука розслаблення та повноцінного відпочинку. Адже де ще можна настільки розслабитися та почувати себе в безпеці? Та наявність спальні сама по собі ще не є гарантом солодкого сну, бо у ній треба створити відповідні умови, щоб зранку прокидатися енергійним і у доброму настрої.

1.Зручний матрац – солодкий сон

Навіть якщо ваша повсякденна діяльність не пов’язана з постійним рухом та фізичними навантаженнями, а більшість часу доводиться проводити сидячи за комп’ютером, тіло все одно втомлюється та потребує відновлення. Зручне ліжко та комфортний матрац вирішать цю проблему. І якщо ліжко вибирають здебільшого за дизайном, то купуючи матрац, враховують його практичні властивості.

Спальне місце з пружинами чи без, з натуральних чи штучних матеріалів, м’якеньке чи жорстке – критеріїв вибору багато. Якщо ви маєте проблеми з хребтом або інші захворювання опорно-рухового апарату, то варто порадитися зі своїм лікарем, щоб замість користі не отримати шкоду від використання ортопедичного матраца.

2. Комфортна температура для здорового сну

Можливо вам подобається, коли температура повітря у приміщенні нагадує про тропічні курорти, але це ніяк не може стосуватися спальні. Організм повноцінно відпочиває, коли у кімнаті прохолодно. Задуха може стати причиною головного болю та поганого настрою.

Комфортною температурою для сну вчені вважають 16-19°C. Зрозуміло, що влітку цього досягнути не завжди реально, але тут на допомогу прийдуть технічні винаходи, такі як кондиціонер чи вентилятор. Провітрюйте спальню перед сном незалежно від пори року. А влітку вмикайте кондиціонер, щоб повноцінному відпочинку ніщо не завадило.

3. Порядок у спальні – “мінус” зайві думки, що заважають заснути

У спальні повинен бути порядок. Не лякайтесь, ніхто вас не закликає до щоденного генерального прибирання. Але наявність у полі зору зайвих предметів перенапружує нервову систему перед сном, викликає потік думок, які збуджують та не дають розслабитися. Ви ж знаєте, як це відбувається? Думка за думкою, а там вже й до філософських роздумів про сенс життя недалеко – і який тоді сон?

Тому краще на приліжкових тумбочках тримати мінімум необхідних речей, а одяг ховати до шафи. Декоративні аксесуари у дизайні використовують помірно. А якщо у вашій спальні виділений куток для робочого місця, то краще щоб його не було видно з ліжка.

4. Тепле освітлення для розслаблення та спокою

Загальне та локальне освітлення в спальні підбирають так, щоб створити розслаблюючу атмосферу. Тому яскраві лампочки з холодним та нейтральним світлом не підходять для зони відпочинку. Таке світло порушує добовий ритм організму, даючи хибне уявлення про довжину світлового дня. В той час, як змореному тілу та мозку вже потрібен відпочинок.

Для спальні краще вибирати світлодіоди та енергоощадні лампи з діапазоном колірної температури 2700-3000 К (Кельвінів). Такі світильники дають розсіяне м’яке світло. Не зайвою буде і наявність регуляторів інтенсивності освітлення (димерів).

5. Штори зі щільної тканини для спокійного глибокого сну

Глибокий нічний сон не повинен перериватися зайвим світлом, навіть якщо ви його свідомо не фіксуєте. Ліхтарі біля вашого будинку, повний місяць, що зазирає до вікна, яскраве світло фар поодиноких автомобілів любителів нічної їзди – все це негативно впливає на якість сну. Вберегти сон від небажаного світла допоможуть штори із щільних тканин.

Але якщо ви звикли прокидатися з першими променями сонця, бо тільки тоді відчуваєте себе бадьоро, то варто пошукати матеріали для штор середньої щільності.

6. Скажіть телевізору “до побачення!”

Про негативний вплив сучасного телебачення відомо усім. То чи так вже й потрібен телевізор у спальні? Подивитися фільм, серіал або новини краще у вітальні. Сон під звук ввімкненого телевізора зовсім не сприяє відпочинку, а якщо він працює впродовж усієї ночі, то вранці ви відразу відчуєте, що втома нікуди не поділася.

Перед сном краще почитати приємну книжку або поспілкуватися один з одним на цікаві теми. Якщо ж без телевізора свого життя не уявляєте, то хоча б приховайте його у спальні за дверцятами шафи, декоративними панелями або іншим способом.

7. Оптимальна колірна палітра інтер’єру спальні

Спальня – це відпочинок, релаксація. М’які пастельні або нейтральні кольори найкраще підійдуть для оформлення інтер’єру. Експерименти з яскравими збудливими колірними сполученнями залиште для вітальні, там їх зможуть оцінити ваші друзі та гості. А спальня нехай стане втіленням затишку та спокою.

Приємних вам снів!