Такий варіант, як кухня у дві лінії, не дуже поширений у наших оселях. Але інколи особливості приміщення, відведеного під кухню, інших рішень не залишають. Паралельне планування кухонного простору, коли меблі та велика побутова техніка розташовані у дві лінії, має свої нюанси.

Які саме? Давайте розбиратися!

Де краще розмістити кухню у два ряди?

У яких кухнях паралельне планування буде практичним і функціональним? Є декілька типів приміщень, в яких кухня у дві лінії буде виглядати органічно.

Простора квадратна кухня – це безліч можливостей для будь-яких варіантів планування. І розташування меблів та обладнання у дві лінії – також не виключення. Таке рішення оцінять ті, хто має намір по центру приміщення облаштувати обідню зону чи кухонний острів.

Довга та вузька кухня – це завжди пошук компромісів. Як вмістити в такому не дуже зручному приміщенні все необхідне, зберігши при цьому функціональність і комфорт? Над цим питанням варто замислитися перед замовленням кухонних меблів.

Кухня у дві ліній стане для такого приміщення справжнім порятунком. Паралельне планування дозволить розмістити все необхідне для приготування їжі, зберігання продуктів і кухонного начиння. Дворядна кухня підійде і для прохідних приміщень, і для таких, що закінчуються вікном або балконом.

Кухня, яка є частиною вітальні чи їдальні, потребує відмежування та зонування простору. Одну з ліній, що буде відокремлювати кухонний простір від іншої території, можна створити з низьких шафок. Туди ж можна вписати барну стійку.

Яка оптимальна відстань між лініями у випадку паралельного планування кухні?

Облаштовуючи кухню у дві лінії, варто враховувати відстань між рядами меблів. Дуже добре, якщо вдається зберегти проміжок у 120-150 см. Це не вплине суттєво на зручність пересування у приміщенні та не зашкодить функціональності. Така відстань дозволить не тільки готувати з комфортом, але й без перешкод відчиняти шухляди та дверцята шаф, духовки чи холодильника.

Мінімальна ширина вільного простору при паралельному плануванні не повинна бути меншою за 110 см. Цей варіант підійде в тому випадку, якщо на кухні готує тільки одна людина.

Як найліпше розташувати кухню у дві лінії?

Найпоширенішим облаштуванням кухні з паралельним плануванням є розмежування на зону підготовки продуктів і, власне, зону приготування. Тобто одна з ліній кухонних меблів складається з холодильника, мийки та шафок для зберігання продуктів. Інша ж включає до себе плитку, духову шафу, меблі, де зберігається посуд, і дрібну побутову техніку (комбайн, міксер, кавоварка, м’ясорубка тощо).

Іншим варіантом може бути класичне розташування робочого трикутника, коли мийка, поверхня для обробки та плита розташовані з одного боку. А інша сторона повністю складається із систем зберігання. Обирайте таке рішення, яке буде зручним саме для вас, що дозволить ефективно використовувати час і сили для приготування.

Переваги та недоліки паралельного планування кухні

Як і будь-який інший інтер’єр, розташування кухні у дві лінії має свої переваги та недоліки. Щоб допомогти вам визначитися та уникнути можливих помилок, давайте подивимось, що саме в такому плануванні може сподобатися, а що викликати проблеми.

Переваги облаштування кухні у дві лінії

  • Ергономічність. Завдяки правильному плануванню, в такій кухні можна ефективно розмістити зони для всіх кухонних процесів.
  • Багато місця для зберігання. Кухня у дві лінії, як правило, складається з великої кількості шафок, де можна зберігати все необхідне. Особливо оцінять таке планування власники, в оселі яких не передбачено окремої комори
  • Зручна робоча поверхня. Довга стільниця дозволяє паралельно займатися кількома справами: в одному місці, наприклад, підходить тісто, а поруч нарізаються овочі для борщу.

Недоліки кухні у два ряди

  • Візуально зменшує простір. У цьому випадку варто подумати про дизайн і колір меблів, щоб вони не виглядали занадто масивними.
  • Важко знайти місце для обідньої зони. Обмежений простір змушує шукати компромісні варіанти.
  • Дуже тісно, якщо на кухні одночасно порається більше однієї людини.
  • Замовлення меблів. Для вузького приміщення важкувато знайти типові меблі, тому потрібно буде робити індивідуальне замовлення з урахуванням особливостей вашого житла.
  • Більше бруду. Якщо мийка та плита розташовані по різні боки дворядної кухні, то у результаті постійного переміщення посуду, продуктів та готових страв на підлозі частіше з’являтимуться плями та інший бруд. Тож потрібно буде частіше прибирати.
  • Додаткове освітлення. У дуже довгих та вузьких кухнях, особливо, якщо у приміщенні відсутнє вікно, необхідно знайти раціональний варіант освітлення. А це – нові витрати.

Поради з облаштування кухні у дві лінії

Як бачимо, мінусів у паралельного розташування меблів у кухні достатньо. Але і їхню кількість можна значно зменшити.

Як розширити простір у дворядній кухні?

Найпростіший інструмент, яким можна скористатися для візуального розширення простору, – це колір. Замовте меблі у світлій або нейтральній палітрі, підберіть фарбу або шпалери для стін в тон.

Крім того, можна пограти з комплектацією та розмірами шафок. Наприклад, якщо одну з ліній облаштувати без верхнього ярусу, то приміщення буде здаватися просторішим. Також можна зменшити глибину шаф одного з рядів. Так ви зможете додати 10-20 см до відстані між лініями меблів.

Де знайти місце для обідньої зони?

Ця проблема має декілька варіантів рішень. Можна довгу кухню розділити навпіл. Одна половина буде заповнена шафами, тут буде розташована робоча зона. А в іншій поставити обідню групу чи кухонний куточок. Таке планування додасть балансу та довершеності в інтер’єр.

Можна вчинити інакше і вкоротити лише одну з ліній, в кінці якої й облаштувати обідню зону. Це може бути відкидний або складаний столик, барна стійка тощо. У виборі меблів для обідньої зони керуйтеся порадами для облаштування маленької кухні.

Чи потрібні двері у вузькій кухні з паралельним плануванням?

Якщо вони відкриваються назовні, то такий варіант можна залишити без змін. Коли двері відчиняються всередину, то вони, безумовно, забирають корисний простір, роблячи неможливим розміщення біля входу шаф або холодильника. В такому випадку їх краще замінити на складані чи зсувні. Або найпростіше – залишити дверний отвір відкритим або зробити арку.

Як прикрасити кухню у дві лінії?

Зробіть акцент на вікні: красиві штори додадуть затишку. Якщо ж довга кухня закінчується глухою стіною, то це чудовий шанс продемонструвати свої смаки: картини, постери, панно, фотошпалери стануть привабливим декоративним акцентом в інтер’єрі.

На глухій стіні можна розташувати відкриті полички, щоб продемонструвати колекцію красивого посуду або вирощувати кімнатні квіти чи прянощі. Не забувайте про спеціальне освітлення, необхідне для нормального розвитку рослин.

Проаналізуйте всі можливі переваги та недоліки паралельного планування кухонного простору. Подумайте, наскільки вас влаштовує такий інтер’єр. Знайдіть свої варіанти покращення при розташуванні кухні у дві лінії – і насолоджуйтесь приготуванням смачних страв!