Побачивши на деяких світлинах з кухонними інтер’єрами кран (Pot Filler) над плитою, не відразу можна зрозуміти, навіщо він там потрібен. Оскільки в нашій країні подібне пристосування майже не поширене. 

Інтер'єр кухні з краном над плитою

Такий кран використовують для того, щоб набирати воду у каструлі прямо на плиті. Завдяки шарнірам, його можна розвернути до потрібної конфорки, а коли він не потрібен – компактно скласти.

Для чого встановлюють Pot Filler?

Кран для наливання води, розташований над плитою, оцінять власники великих кухонь і ті, кому доводиться готувати на велику родину. Погодьтеся, що переносити 5-літрову каструлю з водою важкувато навіть на невеликі відстані.

Які ще переваги у використанні має Pot Filler?

Pot Filler на сучасні кухні

Чисте денце у посуду. Навіть якщо ваша раковина сяє чистотою, дно каструлі чи чайника все одно забруднюється. Цей бруд під дією високих температур газових конфорок і електричних нагрівальних елементів поступово перетворюється в нагар. А відчистити його – це окрема історія.

Кран для набирання води в каструлі, розташований над плитою, - Pot Filler у вишуканому дизайні

Захист від утворення подряпин у раковині. Об’ємний посуд може пошкодити поверхню раковини. Спочатку це мікроподряпини, але згодом туди набивається бруд – і мийка втрачає свою привабливість

Кран з холодною водою над плитою у кухні

Артезіанська вода. Коли ви живете у власному будинку та маєте індивідуальну свердловину з артезіанською водою, то логічно вивести її над плитою.

Зручний Pot Filler на сучасній кухні в стилі мінімалізм

Побутова економія ресурсів. Якщо у вас вода набирається прямо на плиті, то ви вже не залишите цей процес без нагляду, щоб не перелилось через вінця й не затопило плиту. Особливо, коли в цей час на ній ще щось готується.

Кран над плитою: чому ця ідея може не сподобатися

У будь-якого явища є позитивні та негативні моменти, не є виключенням і кран Pot Filler. Що саме може бентежити споживача, який приглядається до ідеї розташування крану над плитою?

Pot Filler - зручне пристосування для кухні

Складний догляд. Оскільки кран буде розташований над плитою, то є велика ймовірність забруднення жиром. А його дуже складно відмивати, особливо не з рівної поверхні. Однак, поліровані метали, з яких переважно роблять такі крани, підтримувати у чистоті простіше, ніж пористі матеріали.

Кран для каструль над плитою: зручно та економно

Відсутність каналізації. Для багатьох це вагомий доказ, що свідчить не на користь встановлення подібного пристосування. Ця проблема повністю зникає, якщо не відволікатися під час набирання води в посудину. Але, якщо вже так сталося – і ви залили плитку, то у цьому випадку допоможе звичайне збирання рідини ганчіркою або паперовими рушниками, коли кількість незначна.

Латунний Pot Filler над газовою плитою

Витрати. Залучення немаленьких фінансів як для покупки Pot Filler, так і для його монтажу в кухні може стати значним аргументом для відмови від цієї ідеї.

Що ще потрібно знати про Pot Filler?

Зверніть увагу, що це не змішувач. Він має тільки один вентиль і подає лише холодну воду.

Кран над плитою доповнює дизайн кухні

Pot Filler монтують в стіні або на столі чи кухонному острівці. Гідною альтернативою цьому пристосуванню буде встановлення змішувача з гнучким або висувним виливом.