Все більше людей, купуючи ту чи іншу річ, замислюються над питанням впливу використаних для її виробництва матеріалів на довкілля. Це стосується і контейнерів для зберігання. Популярні пластикові місткості викликають багато сумнівів: з одного боку – це річ не на один рік, з іншого – не весь пластик піддається переробці. Чим їх можна замінити, щоб і термін використання був якомога довшим, і ціна доступна?

Зверніть увагу на контейнери для зберігання з екологічних матеріалів. Скло та кераміка ідеально підходять до кухні, нержавіюча сталь, натуральні волокна та силікон можна використовувати і в інших приміщеннях. Картон, можливо, й не такий довговічний, але він дешевий і легко переробляється.

Контейнери для зберігання зі скла

Скло не піддається біологічному розкладанню. Якщо його викинути де прийдеться, то скляні осколки можуть завдати шкоди живим істотам, поранивши їх. Але існує десятиліттями відпрацьований механізм переробки скла на нові вироби – і це беззаперечна перевага перед іншими матеріалами.

Скляні контейнери ідеально підходять для зберігання продуктів: вони не токсичні, не поглинають запахи, не фарбуються, добре захищають від впливу вологи. В таких місткостях можна розігрівати їжу у мікрохвильовій печі та готувати у духовці. Важливо, щоб матеріал був термостійкий.

Якщо звичайне скло видається вам занадто важким, то непоганою альтернативою є вироби з боросилікатного скла. Воно міцніше, надійніше, тонше та легше. Єдиний недолік – коштує дорожче.

Місткістю для зберігання може бути й проста банка для консервації з кришкою, що закручується. Їх можна купити окремо або використовувати банки від промислових консервів. Видаліть етикетки, додайте однотипні кришки – і у вас буде набір для зберігання.

Контейнери з нержавіючої сталі

Нержавіюча сталь, як і скло, біологічно не розкладається, але підлягає 100% переробці. Це легкий і стійкий до корозії матеріал, що не вбирає запахи. У місткостях з нержавіючої сталі можна безпечно зберігати продукти, до складу яких входять кислоти.

З цього екологічного матеріалу виробляють каністри та контейнери, коктейльні трубочки та посуд. Можливо, для когось недоліком стане непрозорість сталевих місткостей, але це легко виправляється наклейками з написами про вміст.

Обираючи посуд з нержавіючої сталі, звертайте увагу на маркування: позначки AISI 304 або AISI 316 та 18/8 чи 18/10 говорять про високу якість матеріалу.

Місткості з бамбукових та інших рослинних волокон  

Бамбук – модний матеріал, з якого виготовляють контейнери для зберігання, посуд, обробні дошки та інше кухарське начиння. Він міцний і надійний, біологічно розкладається. Вироби з нього, що вичерпали свій ресурс, можна використовувати для компосту. Бамбук швидко росте, чим забезпечується швидке відновлення матеріалу.

Бамбукові піддони та ящики допомагають в організації порядку в тумбочках, в шухлядах робочого столу та у кухонних шафах.

Крім бамбука серед рослинних волокон варті уваги ротанг, сизаль, морські водорості. З них плетуть кошики та ящики, які використовуються для зберігання великих предметів: подушок і ковдр, спортивного інвентарю, предметів мистецтва тощо.

Контейнери з ДВП і картонні ящики

Що ДВП (деревноволокниста плита), що картон є продуктами переробки. У продажу можна знайти ящики та коробки з цих матеріалів різних розмірів, кольорів і дизайнів. Найчастіше їх використовують для зберігання робочих паперів, домашнього архіву, фотографій, журналів та іншої друкованої продукції.

Якщо місткості з ДВП і картону пошкодилися чи втратили свою привабливість – їх завжди можна відправити на вторинну переробку.

Силікон – сучасний практичний матеріал

Попри те, що силікон важко назвати 100% екологічним матеріалом, низку переваг він має. Хоча цей сучасний матеріал не піддається біологічному розкладанню, він добре переробляється. Силікон приваблює міцністю, термостійкістю, вироби з нього можна мити й використовувати багато разів. 

Він успішно заміняє деякі матеріали. Наприклад, силіконовий пакет для зберігання, завдяки тривалому терміну експлуатації, замінить сотні (а то й тисячі) подібних поліетиленових пакетів із застібкою. Їх використовують для продуктів, одягу, взуття та інших речей. Силіконовими чохлами захищають від пилу кухонну техніку, яку рідко використовують. 

Варто пам’ятати, що вироби з силікону можна здати на переробку, якщо їх з якихось причин вже не можна використовувати. Але для цього потрібно знайти спеціалізовану компанію, які ще, на жаль, не дуже поширені.

Крім описаних вище матеріалів цікавими варіантами можуть бути місткості з кераміки, порцеляни та дерева. Якщо керамічні та порцелянові банки використовують переважно на кухні або у ванній кімнаті, то дерев’яні вироби можна застосовувати будь-де. Ці матеріали не шкодять довкіллю, але на вторинну переробку згодиться хіба що деревина.