Консоль, пік популярності якої припав на період правління Короля-Сонця Людовика XIV (1638-1715) і розквіту епохи бароко, переживає нове відродження. Консольний стіл – це чудова можливість додати в інтер’єр нові кольори та форми, довершеність і стильність.

Завдяки своїй незначній ширині цей предмет меблів ідеально підходить для маленьких приміщень, обмеженого простору під сходами та вузьких коридорів. Але й у просторих вітальнях консольний столик може зайняти гідне місце.

Консоль часто порівнюють з вузеньким столом і використовують як підставку для декоративних предметів. Середня висота у неї, як у більшості комодів, 80-110 см, а приблизна глибина – 30-40 см. Консольний столик легко зробити фокусною точкою або перетворити в стильний акцент. Це саме та деталь, яка вибивається із загальної колірної або стилістичної тематики, додаючи інтер’єру новий вигляд.

Консольний стіл в інтер’єрі передпокою

Попри свої невеликі габарити, консоль – функціональний предмет, саме тому її часто використовують для створення практичного та естетичного дизайну в передпокої. Висувні шухляди вміщують необхідні речі, на поверхні можна розташувати декоративні аксесуари або вазу з квітами. Місце над консоллю майже ніколи не залишають пустим: там розміщують дзеркало або картини.

Консольний стіл в інтер’єрі передпокою поєднують з елегантною вішалкою та зручним пуфом чи практичною лавою. Цей мінімум меблів цілком замінить громіздкі гарнітури та великі шафи. До того ж, над консоллю зручно облаштувати додаткове освітлення: бра, настінні світильники тощо.

Консоль в інтер’єрі вітальні

Сьогодні дуже цінуються антикварні консольні столики та їхні варіації, виконані із сучасних матеріалів. Вишукані елементи з декоративним різьбленням, витончені ніжки, наліт старовини – їм саме місце в інтер’єрі вітальні. В цій кімнаті консолі можуть виконувати різні функції, що залежить від стилю оформлення.

Консольний столик як декоративний предмет

Консоль може використовуватися у якості арт-об’єкта, який стане естетичним магнітом у приміщенні. Виконані за індивідуальним замовленням, з виразною декоративною обробкою консольні столики можуть посперечатися з іншими предметами мистецтва. Такі вироби не перевантажують додатковим декором, вони самі є самодостатнім елементом дизайну.

Більш прості за формою консольні столики використовують як підставки для світильників, статуеток, квіткових композицій. На них розташовують предмети з колекцій посуду, вони можуть послужити гідним додатком до картини або родинних світлин.

Консоль у вітальні замість кавового столика

Любителям вільного планування у вітальні прийдеться до смаку ідея використання консолі замість кавового столика. Розташована позаду дивана вона стане притулком для мобільних девайсів, недочитаних книжок і журналів. Там же можна поставити піднос з кавою та печивом або карафу з водою та склянки.

Телевізор на консолі

Сучасні телевізори цілком можуть поміститися на консольному столику. Цей прийом не дуже часто використовують через відсутність можливості приховати дроти, кабелі та супутню електроніку. Але якщо у вас є ідеї, як все найкраще облаштувати, щоб не постраждали функціональність ТВ й естетичний вигляд консолі, то може вийти досить привабливий варіант.

Консольний столик в дизайні спальні

Консоль у спальні чи гардеробній кімнаті може замінити собою туалетний столик. Варто тільки знайти варіант з достатньою кількістю шухлядок або з відділеннями, що закриваються дверцятами. А потім вже додаємо деталі: дзеркало середнього розміру на стіну чи велике від самої підлоги, навісні бра або торшер поруч з консоллю.

Ідеї для використання консолі в інших приміщеннях

Головна особливість консольного столика – його універсальність. Крім вищезгаданих варіантів застосування йому можна знайти місце у будь-якій кімнаті. Якщо вдома доводиться лише час від часу працювати з паперами або ноутбуком, то немає сенсу облаштовувати повноцінний домашній офіс – його роль може зіграти консоль, розташована у зручному місці.

Красивим декоративним елементом вона буде виглядати у закутку під сходами, а у кімнаті підлітка стане стильною та зручною деталлю. Консольний стіл – чудова ідея для ванної, де його можна прилаштувати замість тумби під раковиною.

Пильно розглянувши свій інтер’єр, ви зможете знайти ще безліч не менш цікавих варіантів використання консолі.