Побачивши на деяких світлинах з кухонними інтер’єрами кран (Pot Filler) над плитою, не відразу можна зрозуміти, навіщо він там потрібен. Оскільки в нашій країні подібне пристосування майже не поширене. 

Такий кран використовують для того, щоб набирати воду у каструлі прямо на плиті. Завдяки шарнірам, його можна розвернути до потрібної конфорки, а коли він не потрібен – компактно скласти.

Для чого встановлюють Pot Filler?

Кран для наливання води, розташований над плитою, оцінять власники великих кухонь і ті, кому доводиться готувати на велику родину. Погодьтеся, що переносити 5-літрову каструлю з водою важкувато навіть на невеликі відстані.

Які ще переваги у використанні має Pot Filler?

Чисте денце у посуду. Навіть якщо ваша раковина сяє чистотою, дно каструлі чи чайника все одно забруднюється. Цей бруд під дією високих температур газових конфорок і електричних нагрівальних елементів поступово перетворюється в нагар. А відчистити його – це окрема історія.

Захист від утворення подряпин у раковині. Об’ємний посуд може пошкодити поверхню раковини. Спочатку це мікроподряпини, але згодом туди набивається бруд – і мийка втрачає свою привабливість

Артезіанська вода. Коли ви живете у власному будинку та маєте індивідуальну свердловину з артезіанською водою, то логічно вивести її над плитою.

Побутова економія ресурсів. Якщо у вас вода набирається прямо на плиті, то ви вже не залишите цей процес без нагляду, щоб не перелилось через вінця й не затопило плиту. Особливо, коли в цей час на ній ще щось готується.

Кран над плитою: чому ця ідея може не сподобатися

У будь-якого явища є позитивні та негативні моменти, не є виключенням і кран Pot Filler. Що саме може бентежити споживача, який приглядається до ідеї розташування крану над плитою?

Складний догляд. Оскільки кран буде розташований над плитою, то є велика ймовірність забруднення жиром. А його дуже складно відмивати, особливо не з рівної поверхні. Однак, поліровані метали, з яких переважно роблять такі крани, підтримувати у чистоті простіше, ніж пористі матеріали.

Відсутність каналізації. Для багатьох це вагомий доказ, що свідчить не на користь встановлення подібного пристосування. Ця проблема повністю зникає, якщо не відволікатися під час набирання води в посудину. Але, якщо вже так сталося – і ви залили плитку, то у цьому випадку допоможе звичайне збирання рідини ганчіркою або паперовими рушниками, коли кількість незначна.

Витрати. Залучення немаленьких фінансів як для покупки Pot Filler, так і для його монтажу в кухні може стати значним аргументом для відмови від цієї ідеї.

Що ще потрібно знати про Pot Filler?

Зверніть увагу, що це не змішувач. Він має тільки один вентиль і подає лише холодну воду.

Pot Filler монтують в стіні або на столі чи кухонному острівці. Гідною альтернативою цьому пристосуванню буде встановлення змішувача з гнучким або висувним виливом.